arabam.com

 

Tedarik araçları şimdi yayında!
Hemen inceleyin kar etme fırsatını kaçırmayın!
Arabam Tedarik

Ücretsiz İlan Ver

 • 2 dakikada ilan ver
 • İlanın hızlıca onaylansın
 • 8 milyon alıcıya ulaş
 • Aracını sat
Ücretsiz İlan Ver

Trink Sat

 • Araç bilgilerini gir, teklifimizi gör
 • Ücretsiz ekspertiz randevunu al
 • Güvenle ve zahmetsizce bize sat
 • 15 dakika içinde paran cebinde
Trink Sat

Periyodik Bakım Hizmeti

Periyodik bakım Garaj’la çok kolay!
Sürücü ve yolcu sağlığı açısından büyük önem taşıyan periyodik bakım, Garaj’la çok kolay!

İstediğin servisi seç

Sana en yakın servisleri görüntüle,
dilediğini seç

Fiyat ve detayları gör

Bakım içeriğini, fiyatı ve detayları incele

Rezervasyon oluştur

Müsaitlik takvimine göre istediğin tarih
için rezervasyon oluştur

Vale hizmeti al

İstersen vale hizmeti kullan, aracın
servisteyken anlık durum takibi yap

Periyodik Bakım Fiyatları

Almak istediğin hizmetin tüm detaylarını, nereden ve kaç paraya alacağını ayrıntılı incele, aklında soru işareti kalmasın.

Renault

3.101,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Toyota

2.994,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Opel

2.953,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Hyundai

3.251,00 TL'den
başlayan fiyatlar

BMW

3.523,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Peugeot

3.499,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Citroen

3.499,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Volkswagen

3.286,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Fiat

3.217,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Ford

3.297,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Honda

4.038,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Skoda

3.499,00 TL'den
başlayan fiyatlar

Kendi aracın için periyodik bakım fiyat ve detaylarını uygulama üzerinden görebilirsin.

Nasıl Çalışır?

Uygulamayı İndir Arrow Image
Aracını Garaj'a Ekle Arrow Image
Fiyatı gör ve içeriği incele Arrow Image
İstediğin hizmeti al

Hemen aracını Garaj’a ekle,
avantajları yakala!

Servis - Bakım

Periyodik Bakım nedir?
Periyodik bakım aracın önemli parçalarının doğru çalışmasını sağlayan bileşenlerin kontrolü, gerekli olan ayarların yapılması ve olası problemler çıkarabilecek bölüm ve parçaların kontrol edilmesini kapsayan bir bakım sürecidir.
Ne sıklıkla bakım yapmalıyım?
Benzinli otomobiller her 15.000 kilometrelik kullanımda, dizel araçlar her 10.000 kilometre kullanımda ve hibrit otomobiller ise her 15.000 kilometre kullanımda veya senede bir olmak üzere periyodik bakıma ihtiyaç duyar. Eğer araç kullanım sıklığınızla bir sene içinde belirtilen değerlere ulaşmıyorsanız, periyodik bakım aralığını senede 1 olarak belirleyebilirsiniz.
Servis- Bakım hizmetlerini nasıl alırım?
Garaj sekmesinde bulunan hizmetler içinde yer alan ‘ Servis - Bakım ‘ kategorisini seçerek bu başlık altındaki hizmetleri görebilir dilediğini seçerek satın alabilirsin.
Vale hizmeti var mı?
Belirli servisler için vale hizmeti vardır. Vale hizmeti sunan servis sayfalarında Opsiyonel ya da Ücretsiz olarak vale hizmeti belirtilir. Opsiyonel Vale Hizmeti seçeneği sunan servislerde ek ücret ödeyerek vale hizmetinden yararlanabilirsin.
Periyodik bakım işlemi ne kadar sürer?
Periyodik bakım süresi, seçtiğiniz servisteki iş yoğunluğuna ve ek taleplere bağlı olarak değişim gösterebilir. Bakım süresi genel olarak ortalama 2 saat sürer.
Anlık takip yapabilir miyim?
Evet, aracınızın serviste hangi aşamada olduğunu anlık olarak uygulama üzerinden takip edebilirsiniz.
Hangi işlemlerin yapılacağını önceden görüyor muyum?
Evet, rezervasyon yapmadan önce servis sayfasında işlem listesini görebilirsin.
Ek masraf çıkar mı?
Seçtiğiniz servisin işlem listesinde sunulmayan bir hizmet isterseniz veya kontrol sırasında ortaya çıkan bir arıza tamiri ya da parça değişimi işlemi olursa (tamir ve parça değişimleri onayınız olmadan yapılmaz) ek ücret ödemen gerekir.
Randevu tarihimi değiştirebilir miyim?
Evet, uygulama üzerinden randevunu iptal edip yeni bir randevu alabilirsin veya müşteri hizmetlerine ulaşarak tarih değişikliği talep edebilirsin.

