Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

OTOKAR’DAN HALK OTOBÜSLERİNİN EN CİMRİSİ

 OTOKAR’DAN HALK OTOBÜSLERİNİN EN CİMRİSİ

Otokar düşük işletme maliyeti ile öne geçirmeyi planladığı yeni halk otobüsü "kent" ile pazar lideri olmayı hedefliyor

Koç Topluluğu şirketi Otokar, 9 metrelik Doruk ve 7 metrelik Sultan markalı küçük otobüs sınıfındaki ürünlerine, 12 metrelik KENT serisini ekleyerek, bu pazardaki ürün ailesini tamamladı. Otokar Genel Müdürü Serdar Görgüç, KENT’in tanıtımı dolayısıyla düzenlenen basın toplantısında, Otokar’ın 2008 yılında yüzde 12 büyüme sağladığını, 479 milyon lira ciro elde edip, 115 milyon dolarlık ihracat yaptığını anlattı. Görgüç, bu rakamların, 2008 yılı başındaki hedeflerle uyumlu olduğunu belirterek, 2005’ten bu yana cirolarının sürekli artığını vurguladı. KENT’in, 12 metre sınıfında yeni bir oyuncu olduğunu dile getiren Görgüç, 1980’li yıllarda bıraktıkları 12 metre otobüs sınıfını tekrar doldurarak, ürün yelpazelerini tamamladıklarını bildirdi. Görgüç, askeri araç tasarımından öğrendikleri deneyimleri KENT’te uygulamaya çalıştıklarını ve sınıfında yakıt tüketiminde iddialı olan KENT’in piyasaya ilk sürülecek modelinin 290H olduğunu kaydetti. Aracın en önemli özelliğinin düşük işletme maliyeti olduğunu söyleyen Görgüç, "KENT aracıyla, halk otobüsü alanında pazar lideri olmayı hedefliyoruz. Farklı modellerle, Avrupa’da birçok ülkede başarılarımızı sizlerle paylaşıyor olacağız" dedi.

YORUMLAR

turkaemre 16.11.2010 20:59:59
........
millete kakalıyorlar AVRUPA'YA euro 5 motor bize euro 4 motor yani avrupa'ya giden araçların motoru çevreye daha duyarlı 4 ise o kadar değil ne kaldı vatanı sevmek hepsi koca bir YALAN.
1 4