Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Kaportayı çekiçsiz ve boyasız nasıl düzelttirebilirim?

 Kaportayı çekiçsiz ve boyasız nasıl düzelttirebilirim?

1998 model Doğan SLX marka aracım var. Aracımın tavan, ön ve arka kaput kapaklarında dolu yağması sonucu çok sayıda küçük izler oluştu.

Bu izlerin çekiçsiz ve boyasız düzelme imkanı var mı? Varsa bile bu çalışmanın maliyetini ve yaptırabileceğim yerleri öğrenebilir miyim. Düzelmediği taktirde ben aracımı en az fiyat kaybıyla nasıl elden çıkarabilirim. Bu konular hakkında bana yol gösterici fikirler verirseniz sevinirim. Servislerde ezik yerleri dışarıdan düzeltmek için çek çek diye tabir ettiğimiz aynı zamanda puntalama işlemi de yapan makineler bulunuyor. Düzeltme işlemini bu makine ile yaptırabilirsiniz. Ancak parçaların komple boyanması gerekir. Eğer ezikler çok derin değil ise sadece macun ve boya işlemi ile düzeltebilirsiniz. Boyama işlemini yapmadan düzeltme imkanı yoktur. Sadece boya işlemi 350-400 YTL civarında tutar. Kaporta işlemi de yapılırsa 400 YTL civarında bir ücret ödemek gerekir. İkinci el piyasanın çok düşük olduğu şu sıralarda aracınız en az 2000 YTL eksik fiyata alıcı bulabilir bu yüzden kaportadaki sorunları gidermenizde yarar var. Benim önerim eğer ezikler çok derin değil ise sadece boya işlemi ile durumu düzeltmekten yanadır.

YORUMLAR