Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

2002 model Laguna 2.0 RXT'nin ayrıntılı özellikleri nelerdir?

 2002 model Laguna 2.0 RXT'nin ayrıntılı özellikleri nelerdir?

2002 model Laguna 2.0 RXT aracımın teknik özelliklerini hiçbir yerde bulamadım. Fren mesafesi, bagaj hacmi gibi ayrıntılı özelliklerini yazarsanız sevinirim. Aracımda, ABS, EDL, EBV, ESP gibi güvenlik sistemlerinden hangileri var? Sigorta panelinin açıklamasında bir sigorta için "otomatik kasa yükseltici" tanımı yapılmış. Otomatik kasa yükseltici nedir, ne işe yarar? Bir de geceleri yolculuk yaparken klima devreye girdiği sırada farlarda önce belirgin bir azalma, l saniye sonra da tekrar kuvvetlenme oluyor. Bunun sebebi sizce nedir?

2002 model olan Renault Laguna RXT'de kullanılan 2.0 lt hacmindeki motor iki farklı enjeksiyon sistemi ile üretiliyor. Yurtdışında IDE adı verilen direkt enjeksiyonlu versiyonu kullanılırken, Türkiye'de ise normal enjeksiyonlu versiyonu görev yapıyor. Eski Laguna'dan da tanıdığımız 2.0 16V motorun gücü 5750 d/d'de 139 HP ve torku ise 3750 d/d'de 188 Nm. IDE enjeksiyonlu motorun gücü 140 HP ve torku ise 200 Nm. Laguna 2.0 RXT, Türkiye'ye 5 ileri vitesli manuel ve 4 ileri vitesli otomatik şanzımanla ithal edildi. Aracınızın bagaj hacmi 452 litre. Testte elde edilen 100-0 km/s fren mesafesi ise 43 metre. Eski nesil Laguna'da ESP sistemi bulunmuyor, yeni nesil Laguna'da ise standart donanımda yer alıyor. Sigorta kutusunda mevcut olan ancak aracınıza konumlandırılmamış olan kasa yükseltici tanımı süspansiyon sistemi ile ilgili olup bazı donanım farklılıklarında yol konumuna göre karoserin yerden yüksekliğinin ayarlanabilmesi özelliğidir. Gece yolculukları sırasında klimanın devreye girmesi ile motorun bir anlık güç kaybetmesi ve sonrasında elektronik olarak bu durumun düzenlenmesi süresinde akü şarj sisteminin zorlanmasının sonucudur.

YORUMLAR