Göz Kamaştıran Yeni BMW 420i Gran Coupé Türkiye’de… Borusan Otomotiv’in Türkiye distribütörü olduğu BMW’nin baştan aşağıya yenilenen dört kapılı coupé modeli Yeni BMW 420i Gran Coupé, geniş böbrek ızgarası, göz alıcı coupé tasarımı ve öncü teknolojileriyle Borusan Otomotiv showroomlarındaki yerini aldı.

Coupé ve Cabrio versiyonlarının tanıtılmasının ardından BMW tutkunlarının merakla beklediği Yeni BMW 420i Gran Coupé; sürüş dinamikleri, keskin hatları, şık tasarımı ve iç mekandaki premium detayları ile kullanıcılarına büyüleyici bir sürüş deneyimi sunmak üzere yollara çıkmaya hazırlanıyor.

Yeni BMW 420i Gran Coupé Türkiye’de;

Daha Uzun, Daha Yüksek ve Daha Geniş

Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin özgür karakteri, dış tasarımında da kendini belli ediyor. Yeni BMW 420i Gran Coupé 4783 mm uzunluğu, 1852 mm genişliği ve 1442 mm yüksekliğinde. Bunları bir önceki nesli ile karşılaştırırsak model, 143 mm daha uzun, 27 mm daha geniş ve 53 mm daha yüksektir. Ayrıca 2856 mm uzunluğundaki aks mesafesi de önceki jenerasyona göre 46 mm daha uzun olmasıyla dikkat çekiyor. Yeni BMW 420i Gran Coupé ile genişleyen 4 kapılı coupé tasarımı çok daha cömert. Dahası kullanıcılarına iç mekânda daha kaliteli ve çok yönlü bir alan sunuyor. 470 litrelik bagaj hacmine sahip modelin arka koltukları katlanabiliyor. Ayrıca bu sayede hacim 1290 litreye kadar çıkabiliyor.

Göz Kamaştıran Tasarımıyla Yeni BMW 420i Gran Coupé Türkiye’de

Zarif Silüetiyle Etkileyici Tasarım

Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin geniş yekpare böbrek ızgarası dikkat çekiyor. Ayrıca ön tasarımının en önemli unsuru olarak kendini gösteriyor. Böbrek ızgarasının yanlarında yer alan LED farlar modelin modern görünümünü kuvvetlendiriyor. Ayrıca opsiyonel olarak BMW Laserlight da tercih edilebiliyor. Estetik L-şekilli ışık çubuklarına sahip karartılmış LED stopları ile Yeni BMW 420i Gran Coupé çarpıcı dış tasarımını tamamlıyor. Ayrıca Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin keskin çizgilere sahip yan profili göz kamaştırıyor. Bu keskin görünüm sayesinde sportif ve bir o kadar da zarif tasarımıyla dikkat çekiyor. Aynı zamanda, çerçevesiz kapı camları, yere yakın ve kaslı gövdesi Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin sportif unsurları arasında yerini alıyor.

Göz Kamaştıran Tasarımıyla Yeni BMW 420i Gran Coupé Türkiye’de

Birinci Sınıf Ambiyans, Üst Düzey Sürüş Keyfi

Sunduğu üst düzey sürüş keyfiyle Yeni BMW 420i Gran Coupé, kullanıcılarını sürücü kapısından içeriye baktıklarında bir önceki jenerasyona göre tamamen değişen bir iç mekân ve en son teknoloji ürünü özellikleri ile karşılıyor. Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin yüksek şekilde konumlandırılan orta konsolu, kabin tasarımının merkez noktası. Orta konsolun yüksek pozisyonunun devamlılığı ise diğer dikkat çeken ayrıntılar arasındadır. BMW ise bunu gösterge paneli ve kapı panellerinin de yüksek bir şekilde konumlandırarak sağladı. Bu yüksek tasarım unsurları sayesinde sürücüler koltuğa oturduklarında yeni bir şey keşfedecekler. Bu sürücülerin kendilerini adeta bir kozanın içindeymişçesine sıcak ve güvenli bir ortamda hissetmesini sağlar. Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin opsiyonel olarak tercih edilebilen donanımlar sunar. Bunlar arasında iç mekân için gösterge panelinde Sensatec veya deri kaplama mevcut. Ayrıca marka en iyi ses deneyimi için Harman Kardon Surround ses sistemi yer alıyor.

Verimli Benzinli Motor ve Yüksek Performans

Yeni BMW 420i Gran Coupé; 170 bg güç ve 250 Nm tork üreten 1.6 litrelik 4 silindirli verimli benzinli motoruyla BMW genlerine yakışır bir performans ortaya koyuyor. Ortalama 8.1-7.3 lt/100 km yakıt tüketim verisine sahip olan model; 8.6 saniyede 0’dan 100 km/s hıza ulaşıyor.

Göz Kamaştıran Tasarımıyla Yeni BMW 420i Gran Coupé Türkiye’de

Yeni BMW 420i Gran Coupé’nin neredeyse 50:50 olan dengeli ağırlık dağılımına sahiptir. Ve ayrıca üstün aerodinamik detayları modelin yol tutuş yeteneklerini en üst seviyeye çıkarıyor. Gövde yapısındaki güncellemeler ve geliştirilen aerodinamik özellikler modelin sürtünme katsayısını bir önceki jenerasyonuna göre 0.02’i azaltır. Bu sayede bu rakamı 0.26 seviyesine taşıyor.

Yüksek Teknolojiye Sahip İç Mekân

Yeni BMW 420i Gran Coupé en son teknolojisi ile dikkat çekiyor. Ayrıca bunlardan birisi olan BMW Live Cockpit Professional standart olarak sunuluyor. 12,3 inç boyutunda dijital gösterge paneli ve 10,25 inç boyutunda yüksek çözünürlüklü multimedya ekranı olmak üzere iki ekran ile sunulur. Yeni modelde BMW Live Cockpit Professional hem göze hem de kullanışlılığa hitap ediyor. Yeni BMW 420i Gran Coupé’de BMW İşletim Sistemi 7 bulunur. Bu sayede sürücüler multimedya ekranının temalarını özelleştirebiliyor. Dahası BMW Akıllı Kişisel Asistan’a ulaşabiliyor.

M-Sport Tasarımıyla Maksimum Dinamizm

Yeni BMW 420i Gran Coupé Türkiye’de M-Sport tasarım seçeneğiyle satılacak. Marka sportif görünümlü dış parçalarının yanında, kullanıcısına standart olarak Elektrikli Cam Tavan sunar. Ayrıca Isıtmalı Ön Koltuklar, Sürüş Asistanı ve Park Asistanı gibi üst düzey konfor ile kullanışlılığı bir arada sunuyor.

İkinci El BMW 4 Serisi İlanları

2022 BMW 4 Serisi Gran Coupe İncelemesi

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here