Hibrit araçlar, içten yanmalı muadillerinden daha yüksek yüksek fiyatlara satılıyor. Elektrikli şarj istasyonlarının yoğun olarak bulunamamasını da göz önünde bulundurursak, elektrikli araçlara geçişte uygun fiyatlı Hibrit araçlar yakıt tasarruflu iyi bir seçenek olarak görünüyor. Bununla birlikte uygun yakıt maliyeti için hibrit araçlara göz atılabilir. 2023 Haziran uygun fiyatlı hibrit araçları sizler için derledik.

Hibrit Araç Nedir?

Hibrit araçlar, benzinli veya dizel araç ile elektrikli araçlar arasındaki bir geçiştir, fakat Hibrit araçlar da benzinli motora sahip oldukları için elektrikli araç olarak tanımlayamayız. Standart araçlardan daha az benzin kullandıkları için son dönemlerde oldukça popüler hale geldi, bu da Hibrit araçları daha çevreci ve de uygun yakıt maliyeti ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hibrit bir araçlar, düşük yakıt maliyetleri sayesinde size uzun vadede para kazandırabilir.

Türkiye’de Satışa Sunulan Uygun Fiyatlı Hibrit Araçlar

  • Fiat Panda Urban
  • Fiat Panda Cross
  • Suzuki Swift Hybrid
  • Honda Jazz e:HEV
  • Toyota YARIS Hybrid
  • Toyota Corolla Hybrid

1  Fiat Panda City & Fiat Panda Cross

En ulaşılabilir Hibrit çözümlerinden biri olan Fiat Panda, markanın ilk “hafif hibritli” motor çözümü olarak biliniyor. Ayrıca 1.0 FIREFLY 70HP HYBRID mild Hibrit motor ile birlikte yakıt tasarrufu ve düşük emisyon sağlıyor. Üstelik görüntüsü daha önceki Panda City ve Panda Cross modelleri ile neredeyse aynı. Panda, hem yakıt tasarrufu sağlaması hem de emisyon miktarlarını azaltıp çevreyi gözetmesiyle uygun fiyatlı Hibrit araçların başında geliyor.

uygun fiyatlı hibrit araç

Model Versiyon Haziran Fiyat
Fiat City Mild Hybrid 1.0 70 HP Cross 543.900 TL
Fiat Cross 4×2 Mild Hybrid 1.0 70 HP Urban 613.900 TL

Sıfır KM Fiat Panda Fiyatları ve Paketleri

2 Suzuki Swift Hybrid & Suzuki Vitara

Japon otomobillerin en dinamiği olan Suzuki, çarpışma önleyici frenleme fonksiyonu, şeritten ayrılma uyarı fonksiyonu, uzun far desteği ve yalpalama uyarı fonksiyonu sayesinde güvenli Hibrit olarak göze çarpıyor. Bu nedenle de  en çok tercih edilen uygun fiyatlı Hibrit araçların başında yine Suzuki Swift Hibrit geliyor.

Suzuki Swift kırmızı glx

Model Versiyon Haziran Fiyat
Suzuki Swift Hybrid 1.2 MHEV CVT GL Techno (Tek Renk) 784.000 TL
Suzuki Vitara Hybrid 1.4 MHEV 6AT GL Elegance (Tek Renk) 964.000 TL

Sıfır KM Suzuki Swift Fiyatları ve Paketleri

3 Honda Jazz e:HEV & Honda HR-V e:HEV

Honda’nın  küçük fakat pratik şehir otomobili olan Honda Jazz, 4 metre uzunluğundaki küçük Hatchback’i , dar ancak uzun gövdesi, nispeten uzun dingil mesafesi, alçak motor kaputu ve önceki modele göre daha sade tasarımı dikkat çekiyor. Ayrıca “verimli ve hızlı” tepki veren performansıyla zahmetsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

uygun fiyatlı hibrit araç

Model Donanım Versiyon Haziran Fiyat
Honda Jazz e:HEV Executive 1.5L i-MMD Hybrid 1.136.000 TL
Honda HR-V e:HEV Elegance 1.5L e:HEV Hybrid 1.316.000 TL

Sıfır KM Honda Jazz e:HEV Fiyatları ve Paketleri

4 Toyota YARIS Hibrit

Hibrit otomobillerin öncüsü olan Japon otomotiv markası Toyota, özellikle YARIS modeli ile daha sportif bir seçenek sunuyor.  Süpermini bu araç, benzinli muadillerine göre sürüş kolaylığı ve daha iyi yakıt ekonomisi sunuyor. Gelgelelim Toyota YARIS ile muadil bir çok hatchback otomobil bulunmasına rağmen hiç birinin bu yakıt ekonomisini sunmadığını da unutmayın!

toyota yaris hibrit mavi önden görünüm

Model Versiyon Haziran Fiyat
Toyota YARIS 1.5 Dream e-CVT 1.072.400 TL

Sıfır KM Honda Jazz e:HEV Fiyatları ve Paketleri

5 Toyota Corolla Hybrid 

Hibrit araçların gelişmesinde büyük emeği olan Toyota, en sevilen modellerinden olan Toyota Corolla Hybrid’i üretti! Uygun fiyatlı hibrit araçlar arasındaki nadir Sedan araçlardan biri olan Corolla; Dream, Flame ve Passion olmak üzere üç ayrı donanım seviyesine ek olarak bir de X-Pack adında opsiyonel donanım paketi bulunuyor. Ayrıca Toyota Corolla Hybrid 100 km’de ortalama 5-5.3 litre civarı benzin tüketiyor.

toyota corolla mavi önden görünüm

Model Versiyon Haziran Fiyat
Toyota Corolla Hybrid 1.8 Hybrid Dream e-CVT 1.072.400 TL

Sıfır KM Toyota Corolla Hybrid Fiyatları ve Paketleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here