Togg’un Ceo’sundan açıklama geldi. Togg’un CEO’su Mehmet Gürcan Karakaş, bir takım önemli açıklamalar yaptı. Yaptığı açıklamada pek soru işaretini kaldıran Karakuş; 2027 yılında herkesin kolaylıkla ulaşabileceği modellerinde geleceğinden söz etti. Togg için Türkiye’nin otomobili diyen Karakuş, Togg’a dair başka açıklamalarda da bulundu. Togg’un fiyatının ise Şubat ayında açıklanacağından bahsetti.

togg ceo

Togg’a Dair Açıklamalar!

Togg’un CEO’su halkın aklındaki pek çok soruyu cevaplayarak Togg’un gelecek planlarından bahsetti. 2027 senesinde B-SUV modeli çıkacağı ve bu modele halkın daha rahat erişebileceğinden söz etti. Ardından çıkacak bu model için yeni bir platform kurulacağına değindi.

CEO, Togg’un şu anda Türkiye’de mobilite de faaliyet gösteren firmalar içinde; 4 milyar 336 milyon 274 bin lira ile ilk sırada yer aldığını ifade etti. Aynı zamanda Togg’un fiyatının Şubat ayında belirleneceğini söyleyerek şunları belirtti; Togg, akıllı cihaz gelirleri ile diğer gelirlerin dengeli olduğu bir planla yola çıktı. Hem cihazların satışından hem mobil hizmetlerinin kullanımından gelir elde edecek. Aynı zamanda batarya ve yazılım maliyetlerini kontrol edebildiği için karlılığına bunun da katkısı olacak. Togg’un fiyatı şubat ayında açıklanacak”.

togg'a-dair-açıklamalar

Aynı zamanda şunları sözlerine ekledi; İleri teknolojiye sahip bir akıllı cihaz olarak yola çıkacak Togg, içten yanmalılar dahil kendi sınıfındaki araçlarla rekabet edecek bir fiyata sahip olacak. Tüm ön siparişler Şubat 2023 itibarıyla alınmaya başlanacak. İlk yıl 20 bin adet üretim olacak. Siparişler bireysel kullanıcılar öncelikli olmak üzere alınacak ve 2023 yılı boyunca teslim edilecek.”

Yurtdışı konusunda ise; İlk akıllı cihazın mart sonunda trafiğe çıkmasının ardından, ortalama 18 ay sonra Avrupa pazarına giriş yapılacak. Sedan model akıllı cihaz 2025 yılının ilk yarısında piyasada olacak”. açıklamasını yaptı. Ayrıca Togg’un yerliliği hakkında ise; C-SUV modeli adına %75’inin Türkiye’de üretildiğinin bilgisini verdi.

Togg İçin İstihdam ve Deneyim Merkezleri

Mehmet Gürcan Karakuş, mevcutta Togg için 1400 kişinin çalıştığını üretim kapasitesinin ise; 175 bin adede yükseldiğini söyledi. Ayrıca İstihdamın ise arttırılacağına değindi. Satış stratejisinde ise direkt temas üzerine kurulacağını belirtti. Zaten geçtiğimiz günlerde Togg Deneyim Merkezi İstanbul Zorlu Center’da açılmıştı. Karakuş ise şu sözlerle açıkladı; “Togg’un doğrudan yöneteceği fiziki temas noktaları dönemsel deneyim merkezi, marka deneyim merkezi ile satış ve satış sonrası bütün hizmetleri sunacak olan 360 derece deneyim merkezleri olmak üzere üç tip. Deneyim merkezlerinin ilkini Zorlu Center’da açan Togg, bu sayıyı 2023 yılı sonuna kadar 12’ye, 2025 yılında da 35 noktaya çıkaracak. Şirket aynı zamanda kullanıcıların taleplerine göre esnek teslimat noktaları oluşturmak üzere de çalışmalarını sürdürüyor. 2023 yılında 25 sabit satış sonrası deneyim merkezi (servis) açacak olan Togg, 2025’te 30 sabit servis noktasına sahip olacak. Şirketin 2023 yılında 8 adet olacak mobil servis hizmet aracı sayısı da 2025’te 40’ın üzerine çıkacak. Togg; kullanıcılarına uçtan uca online/dijital deneyim sağlamak üzere hem Togg mobil uygulamasını hem de yapay zeka destekli dijital asistanı ToggCare’i devreye sokacak”.
togg-için-istihdam

YeniLig Açıklaması!

Önemli açıklamalardan bir diğeri ise YeniLig Açıklamasıdır, 1 milyon üretim gayesine 2030 senesinde ulaşacağını söyledi. YeniLig içinse; “Togg bu döneme ‘YeniLig’ diyor. YeniLig’in başarılı oyuncuları da yeni nesil teknoloji kullanıcıları merkeze alarak geliştiren şirketler olacak. Togg, YeniLig’in iddialı oyuncularından biri. Her şeyden önce otomotivde ön planda olmayan teknolojiler olacak. Örneğin; ‘oyunlaştırma’, ‘siber güvenlik’, ‘büyük veri ve veri analitiği’, ‘sensör teknolojileri’, ‘fintek’ ve ‘blok zinciri’.” açıklamalarını yaparak ekledi; Togg, blok zinciri, dijital ödeme sistemleri, harita bazlı işler gibi girişimler, Meteoroloji Genel Müdürlüğü, AvaLabs, Türk Hava Yolları, Paycell, Smart-iX, Etiya, Shell, Hopi, BlindLook, Trendyol gibi şirketlerle yaptığı iş birlikleriyle bir değer ağı örüyor. Bütün bunlar otomobilin A noktasından B noktasına yolculuk yapılan bir araç olmaktan çıkıp, yeni bir hayat alanı olduğunun ipuçlarını veriyor. Üstelik bunlar yarından sonranın değil, bugünün ve yakın geleceğin teknolojileri olarak hayatımıza giriyor. Örneğin Togg, Türk Hava Yolları Miles&Smiles ile yaptığı işbirliğiyle dünyada karayolunda statü mili kazandıran ilk mobilite markası olacak. İşbirliği kapsamında Türk Hava Yolları Yolcu Programı Miles&Smiles üyeleri, Togg mobilite ekosisteminin sunacağı fırsatları mil ve statü mil olmak üzere iki farklı mile dönüştürebilecek.”

Togg’ların İsimleri

Son olarak Togg’ların isimlerine ise; henüz karar verilmediğini söyleyen Karakuş, yeni çıkacak C-SUV içinde hususi bir isim olmayacağını söyledi. Ayrıca rakamlar ve harflerden oluşacak kodların kullanacağını söyledi.

togg'un isimleri

Togg Deneyim Merkezi Açıldı!

Togg’un En Sevilen Renkleri Belli Oldu!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here