Hibrit araçlar, içten yanmalı muadillerinden daha yüksek yüksek fiyatlara satılıyor. Elektrikli şarj istasyonlarının yoğun olarak bulunamamasını da göz önünde bulundurursak, elektrikli araçlara geçişte uygun fiyatlı Hibrit araçlar yakıt tasarruflu iyi bir seçenek olarak görünüyor. Bununla birlikte uygun yakıt maliyeti için hibrit araçlara göz atılabilir. 2023 Kasım uygun fiyatlı hibrit araçları sizler için derledik.

Hibrit Araç Nedir?

Hibrit araçlar, benzinli veya dizel araç ile elektrikli araçlar arasındaki bir geçiştir, fakat Hibrit araçlar da benzinli motora sahip oldukları için elektrikli araç olarak tanımlayamayız. Standart araçlardan daha az benzin kullandıkları için son dönemlerde oldukça popüler hale geldi, bu da Hibrit araçları daha çevreci ve de uygun yakıt maliyeti ile dikkatleri üzerine çekiyor. Hibrit bir araçlar, düşük yakıt maliyetleri sayesinde size uzun vadede para kazandırabilir.

Türkiye’de Satışa Sunulan Uygun Fiyatlı Hibrit Araçlar

  • Fiat Panda Urban
  • Fiat Panda Cross
  • Suzuki Swift Hybrid
  • Honda Jazz e:HEV
  • Toyota YARIS Hybrid
  • Toyota Corolla Hybrid

1  Fiat Panda City & Fiat Panda Cross

En ulaşılabilir Hibrit çözümlerinden biri olan Fiat Panda, markanın ilk “hafif hibritli” motor çözümü olarak biliniyor. Ayrıca 1.0 FIREFLY 70HP HYBRID mild Hibrit motor ile birlikte yakıt tasarrufu ve düşük emisyon sağlıyor. Üstelik görüntüsü daha önceki Panda City ve Panda Cross modelleri ile neredeyse aynı. Panda, hem yakıt tasarrufu sağlaması hem de emisyon miktarlarını azaltıp çevreyi gözetmesiyle uygun fiyatlı Hibrit araçların başında geliyor.

uygun fiyatlı hibrit araç

Model Versiyon Kasım Fiyat
Fiat City Mild Hybrid 1.0 70 HP Cross 802.900 TL
Fiat Cross 4×2 Mild Hybrid 1.0 70 HP Urban 859.900 TL

İkinci El Fiat Panda İlanları İçin Tıklayın!

2 Suzuki Swift Hybrid & Suzuki Vitara

Japon otomobillerin en dinamiği olan Suzuki, çarpışma önleyici frenleme fonksiyonu, şeritten ayrılma uyarı fonksiyonu, uzun far desteği ve yalpalama uyarı fonksiyonu sayesinde güvenli Hibrit olarak göze çarpıyor. Bu nedenle de  en çok tercih edilen uygun fiyatlı Hibrit araçların başında yine Suzuki Swift Hibrit geliyor.

Suzuki Swift kırmızı glx

Model Versiyon Kasım Fiyat
Suzuki Swift Hybrid 1.2 MHEV CVT GL Techno (Tek Renk) 1.058.000 ₺
Suzuki Vitara Hybrid 1.4 MHEV 6AT GL Elegance (Tek Renk) 1.324.000 ₺

İkinci El Suzuki İlanları İçin Tıklayın!

3 Honda Jazz e:HEV & Honda HR-V e:HEV

Honda’nın  küçük fakat pratik şehir otomobili olan Honda Jazz, 4 metre uzunluğundaki küçük Hatchback’i , dar ancak uzun gövdesi, nispeten uzun dingil mesafesi, alçak motor kaputu ve önceki modele göre daha sade tasarımı dikkat çekiyor. Ayrıca “verimli ve hızlı” tepki veren performansıyla zahmetsiz bir sürüş deneyimi sunuyor.

uygun fiyatlı hibrit araç

Model Donanım Versiyon Kasım Fiyat
Honda Jazz e:HEV Executive 1.5L i-MMD Hybrid 1.390.000 ₺
Honda HR-V e:HEV Elegance 1.5L e:HEV Hybrid 1.704.000 ₺

İkinci El Honda Jazz İlanları İçin Tıklayın!

4 Toyota Yaris Hybrid

Hibrit otomobillerin öncüsü olan Japon otomotiv markası Toyota, özellikle YARIS modeli ile daha sportif bir seçenek sunuyor.  Süpermini bu araç, benzinli muadillerine göre sürüş kolaylığı ve daha iyi yakıt ekonomisi sunuyor. Gelgelelim Toyota YARIS ile muadil bir çok hatchback otomobil bulunmasına rağmen hiç birinin bu yakıt ekonomisini sunmadığını da unutmayın!

toyota yaris hibrit mavi önden görünüm

Model Versiyon Kasım Fiyat
Toyota YARIS 1.5 Dream e-CVT 1.428.500 TL

İkinci El Toyota Yaris İlanları İçin Tıklayın!

5 Toyota Corolla Hybrid 

Hibrit araçların gelişmesinde büyük emeği olan Toyota, en sevilen modellerinden olan Toyota Corolla Hybrid’i üretti! Uygun fiyatlı hibrit araçlar arasındaki nadir Sedan araçlardan biri olan Corolla; Dream, Flame ve Passion olmak üzere üç ayrı donanım seviyesine ek olarak bir de X-Pack adında opsiyonel donanım paketi bulunuyor. Ayrıca Toyota Corolla Hybrid 100 km’de ortalama 5-5.3 litre civarı benzin tüketiyor.

toyota corolla mavi önden görünüm

Model Versiyon Kasım Fiyat
Toyota Corolla Hybrid 1.8 Hybrid Dream e-CVT 1.504.400 TL

İkinci El Toyota Corolla İlanları İçin Tıklayın!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here