Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. Arabam.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz. Detaylı bilgi
Kapat

Toyota Corolla

 aramanızda 3.117 ilan bulundu Aramayı Kaydet

Görünüm

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Toyota Corolla

 

Sedan otomobil denilince ilk akla gelen marka model kombinasyonlarından biri olan Toyota Corolla, hem ikinci el oto piyasasında hem de sıfır araç satışlarında oldukça popüler. Japon yapımı otomobiller içinde Türk kullanıcısının en çok tercih ettiği markalardan biri olan Toyota, 1966’dan beri üretiliyor. Bugüne kadar dünya genelinde 35 milyon civarında Toyota Corolla satılmış. Oldukça yüksek olan satış rakamları, otomobilin popülaritesinin de yüksek olduğuna işaret ederken ikinci el araç satışı konusunda güçlü bir ip ucu veriyor. Zira çok tercih edilen otomobiller tahmin edeceğiniz gibi ikinci elde de kolay satılıyor.  Son yıllarda Corolla hybrit modellerin de çok ilgi gördüğünü belirtmekte fayda var.

 

Toyota Corolla Caroserleri

Toyota Corolla sedan, Toyota Corolla station wagon, Toyota Corolla hatchback, Toyota Corolla minivan olmak üzere bugün 4 farklı kasa tipinde üretiliyor ve bu caroserlerin hepsi de kendi alanında oldukça popüler.

 

Toyota Corolla Nerede Üretiliyor?

Türkiye, Brezilya, Japonya, Kanada, Çin, Hindistan, Pakistan, Güney Afrika, Tayvan, Tayland, Vietnam ve Venezuella’da Toyota Corolla üretiliyor ya da montajlanıyor.

 

Yeni Corolla Hakkında

“Dünyanın en çok satan otomobili” sloganıyla yola çıkan 2016 model Toyota Corolla, 11. nesil olarak özellikle konfor arttıran dijital detayları öne çıkarıyor. Tüm dijital araçları yönetebileceğiniz ön konsoldaki 7 inçlik ekran da bu detaylardan biri. Tasarımda ise krom ızgara ve led farlar hemen göze çarparken 16 inç genişliğinde ve hafif alüminyum alaşımlı malzemeden jantlar önemli ayrıntılar. Toyota Corolla motoru ise 6 farklı seçenekle sunuluyor. Yani sıfır Toyota Corolla alacaksanız 6 farklı motor seçeneğiniz var. Aslında yeni Toyota Corolla modellerinde şanzıman, donanım seviyesi ve renk konusunda da kendi tercihinizi yapabiliyorsunuz.