Periyodik Bakım Nedir ?

Motorlu araçlarda önemli parçaların belirli aralıklarla kontrolünün sağlanması, gerekli ayarlamaların yapılması ve arızalı yada eskiyen parçaların değiştirme işlemlerinin gerçekleştirilmesi sürüş güvenliği açısından oldukça gereklidir. İşte bahsettiğimiz bütün bu  işlemlerin tümü periyodik bakım nedir sorusuna cevap olmaktadır. Periyodik bakımda değişen parçalar her araç için çoğu zaman aynıdır. Bazı üretici firmalar da araç sahiplerinin hayatını kolaylaştırmak için periyodik bakım seti oluşturmuşlardır. Bu periyodik bakım seti aracınızın özelliklerine göre hazırlanmaktadır.

Periyodik Bakım Fiyatları Ne Kadar ?

Periyodik bakım ücretleri, araçların marka ve modellerine göre değişkenlik göstermektedir. Ancak genelleyecek olursak periyodik bakım fiyatları yetkili teknik servislerde 1000 TL’den başlayıp 6000 TL’ye kadar uzanmaktadır. (2021 yılı için geçerlidir.) Fakat net periyodik bakım ücretleri hakkında bilgi almak için öncesinde yetkili servis ile görüşmeniz gerekmektedir.

Periyodik Bakım Neler Değişir ?

Periyodik bakım ne demek sorusuna, araçlara yılda bir veya tekrar eden belirli kilometre aralıklarında yapılması gereken bakımdır cevabını verdik. Peki periyodik bakım neler değişir ? Periyodik bakımda değiştirilmesi gerekir parçalar ?

 • Motor yağı: Ortalama olarak her 10.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Yağ filtresi
 • Hava filtresi: Ortalama olarak 10.000 km'de bir değiştirilen hava filtresi eğer araç çok tozlu ve arazi koşullarında kullanılıyorsa 5.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Şanzıman yağı: Otomatik şanzımanlı araçlarda 60.000 km'de bir değiştirilirken manuel şanzımanlı araçlarda her baskı balata değişimi ile birlikte değiştirilmelidir.
 • Baskı balata: 30.000 km ile 200.000 km arasında değişken bir değere sahip olsa da ortalama olarak 90.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Trigger kayışı: Ortalama olarak 80.000 ile 100.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Fren hidroliği: 3 yılda bir ya da 50.000 ile 60.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Direksiyon hidroliği: Yaklaşık 4-5 yıl içinde ya da 80.000 ile 100.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Buji: Ortalama olarak 20.000 ile 30.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Buji kabloları: Buji kablolarının belirli bir değiştirme kilometresi yoktur. Ancak 80.000 km'de bir değiştirilmesi önerilmektedir.
 • Enjektör: Arıza yapmadan değiştirilmeyen enjektörlere temizlenme işlemi uygulanmaktadır. Benzinli araçlarda 40.000 km'de dizel araçlarda ise 20.000 ile 30.000 km arasında bakım yaptırılmalıdır.
 • Kızdırma bujisi: Ortalama 50.000 km de bir değişimi önerilmektedir.
 • Yakıt filtresi: Dizel araçların yakıt filtresi her 30.000 km'de değiştirmelidir. Benzinli araçlarda ise yakıt filtresi de her 50.000 km'de bir değiştirilmelidir. Lpg filtresi ise her 20.000 km'de bir değiştirilmelidir.
 • Akü: Akü ömrü 4 ile 6 yıl arasındadır. Bu yüzden 4 yıldan fazla bir süredir akünüzün bakımını yaptırmadıysanız kış öncesi kontrol ettirmelisiniz.

Sıraladığımız bütün bu parçaların periyodik bakımda değiştirilmesi gerekir.

Periyodik Bakım Nasıl Yapılır ?

Periyodik bakım hizmetinde uygulanan bazı işlemler var. Peki bu işlemler neler ? Periyodik bakım nasıl yapılır ? İlk olarak yağ, hava, polen ve antifriz filtrelerinin değişimi yapılmaktadır. Daha sonrasında ise motor yağı, fren balata, fren disk, triger seti ve ampül değişimi yapılmaktadır. Baskı balata, silecek, akü, buji ve diagnostik testleri uygulandıktan sonra da Lpg bakımı, partikül filtre temizliği, enjektör temizliği ve klima temizliği yapılıyor. Son olarak bilgisayarlı arıza tespiti yapılıp aracın bakım işlemi tamamlanmış oluyor.

Araç Periyodik Bakım Çizelgesi Nedir ?

Her otomobil için, üretici firma tarafından belirlenmiş olan araç periyodik bakım çizelgesi mevcuttur. Araç periyodik bakım çizelgesi içerisinde aracın kaç kilometrede bir veya yıllık olarak yapılması gereken bakım, değişiklik ve önemli kontrolleri belirtilmiştir. Periyodik bakım çizelgesi araçların kullanım kılavuzunun içinde yazmaktadır. Eğer kullanım kılavuzunuz yoksa ya da kılavuz içeriğinde bu çizelge bulunmuyorsa aracınızın yetkili servislerinden bunu temin etmeniz mümkün. 

