Mazda CX-5 2.0 Power Sense 2,0 Skyactiv G AT İncelemesi

0
24346

Mazda CX-5 2.0 Power Sense 2,0 Skyactiv G AT incelemesi yaptık. 2018 makyajlı Mazda CX-5’in motoruna, tasarımında değişenlere, iç mekan detaylarına baktık. Mazda Skyactiv teknolojisinin en güzel örneklerinden biri olan Mazda CX-5 hakkında bilgiler şöyle:

Mazda CX-5 2.0 Power Sense 2,0 Skyactiv G AT İncelemesi

Mazda CX-5 görselleri incelediğinde bile araçtaki dinamizm farkı anlaşıyor. Daha uzun motor kaputu daha geride A sutunları ile daha dinamik görünen Mazda CX-5 fotoğraflarına bakarak işe başlayalım.

Mazda markası, ülkemizde bir dönem kan kaybetmiş olsa da bugün farklı karoser tiplerinde sunduğu güçlü seçeneklerle dikkat çekiyor. Sıfır Mazda fiyatları ya da Mazda SUV, Mazda HB gibi aramalar çok sık yapılıyor. Mazda M3 modeli gibi çok popüler modellerle Türkiye piyasasına seslenen marka, Mazda CX-5 ile iddealı.

Mazda CX-5 Hakkında

Mazda CX-5 Mazda CX-5 hakkında söylenecek ilk şey, bu aracın yeni olmadığı. İlk kez 2012 yılında piyasaya sürülen model, bugün biraz değişmiş olsa da bu değişim, sadece ufak teknik detayları içeriyor. Aracın ruhu, ana tasarım dili aynı. Mazda CX-5 2.0 Power Sense seçeneği ise güvenlik donanımının zenginliği ve detaylarındaki teknoloji ile dikkat çekiyor. Zaten Mazda CX-5 Euro-NCAP’ten 5 yıldız aldı.

Mazda CX-5 Yorumları Fiyatı ve Yakıt Tüketim Miktarı

Aracı kullananların ne düşündüğü önemli. Sıfır CX-5 almayı düşünüyorsanız aracın yakıt tüketim miktarı, fiyatı gibi detayları da incelemelisiniz.

Mazda CX-5 Kullananlar Ne Diyor/ Mazda CX-5 Yorumları Nasıl?

Mazda CX-5 kullanıcı yorumlarına baktığımızda aracın kendine özgü tasarımının çok beğenildiğini görüyoruz. Özellikle Mazda CX-5 titanyum grisi çok sevilmiş görünüyor. Geniş ve aydınlık kabin, kaliteli malzeme ve işçilik beğeniliyor. Mazda CX-5 kullananların yorumlarında Head-up display ve yakıt tüketimi optimizasyonu da övgü almış görünüyor. Mazda CX-5 yorumlarında ön tamponun zemine fazla yakın olması ve özellikle arazi koşullarında bu surumun biraz problem olması notu var. Mazda CX-5’in atmosferik motorunun alt devirlerde yeterince atak olmadığı da söyleniyor.

Sıfır Mazda CX-5 Kaç Para?

Sıfır CX-5 fiyatına baktığımızda 180 bin TL bandını görüyoruz. Mazda, araç için boyada 3 yıl, mekanikte 5 yıl ve korozyonda 6 yıl garanti sunuyor. Mazda CX-5’in yıllık bakım maliyeti 1700 TL civarında. Aracın bakım aralıkları 10 bin km’de bir.

CX-5 Ne Kadar Yakıyor?

6 ileri otomatik şanzımanlı benzinli Mazda CX-5 ne kadar yakar? Mazda CX-5 yakıt tüketimi ortalamasına baktığımızda fabrika verilerine göre 6,6 litre rakamını görüyoruz. CX-5’in yakıt deposu 58 litre. Ful depo ile 667 km yol yapabiliyor.

Mazda’nın CX-5 Modeli Yerine Ne Alınabilir? / 2. El CX-5 Kaç Para?

Sıfır km CX-5 almayı düşünüyorsanız bu araca alternatif neler var bakmalısınız. Diğer yandan CX-5’in ikinci el fiyatlarını incelemekte fayda var. Bakalım durum o taraflarda nasıl?

Mazda CX-5İkinci El Mazda CX-5 Fiyatlarına Bakın!

CX-5’in ikinci el fiyatları değişken. Aracın hasarı durumu ve km’si ne net belirleyici. 2. el Mazda CX-5 fiyatlarına model yılı, renk, plaka gibi detaylar da etki ediyor. İkinci el Mazda CX-5 fiyatlarına baktığımızda 120 bin TL bandını görüyoruz.

CX-5 Yerine Ne Alınır Öğrenin!

2019 Mazda CX-5 yerine ya da sıfırı yerine sıfır Subaru Forester veya VW Tiguan alınabilir. Benzinli otomatik Subaru Forester 2.0 litrelik atmosferik motorla benzer bir sürüş deneyimi sunuyor. Sıfır Subaru Forester fiyatı ise (baz donanımda) CX-5’e göre biraz daha makul.

Sıfır Subaru Forester Fiyat Listesi Burada!

Volkswagen Tiguan’ın sıfırı da incelediğimiz araca net bir rakip teşkil ediyor. Tiguan’ın 4X4 aktarmalı, 150 HP motor gücündeki 2,0 litrelik DSG şanzımanlı versiyonu ile CX-5 karşılaştırması yapılabilir. Eğer dizel otomatik Tiguan almak isterseniz başlangıç fiyatı 220 bin Tl civarında.

Sıfır VW Tiguan Fiyat Listesi Burada! 

Mazda CX-5 Teknik Özellikler

Aracın boyutları, hızlanma verileri ve motor özellikleri gibi konuları da inceleyim.

Mazda CX-5 Motor Özellikleri

Motor tipi ve konumu: Sıralı- atmosferik- önde ve enlemesine

Silindir/ Subap Sayısı: 4/16

Motor Silindir Hacmi: 1998cc

Maksimum Güç: 118kW/160HP 6000 d/d

Maksimum Tork: 208 Nm 4000 d/d

Mazda CX 5Mazda CX-5 Boyutlar

Uzunluk: 4550mm

Genişlik: 1840mm

Yükseklik: 1680mm

Bagaj Hacmi: 506 litre

 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here