Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Renault Clio 1.6'nın motoru rölantide sarsıntılı çalışıyor

 Renault Clio 1.6'nın motoru rölantide sarsıntılı çalışıyor

1999 model Renault Clio 1.6i aracım 30 bin km'de. Geçen günlerde aracım soğutma suyu kaçırdığı için serviste termostat yuvasını komple değiştirdim.

Bu sefer de aracımın rölantisi 300 d/d'yi kadar düştü ve araç rölantide çalışırken titremeye başladı. Servise götürdüğümde motor kulaklarından böyle bir arıza olabileceğini belirttiler. 1999 model olan Renault Clio 1.6i aracınızın su kaçırması sonrasında değişen termostat yuvası montajı sırasında bazı olumsuzluklar oluştuğu anlaşılıyor. Termostat yuvası veya yakınında bulunan elektronik püskürtme sistemine kumanda veren su hararet müşürünün arızalanması veya kablosunun iyi temas etmemesi motorun zengin karışımla çalışması sebebidir. Bu da doğal olarak rölanti devrinin düşmesine sebep olabilir. Ayrıca yine işletim sistemi ile ilgili olan ve rölantiyi düzenleme görevi yapan rölanti regülatörünün bozulması da aynı sorunları yaşatır. Motor kulaklarının görevi, motoru aracın karoserine esnek bir ortamda sabitlemektir. Motorun rölanti devri ile herhangi bir yakınlığı yoktur. Sorunu çözmek için öncelikle test aleti ile arıza kodu alınması şarttır. Yetkili servisiniz bu yönde zorlayarak sorunu çözmesi için baskı yapmalısınız. Sonuç olarak termostat kapağı değişmeden önce bir sorun yoktu.

YORUMLAR

cem kaan vurmalı 5.9.2006 16:34:27
clio iyidir
slm arkadaşlar ben bir clio kullanıcısıyım ve araba güzel gerçi arabada nın süs pansiyonları gelişmiş değil ama şu yönü varkı arabanın yol tutuşu kusursuz süper ve de dizel serisi yakıt bakımın dan daha avantajlı daha güzel çok çok az yakıyor eğer arabanın tek kötü tarafı eğer ona da kötü denirse süspansiyonlarının gelişmemiş olması bu araba tam AİLE ARABASI tavsiye ederim.......bursalı
2 0