Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Önden çekişli BMW’ler geliyor!

 Önden çekişli BMW’ler geliyor!

Atmosferik motorlarından elde ettiği güç, arkadan itiş ve mükemmel ağırlık dağılımıyla ‘Ultimate Driving Machine’ ünvanını alan BMW, yavaş yavaş bu prensiplerinden vazgeçmeye başladı.

İlk olarak CO2 emisyonlarının sıkılaşmasıyla BMW modelleri sıkıştırılmış hacimli turbo motorlara geçmeye başladı. Hatta markanın sportif kısmını temsil eden M modellerinde bile artık aşırı beslemeli motorlar kullanılıyor.  Geçtiğimiz günlerde gelen haber ise BMW fanlarını üzecek ikinci değişiklik. BMW grubu komisyon üyelerinden Ian Robertson 6 serisi coupe lansmanında şöyle konuştu: ‘Son 10 yılda iki milyona yakın önden çekişli MINI ürettik ve kimse bu araçların sürüş dinamiklerini eleştiremedi. 

Önden çekişli araçların tasarım ve iç mekan avantajlarını kullanan, fakat aynı zamanda beklendiği gibi bir BMW olan araçlar üretmeyi düşünüyoruz’.

BMW grubunun küçük modellerinde önden çekiş sistemini kullanmayı planladığı çoktandır konuşuluyordu. Marka, Mercedes’in A serisi ve Audi A3 ve A1 modelleri ile rekabet edecek modellerinde önden çekişin yaşam alanı ve maliyet avantajlarını kullanmak istiyor.

Buradan çıkan sonuç şu ki, geçtiğimiz günlerde tanıtılan ikinci jenerasyon 1 serisi, arkadan itişli son küçük BMW modeli olabilir.
 

YORUMLAR

Burak Yavuz 8.9.2011 14:51:33
BMW Vites Küçülttü!
Geçtiğimiz yıl 'Dünya'nın En Değerli Otomotiv Markası' ünvanını Dünya'nın En Büyük Japon Otomotiv Devi Toyota'nın elinden almayı başaran Alman Otomotiv Devi BMW AG şimdilerde ise ağır ağır eski prensiplerinden vazgeçmeye başladı.'Ultimate Driving Machine' ünvanını alan Alman Otomotiv Devi BMW AG'nin Alman Otomotiv Devi Volkswagen AG bünyesinde bulunan Alman Lüks Otomobil Üreticisi Audi AG'nin A1,A2 ve A3 modelleri ile birlikte Alman Otomotiv Devi Mercedes-Benz'in A-Serisi modellerine karşı önden çekişli ve Co2 salınım emisyonu düşük modeleller ile Mercedes-Benz ve Audi AG ile rekabet edecek olan Alman Otomotiv Devi BMW AG'nin geçtiğimiz günlerde ikinci jenerasyonu ile yollara çıkarttığı ve arkadan itişli son model olarak tanıttığı Yeni 1-Serisi belkide bunun ilk son örneği olacak.Çünkü gelecek nesil yeni modellerini öden çekişli ve Co2 salınım emisyonu düşük birçok yeni model planlaması hazırlığı yapan Alman Otomotiv Devi BMW AG bu sayede Co2 salınım emisyonunun düşmesi ile birlikte yeni modellerinde daha küçük hacimli motorlar kullanacak.
16 1