arabam.com

 

Tedarik araçları şimdi yayında!
Hemen inceleyin kar etme fırsatını kaçırmayın!
Arabam Tedarik
Ücretsiz İlan Ver
 • 2 dakikada ilan ver
 • İlanın hızlıca onaylansın
 • 8 milyon alıcıya ulaş
 • Aracını sat
Ücretsiz İlan Ver
Trink Sat
 • Araç bilgilerini gir, teklifimizi gör
 • Ücretsiz ekspertiz randevunu al
 • Güvenle ve zahmetsizce bize sat
 • 15 dakika içinde paran cebinde
Trink Sat
Güvenilir
arabam.com özmallarında motor-mekanik ekspertizi de dahil, raporlu ve güvenilir araçlar.
Şeffaf
Piyasadaki araç trendlerini takip edebileceğiniz, şeffaf açık arttırma opsiyonları.
Çeşitli
Filo ve özmal olmak üzere farklı segment ve markalardan araçlar.
Hesaplı
En düşük hizmet bedelleri ile maliyet avantajı.
Geniş Hizmet Ağı
Onlarca noktada ekspertiz ve araç teslimatı opsiyonu.
Kolay ve Hızlı Devir
Vekaletiniz ile 24 saat içinde araç devri imkanı.
Nasıl Araç Alırım?

Formu Doldurup
Başvurunuzu Yapın

Temsilciniz Bilgilendirme ve Gerekli
Evraklar İçin Sizi Arasın

Anahtar Teslim Araçları
Kolayca Alın

Sıkça Sorulan Sorular

Kaç çeşit araç alım yöntemi var ?
Kesin Satışlı, Hemen Al, Hemen Al (Dinamik Fiyatlı), Hemen Al (Teklifli), Rezerv Fiyatlı ve Rezerv Fiyatlı (Sıralı) olmak üzere toplam 6 çeşit araç alım yöntemi vardır.
 • Kesin Satışlı, Hemen Al ve Hemen Al (Dinamik Fiyatlı) liste tiplerinde araçların başlangıç fiyatları kesin satış fiyatlarıdır. Rezerv Fiyatlı ve Rezerv Fiyatlı (Sıralı) liste tiplerinde araçların başlangıç fiyatları satış fiyatları değildir. Bu listelerdeki araçlar için belirlenmiş Rezerv fiyatlara ulaşmadan satışa geçmez.
 • Hemen Al Teklifli liste tipinde Hemen Al fiyatı kesin satış fiyatı olup, Teklif için verilen başlangıç fiyatları satış fiyatları değildir.
 • Kesin Satışlı ve Rezerv Fiyatlı (Sıralı) liste tiplerinde araçlar sırayla teklife açılır. Araçların geri sayım süreleri dolmadan teklif verilirse sayaç yenilenir. Geri sayım süresince teklif gelmemesi durumunda bir sonraki araca geçilir.
 • Hemen Al, Hemen Al (Dinamik Fiyatlı),Hemen Al Teklifli ve Rezerv Fiyatlı liste tiplerinde tüm araçlar aynı anda teklife açıktır. Hemen Al ve Hemen Al (Dinamik Fiyatlı) liste tiplerinde araçlar ilk teklifte satılmış sayılır. Rezerv Fiyatlı liste tipinde ise araç rezerv fiyatını aşmış olsa da süresi bitmeden satılmış sayılmaz.
Katılım ücretli mi?
Evet, teklif verebilmeniz için provizyon almanız gerekir. Provizyon sayınız kadar farklı araç satın alabilirsiniz, eğer hiçbir araç satın almazsanız provizyon bedelleri iade edilir.
Komisyon alıyor musunuz?
Araç alım çeşidine göre ve satın aldığınız aracın fiyatına bağlı olarak Hizmet Bedeli ödemeniz gerekebilir.
Satın aldığım aracın ücretini ne zaman, kime ödeyeceğim ve aracı nasıl teslim alacağım?
Satın aldığınız aracın ücretini ve varsa hizmet bedelini, belirtilen IBAN numarasına ihale bitiminde size verilen süre içerisinde göndererek ödeyebilirsiniz. Devir işlemi, ödemenizi tamamlandıktan sonraki 24 saat içinde gerçekleşir. Araç teslim noktalarını satın aldığınız araçlar özelinde görüntüleyebilirsiniz.
Kredi ile araç alabilir miyim?
Hayır, araç satışları sadece nakit ödemelidir.
Ekspertizde farklılık çıkarsa ne olacak?
Almış olduğunuz araçta, ekspertiz beyanından farklı tespitlerinizin olması durumunda bu durumu aracı teslim aldıktan sonraki 24 saat içinde yazılı olarak tedarik@arabam.com’a bildirmeniz gerekir. Tespitinize ilişkin değerlendirme ile mağduriyetinizi giderecek aksiyon karşılıklı mutabakat ile alınacaktır.
Aracımı / Araçlarımı Arabam Tedarik üzerinden satabilir miyim?
Tedarik araç listemizde son kullanıcı araçlarının yanı sıra filo ve şirket araçları da satılmaktadır. Eğer filo ya da şirket araçlarınızı Arabam Tedarik yoluyla satmak istiyorsanız buraya tıklayın.
Bireysel araçlarınızı (galeri araçları bu sınıfa dahildir) Arabam Tedarik üzerinden satamazsınız ancak Trink sat! hizmetimizden faydalanarak aracınızı hiç beklemeden, aynı gün içinde satabilir paranızı 15 dakika içinde alabilirsiniz. Aracınızı Trink satmak için buraya tıklayın.
Aklınıza takılan diğer tüm sorularınız için Müşteri Hizmetlerimizi arayabilirsiniz
0850 759 90 00

