Size daha iyi hizmet sunmak için çerezler kullanıyoruz. Arabam.com`u kullanarak çerezlere izin veriyorsunuz. Detaylı bilgi
Kapat

Dacia Otomobil

 aramanızda 976 ilan bulundu Aramayı Kaydet

Görünüm

 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 
 

Dacia

 

Romanyalı bir otomotiv markasıdır. 1966’da kurulmuş olmasına rağmen özellikle 2000’li yıllarda Türkiye’de popülarite kazanmıştır. Ülkemizde en çok tutulan modelleri Dacia Duster, Dacia Sandero ve Dacia Logan’dır. Bu modellerin geniş iç hacmi ve yüksek yapısı başka bir deyişle SUV görünümü tercih edilme nedenlerinden bazılarıdır.

 

Dacia Tarihçesi

İlk Dacia fabrikası 1966’da Romanya’da kurulmuş. Ancak Dacia markası, 1999 yılında Renault bünyesine dahil olmuş. Dacia 1100, Dacia 1300, Dacia 1302 ilk Dacia modellerinden bazılarıydı.

 

Dacia Fiyatları

Yeni bir otomobil almayı düşünüyorsanız hem ikinci el araba fiyatlarını hem de sıfır kilometre fiyatlarını incelemekle işe başlayabilirsiniz. Otomobil fiyatları, marka, model, yıl, teknik ve aksesuar donanımı, ikinci el piyasası, hasar durumu, bagaj ve iç hacim, motor gücü, yakıt tüketimi optimizasyonu, süspansiyon yeterliliği, performans gibi konu başlıklarına göre belirlenir. Sahibinden Dacia ilanlarında ya da galeriden Dacia ilanlarında da benzer detaylar fiyata etki eder. Dacia fiyat listesine de markanın paylaştığı rakamlara galeriden ilanlarla ya da markanın kendi sitesine başvurarak erişebilirsiniz.

 

Dacia Fabrikaları

Romanya, İran, Kolombia ve Fas’ta Dacia fabrikalarında üretim ve montaj yapılıyor.

 

İkinci El Dacia

Dacia markasının son yıllarda ürettiği modeller, sınıfına göre uygun fiyat, ekonomik yakıt tüketimi ve genellikle geniş iç hacim gibi detaylarla çok tercih edilir oldu. Türkiye ikinci el oto piyasasına da yansıyan bu durum Dacia modellerinin hızlı satılmasını sağlıyor diyebiliriz. Sıfır km Dacia satışlarında sunulan kampanyalar, ikinci el alırken de pazarın genişliği Dacia almak isteyenlerin işini kolaylaştırıyor. İkinci el Dacia almak ya da sıfır kilometre Dacia modellerini incelemek için arabam.com ilanlarını takip edebilirsiniz. Hedefinizde Dacia almak varsa aramayı sınırlandırarak sadece ikinci el Dacia ya da sıfır Dacia şeklinde filtreleme yapabilirsiniz. Ayrıca Dacia Duster, Dacia Sandero, Dacia Logan, Dacia Lodgy gibi farklı modeller için filtreleme yapabilirsiniz.

 

Dacia Adının Anlamı

İlk kez Romanya’da kurulmuş olan Dacia fabrikası, markasına Romanya’nın eski adı olan Dacia’yı vermiştir. Yani Dacia kelimesi, Romanya anlamına geliyor.

 

Dacia Modelleri

Dacia Sandero, Dacia Logan, Dacia MCV, Dacia Logan Pick-Up, Dacia Logan Van, Dacia Duster, Dacia Solenza, Dacia Lodgy, Dacia Dokker günümüzün en popüler Dacia modelleri arasındadır.

 

Dacia Sandero Stepway

Dacia Sandero modelinin SUV versiyonu olan Dacia Sandero Stepway, özellikle yenilenen tasarımıyla çok tercih ediliyor. Yerden yüksek araç kullanmayı seviyorsanız, modern, sportif görünümlü Dacia Sandero Stepway’i keyifle kullanabilirsiniz.

 

Dacia Test Sürüşü arabam.com’da

Otomobil tutkusunu keyifle yaşamak isteyenler ve almak istediği otomobil hakkında kullanıcı deneyimlerini öğrenmeye önem verenler için arabam.com, test sürüşlerini uzman yorumlarıyla sunuyor. Deneyimli otomobil yazarlarının test sürüşüne çıkarak deneyimlerini paylaştıkları test yazılarından Dacia test sürüşlerini okuyabilirsiniz.