Renault Periyodik Bakım Fiyatları 2021

Periyodik bakımların her araç için belirli zamanları ya da km aralıkları vardır. Dünyanın en büyük otomotiv firmalarından biri olan Renault periyodik bakım fiyatları 2021 ne kadar ? Bunun için net cevap veremesek de periyodik bakımda değişen her parçanın fiyatları değişkenlik göstermektedir.

Toyota Periyodik Bakım Ücretleri 2021

Dünya genelinde en çok satış yaptığı bilinen Toyota periyodik bakım ücretleri 2021 ne kadar ? sorusu oldukça merak ediliyor. Biliyoruz ki araçların periyodik bakımı düzenli olarak belirlenmiş km ve zamanlarda yapılmalıdır. Diğer araçlar gibi Toyota'nın da benzinli araçları için  15.000 km'de bir dizel araçları için ise 10.000 km'de bir bakımı yapılmalıdır.

Opel Periyodik Bakım Fiyatları 2021

Her markada merak edildiği gibi Opel periyodik bakım fiyatları 2021 de merak edilmektedir. Opel'de periyodik bakım ikiye ayrılmaktadır; hafif bakım ve km bakımı. Hafif bakımda motor yağ filtresi değişimi ve iç filtre değişimleri gibi işlemler yapılmaktadır. Peki Opel periyodik bakım tablosu, Opel Astra J periyodik bakım tablosu nedir ?  Opel periyodik bakım tablosu ise Opel marka aracınıza ait bakım değerlerini ve bilgilerini kaydeden tablodur. Opel Astra J periyodik bakım tablosu da Astra modeline ait bir bakım tablosudur. 

Hyundai Periyodik Bakım Ücretleri 2021

Hyundai araç sahiplerinin akıllarında Hyundai periyodik bakım ücretleri 2021 sorusu yer almaktadır. Ülkemizde oldukça tercih edilen bir marka olan Hyundai, en çok; i20, i10, Elantra ve Tucson modelleri ile öne çıkmaktadır.

Periyodik Bakım Tablosu

BMW periyodik bakım tablosu, Peugeot periyodik bakım tablosu ve Megane 4 periyodik bakım tablosu oldukç merak edilmektedir. BMW periyodik tablosu, aracınızın bakımlarını takip eden bir tablodur diyebiliriz. Aracınızın marka, model ve yılına göre 10.000-15.000 km'de bir yaptırdığınız bakımlar kaydedilir. Peugeot periyodik bakım tablosu da adından da anlaşıldığı gibi Peugeot aracınız hakkındaki bilgileri kaydederken, Megane 4 periyodik bakım tablosu Renault aracınızın bilgilerinin kaydedildiği tablodur.

Bmw Periyodik Bakım Ücretleri 2021

Yapılacak işlemler aynı olsa da BMW periyodik bakım ücretleri 2021 farklılık gösterebilmektedir. Yani BMW periyodik bakım ücretleri 2021 her parça için ayrı bir fiyata sahiptir. Peki BMW periyodik bakım kaç km de bir yapılmalı. Her araç için bakım kilometreleri benzerlik göstermektedir. BMW periyodik bakım kaç km sorusuna da aracınızın modeline göre 10.00 15.00 km cevabını verebiliriz.

Citroen Periyodik Bakım Zamanları 

Citroen periyodik bakım zamanları ne zaman sorusuna; eğer sahip olduğunuz araç benzinli ise 15.000 km, 45.000 km ve 75.000 km’de bir bakım yaptırmanız gerekmektedir cevabını verebiliriz. Ancak yalnız bunlarla bitmiyor. Sonra ki her 30.000 km’de bir yine aracınızın bakımlarını yaptırmak zorundasınız. Peki aracınız dizel ise ? Bu sefer de 20.000 km, 40.000 km ve 60.000 km’de bakım yaptırmanız gerekmektedir. Yine sonraki her 20.000 km’de de aracınızın bakımlarını ihmal etmemeniz gerekmektedir. Citroen C-Elysee periyodik bakım cetveli ise bakımdan fren balata ve disk değişimine, triger setinden debriyaj seti değişimine kadar tüm işlemler kapsar. Yani Citroen C-Elysee periyodik bakım cetveli içerisinde aracınızın periyodik bakım bilgileri yer almaktadır.

Golf 7 periyodik bakım sıfırlama

Periyodik bakım atlanılmaması gereken bir konu olsa da bazı Volkswagen araç sahipleri Golf 7 periyodik bakım sıfırlama hakkında düşünüyorlar. Ancak araç sahiplerinin araçlarının periyodik bakımlarını sıfırlamak yerine zamanında bakımlarını yaptırmaları gerekmektedir.