Günümüzde araba fiyatlarının artması ile e tedarik yoluyla araç satın almak artık birçok kişinin merak ettiği bir konu haline geldi. Ülkemizde ÖTV ve MTV vergileri ile beraber döviz fiyatlarının da artış göstermesi sonucu otomobil fiyatları adeta tavan yaptı denilebilir. Öyle ki Türkiye’nin en ucuz sıfır km otomobilleri bile artık uygun denilemeyecek fiyatlar ile satılıyor.

E Tedarik Araba Ne Demek?

E Tedarik araba, devlet tarafından hacizli olan arabaların satılması veya özel firmalar tarafından kuralları belirlenen açık artırmaları anlamına gelmektedir. Satılan e tedarik araç grubu içerisinde birçok farklı marka ve model yer almaktadır.

Türkiye`de hacizli araç açık artırmaları, icra daireleri tarafından yapılıyor. Gün geçtikçe de katılım sayısı artış gösteriyor. Açık artırmalardan alım satımı, genellikle galericiler gibi profesyonel kişiler tarafından yapılsa da aslında isteyen her vatandaşın açık artırmaya katılabileceği modeller de bulunuyor.

Açık Artırmadan Araç Almak

Açık artırmadan araba almadan önce bilmeniz gereken bazı durumlar var. Açık artırmadan araba almadan önce istediğiniz aracı detaylı bir şekilde inceleyip piyasa değerini öğrenmelisiniz. Bu duruma dikkat edildiği zaman açık artırma ile araba almak oldukça mantıklı bir seçenek olacaktır. Açık artırmada ise çok farklı seçenekler mevcuttur. Antika araçlar, yeni model çok lüks araçlar veya satış hızı yüksek piyasası bulunan araçlar bu sistem üzerinden satılmaktadır.

arabam tedarik ile Araç Alım Maliyetlerinizi Düşürün!

arabam.com’un kurumsal üyelerine özel hizmeti arabam tedarik, farklı araç alım çeşitleri ile araç tedariği konusunda tüm tercihleri kapsamayı hedefliyor.

Farklı segment ve markalardaki filo ve öz mal araçların sunulduğu e-araç alımlarından biri olan arabam.com`un kurumsal üyeleri araç tedarik etme, alım ve satım süreçlerinde yaşadıkları sıkıntılar ve zaman kaybından kurtuluyor.

Arabam.com güvencesiyle ve esnafın piyasa tercihlerini de takip ederek geliştirdiğimiz araç alım çeşitlerinde şeffaf ve güvenilir açık arttırma opsiyonları sunulmakta.

