Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Yeni Peugeot 301: Uluslararası pazarlara yönelik yeni (kompakt) bir sedan

 Yeni Peugeot 301: Uluslararası pazarlara yönelik yeni (kompakt) bir sedan

Yeni Peugeot 301, Peugeot Markası’nın globalleşmesini ve yeni pazarlara girme iddiasını ortaya koyuyor. Araç, titiz, zor beğenen ve hem erişilebilir hem de prestijli kompakt sedan arayışında olan geniş bir müşteri kitlesine yönelik olarak özel bir şekilde tasarlandı. Yeni Peugeot 301’in basın mensupları için ilk gösterimi Paris Otomobil Fuarı’nın Basın Günleri’nde yapılacak. Yeni Peugeot 301’in halka yönelik dünya prömiyeri, 1 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’de düzenlenecek İstanbul Auto Show Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Aynı anda Türkiye’de ve ardından Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Mağrip, Orta Doğu, Körfez ve Afrika ülkeleri ile bazı Güney Amerika pazarları gibi çok sayıda başka ülkede satışa sunulacak.

Peugeot’nun tüm dünyada satış hacmi açısından zamanla en önemli modellerinden biri olacak Peugeot 301, sınıfının merkezinde konumlanıyor. Araç, satışa sunulacağı farklı pazarların beklentilerine uyarlanmış olan modern bir tasarım ve standartlar sunuyor.

Böylece, 301 hem duygulara hitap eden hem de dayanıklılık sergileyen güçlü karakterli tasarımı ve modern görünüşü ile Peugeot’nun en yeni tasarım kodlarını üzerinde barındırıyor. Otomobilin tasarımı Peugeot’nun en üst kalite kriterlerinin bir araya getirilmesiyle sürekli olarak bu hedef doğrultusunda yönlendirilmiştir.

Peugeot 301, sıcak ülkeler, soğuk ülkeler, bozuk yol koşulları gibi en zorlu kullanım şartlarına uyum gösterecek şekilde geliştirildi.
4,44 m uzunluğundaki araç, rakiplerinin bir adım önüne geçmesini sağlayan özgün ve cömert mimarisi ile fark ediliyor. Böylelikle sınıfında referans özellikler sunuyor:

  •   Arka koltuklarda rekor oturma alanı (2,65 metrelik aks mesafesi)
  •   506 litrelik (VDA 210) rekor bagaj hacmi
  •   Her durumda sürüş keyfi sağlayan, Peugeot’nun bilgi birikiminden kaynaklanan üstün konfor seviyesiyle bağlantılı güvenli sürüş özellikleri,
  •   Mevcut çok sayıda güvenlik donanımı: ESP, ABS, 4’e kadar varan hava yastığı, acil fren yardımı, ISOFIX, vs.


Aynı şekilde, son nesil benzinli ve dizel motor seçenekleri, 72 hp ile 115 hp arasında değişen güçler, manuel veya otomatik vites kutularıyla birlikte hedef pazarların beklentilerine göre uyarlandı :
 

  •     1.2 l VTi 53 kW (72 hp) (1)
  •     1.6 l HDi 68 kW (92 hp)
  •     1.6 l VTi 85 kW (115 hp)


Modernliğin sembolü 301 böylece, sürüş keyfi ve düşük yakıt tüketimini birleştiren teknolojisi sayesinde, 208’den sonra, Peugeot ürün gamının yeni benzinli 3 silindirli (1.2 l VTi) motor gamından yararlanacak ikinci modeli olacak.

301, kabinde mükemmel bir konfor düzeyi sağlayan, elektronik klima, Bluetooth eller serbest kit ve USB bağlantılı MP3 - radyo çalar, uzaktan kumandalı bagaj kapağı ve arka park yardımı gibi modern donanımları bir araya getiriyor.

Yeni Peugeot 301, yüksek sürüş keyfi sunan emniyetli ve güvenilir bir aile otomobili olarak dikkat çekiyor. Bu özellikler hali hazırda Peugeot’yu hedeflediği çok sayıda ülkede başarılı kılan özellikler. Gerçekten de Peugeot 100 yıldan daha uzun geçmişi olan köklü bir otomobil üreticisi ve otomobil dünyasında dikkat çekmiş ve hala dikkat çeken çok sayıda sedan modelin tasarımcısı (404, 504, 305, 405, 406, 407, 408, 508) konumunda bulunuyor.

Avrupa’da Vigo (İspanya) Fabrikası’nda üretilen Yeni Peugeot 301’in basın mensupları için ilk gösterimi Paris Otomobil Fuarı’nın Basın Günleri’nde yapılacak. Yeni Peugeot 301’in halka yönelik dünya prömiyeri, 1 Kasım 2012 tarihinde Türkiye’de düzenlenecek İstanbul Auto Show Fuarı’nda gerçekleştirilecek. Aynı anda Türkiye’de ve ardından Orta ve Doğu Avrupa, Rusya, Ukrayna, Yunanistan, Mağrip, Orta Doğu, Körfez ve Afrika ülkeleri ve bazı Güney Amerika pazarları gibi çok sayıda ülkede satışa sunulacak.

(1) : Daha sonra açıklanacak.
 

YORUMLAR

Takumi 29.5.2012 09:46:44
Linea
Bu da Linea ayarında bence. Peugeot 301, Skoda Rapid, bakalım başka kimler C segmenti gibi duran B segmenti araç üretimine girecek?
3 3
demirali 27.5.2012 11:13:02
clio sembol ayarı bi araç. tasarım mucizesi gibi gösterilen tarafı, hafif şiş motor kaputu yani şimdinin deyimiyle kaslı yapı.. 1.2 vti 72 hp motor ne kadar teknolojik olursa olsun rahmetlik renault 12 toros un içindeki 1.4 motor kadar güç üretiyor.burdanda hakkatten kompakt bi araç olduğunu anlamamız lazım.1.6 hdi versiyonu 50 bini düşmez. it izinin at izine karıştığı (maddi kaygılar yüzünden tasarımda bile ortak parçalar kullanılması sebebiyle karaktersiz araçların piyasada olması) bu dönemde hangi fiyattan piyasaya sürüleceği.benim tahminim oem pc parçaları toplayan çocuklar gibi ,anakart ne olsun, 4 gb ram anca yeter.. içinde bluetooth olsunmu , 3. arka kafalık takalımmı, kol dayama 450 tl, xenon ayarı optik far, park sensoru vs herşey opsiyonel olur.diğer markalarında bundan kalır yanı yok.
10 6
Selçuk Akbulut 26.5.2012 14:52:44
bence jetta daha rezil !
Jetta'nın rezil hali demişsiniz ama Jetta araba mı sanki? Meksika'da üretilen, halen jant kapaklı, sis farı olmayan versiyonları olan, ancak 3. dünya ülkelerinde satılan Alman albeası :-) :-) :-) Gözünüzde büyütmeyin, trendline (jant kapaklı, sis farsız) 105 hp dizeli 56,5 bin TL !!!!!. Bence Peugeot daha iyi, en azından donanım açısından daha dolu :-)
59 8