arabam.com

 

Tedarik araçları şimdi yayında!
Hemen inceleyin kar etme fırsatını kaçırmayın!
Arabam Tedarik
Ücretsiz İlan Ver
 • 2 dakikada ilan ver
 • İlanın hızlıca onaylansın
 • 8 milyon alıcıya ulaş
 • Aracını sat
Ücretsiz İlan Ver
Trink Sat
 • Araç bilgilerini gir, teklifimizi gör
 • Ücretsiz ekspertiz randevunu al
 • Güvenle ve zahmetsizce bize sat
 • 15 dakika içinde paran cebinde
Trink Sat

Renault Periyodik Bakım fiyatları

Almak istediğin hizmetin tüm detaylarını, nereden ve kaç paraya alacağını ayrıntılı incele, aklında soru işareti kalmasın.

Clio

3.831,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Fluence

3.613,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Megane

3.976,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Symbol

3.831,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Kendi aracın için periyodik bakım fiyat ve detaylarını uygulama üzerinden görebilirsin.

Garaj ile periyodik bakım hizmeti

Periyodik bakım Garaj’la çok kolay!
Sürücü ve yolcu sağlığı açısından büyük önem taşıyan periyodik bakım, Garaj’la çok kolay!

İstediğin servisi seç

Sana en yakın servisleri görüntüle,
dilediğini seç

Fiyat ve detayları gör

Bakım içeriğini, fiyatı ve detayları incele

Rezervasyon oluştur

Müsaitlik takvimine göre istediğin tarih
için rezervasyon oluştur

Vale hizmeti al

İstersen vale hizmeti kullan, aracın
servisteyken anlık durum takibi yap

Nasıl Çalışır?

Uygulamayı İndir Arrow Image
Aracını Garaj'a Ekle Arrow Image
Fiyatı gör ve içeriği incele Arrow Image
İstediğin hizmeti al

Hemen aracını Garaj’a ekle,
avantajları yakala!

Renault

Renault marka araçların periyodik bakımında neler yapılır?

Periyodik bakım, aracınızın modeline göre ve kullanım koşullarına göre üreticisinin belirlemiş olduğu periyotlarda aracın doğru ve güvenli çalışması için yapılması gereken ayarlar, kontroller ve parça Renault periyodik bakımda yapılacak parça değişiklikleri; motor yağı, yağ filtresi, hava filtresi, klima filtresi ve yakıt filtresidir. Doğru yapılan bir periyodik bakımda kontrol edilmesi gereken 4 nokta vardır.

 • Motor Bölgesi: Motor yağı, fren hidrolik yağı, direksiyon hidrolik yağı, soğutma suyu, cam suyu seviye uygunluğu, V kayışları, akü ve ateşleme ekipmanları kontrolü
 • Araç Etrafı: Genel lastik durumu ve hava basıncı, ön far ve camlarının genel durumu, silecek lastik genel kontrolü (ön/arka), ön/yan/arka camlar, yan aynalar kontrolü
 • Araç İçi: Gösterge uyarı ve ikaz ışıkları, silecekler, aydınlatma ekipmanları, havalandırma sistemi, el freni ve korna.
 • Araç Altı : Yağ vb. sıvı kaçak kontrolleri, süspansiyon sistemi parçalarının kontrolü, fren balataları ve disklerinin kontrolü, egzoz sistemi kontrolü.
Renault marka araçlara kaç binde bakım yapılır?

Renault için periyodik bakım yapma aralığınızı belirlemek adına, en doğru bilgi için aracınızın Kullanıcı El Kitabı’na bakabilirsiniz. Bakımın ne zaman yapılacağını haber veren uyarı göstergeleri vardır.

Eğer bu bilgilere sahip değilseniz; her gün kısa aralıklarla yolculuk yapıyorsanız, yoğun dur-kalk trafikte yolculuk yapıyorsanız, kışları çok soğuk veya yazları çok sıcak olan bir bölgede yaşıyorsanız veya aracınızı ağır malzeme çekmek veya taşımak için kullanıyorsanız, Renault aracınıza her yıl Periyodik Bakım yaptırmanız önerilir.

Renault araç bakım ücreti ne kadar?

Renault bakım ücretleri aracınızın model ve paket bilgisine göre değişecektir. Aracınıza ait periyodik bakım teklifini görmek için Arabam.com mobil uygulamamızı indirerek Garaj üzerinden sizin için en uygun periyodik bakım hizmetini seçebilirsiniz.

Renault Periyodik Bakım

Araçlarda periyodik bakım oldukça önem arz ediyor. Her aracın belirli kilometrelerde periyodik bakımlarının yapılması gerekiyor. Periyodik bakımın bir diğer adı da motor yağ bakımı. Renault marka araçlarında, model ve model yılına göre 10.000- 15.000 km'de bir kez periyodik bakımının yapılması gerekiyor. Renault periyodik bakımda da her seferde yağ, hava, polen ve yakıt filtresi standart olarak değiştirilmektedir. Benzinli olan araçlarda bujiler 60.000 km'de, dizel araçlarda ise yakıt filtresi 40.000 km'de bir değişmektedir. Bir diğer değişen ise benzinli araçlardaki aksesuar kayışı. Bu kayış 80.000 km'de bir değiştirilmektedir. Ancak benzinli araçlarda zincir olduğu için triger kayışı değiştirilmemektedir. Bir diğer yandan dizel araçlarda triger kayışı bulunmaktadır. Bu kayış da 120.000 km'de bir değişmektedir.

Renault Periyodik Bakım Tablosu

Fransız bir otomobil markası olan Renault, Türkiye pazarına ilk giriş yapan araç markalarından bir tanesi. Renault periyodik bakım tablosu da Renault marka araçların bakımında hangi parçaların değişeceği ve kontrol edileceği hakkında bilgiler vermektedir. Her araçta olduğu gibi, Renault periyodik bakım tablosu da km bakımı ve aracınızın kaç km aralığında bakım uygulanması gerektiği üzerine bir kılavuzdur.