Araç almak isteyen kurumsal firmaların, arabam.com Kesin Satışlı İhale seçeneği ile detaylı motor-mekanik ekspertizi yapılmış araçları inceleyebildiği, favorisine alarak araç alım sürecini bekleyebildiği ve kesin satışlı ihaleler ile kolayca satın alabildiği hizmet büyük ilgi görüyor.

Haftanın her gününe yayılmış kesin satışlı, rezerv fiyatlı veya dinamik hemen al opsiyonlu araba araç alım çeşitlerine katılmak için arabam.com kurumsal müşteri yöneticilerinden bilgi almak mümkün.

Makul hizmet bedelli araç alım modelleri ile maliyet avantajı da sağlayabileceğiniz listelerdeki araçları incelemek, araçların motor ve mekanik ekspertiz raporlarını indirmek mümkün.

arabam.com 2.el otomobil piyasasındaki 20 yıllık deneyimi ve araç alım modülleri konusunda deneyimli ekibi ile kurumsal üyelerinin araç temini ile ilgili tüm ihtiyaçlarını karşılıyor.

Tedarik Araç Alım Nasıl Gerçekleşir?

Arabam.com tedarik araç alımlarına katılma ve teklif verebilme koşulları şöyle:

Açık artırma ve hemen al sistemine giriş sadece kurumsal firmalar tarafından yapılabiliyor. Araç alım öncesi kredi kartınız ile provizyon ödemeniz gerekiyor. Provizyon bedelleri tüm araç alım listelerindeki her araç için 5500 TL, aktif paket üyeliği bulunan kullanıcılarımız için 4500 TL’dir ve araç almanız durumunda provizyon tutarı faturalandırılır. Bazı listelerde Hizmet Bedeli satın alınan araç/araçlar özelinde satış fiyatı baz alınarak alınmaktadır. Bu durum ilgili listenin liste sayfasında ve araç detayında ayrıca gösterilmektedir. Araç almadığınızda provizyon bedeli iade edilir. Teminatlı alıcılar, araç bedeline ek olarak provizyon bedeli ve hizmet bedelini (İlgili listede hizmet bedeli alınıyorsa) öder. Plaka Değişikliği istenirse, yukarıdaki bedellere ek basımlı plaka değişikliği için 2000 TL, basımsız için 1000 TL ödenmesi gerekir. Bazı listelerde Hizmet Bedeli alınır. Bu durum ilgili araç liste sayfasında ve araç detayında gösterilir.

Açık Artırma İlanları

Araç satışında, her sene sürekli olarak farklı modeller eşliğinde Açık artırma ve hemen al arabalar öne çıkar. Araç listelerinde satılık araçlar araç satış modeliyle birlikte katılım gösteren kişiler üzerinden açık artırmaya dönüşür. Ancak dikkat edilmesi gereken detay, listeden araba alabilmek için takip gerçekleştirilmesi gerektiğidir. Bu takip gerekli siteler üzerinden gerçekleştirilir.

Farklı model ve özellikleri kapsamında değişik markalar üzerinden listelerde araba bulunmaktadır. Gerekli koşul ve şartları yerine getirmek suretiyle, banka araç satış moderiyle icralık arabalara sahip olmak mümkündür. Tabii bunun için belli bir yerden icralık arabaları takip etmek ve buna göre katılım göstererek aracı elde etmek gerekmektedir.

Araba Satın Alındıktan Sonra Ne Zaman Teslim Alınır?

Araç satın aldıktan sonra, 24 saat içinde gerekli ödemeler yapılmalıdır. Ödeme sonrası araç teslimatı için alım yapacak kişiye verilecek vekaletname ile arabam.com alım merkezinde gelinmesi yeterlidir. Süreçte arabam.com yetkilileri sizi bilgilendirmektedir.

Tedarik Araba Ne Zaman Satılabilir?

E Tedarik araç ne zaman satılır sorusu merak ediliyor. Satın alma işlemleri tamamlandıktan sonra yani ruhsat kişinin adına çıkarıldıktan sonra aracın satılması için herhangi bir engel bulunmaz. Yani ruhsat çıktıktan sonra dilendiği vakit araç satılabilir.

Devamını Gör