Yeni Honda Modelleri Dikkat Çekti!

0
1622

Honda, 2017 İstanbul AutoShow’da Yeni Modelleriyle Büyük İlgi Gördü! Honda markası, 2017 yılına çok etkileyici bir dizi yenilikle girmişti. Özellikle ürün gamını baştan aşağı yenilemesi dikkat çeken marka, geçtiğimiz yılın Ekim ayında Türkiye’de ürettiği 10. nesil Civic Sedan’ı lanse eden Honda, son olarak mart ayında Civic Hatchback’i lanse etmişti. Model atağını sürdüren marka, 2017 İstanbul Autoshow’da süper spor segmentindeki üyesi NSX efsanesinin yeni nesli ile kompakt sporcu Type R’ın yeni neslini bugün düzenlenen basın lansmanıyla tanıttı. Bütün ürün gamını stant ziyaretçilerinin beğenisine sunan Honda, performans bölümünde yol versiyonu spor otomobillerinin yanı sıra Formula 1 aracını da sergiledi. Yeni Honda modelleri dikkat çekti.

Yeni Honda Modelleri Dikkat Çekti!

Ünlü Japon otomotiv devi Honda, yenilikçi yaklaşımlarla geleceğe yön vermeyi seviyor. Geride bıraktığımız iki yıl boyunca ürün gamındaki tüm modelleri yenileyen Honda, 2017 İstanbul Autoshow’daki stant alanında Jazz, Civic Hatchback, Civic Sedan, HR-V ve CR-V olmak üzere ürün gamının tamamını otomobilseverlerle buluşturdu. Sadece güncel ürün gamını sergilemekle kalmayan Honda, 2017 İstanbul Autoshow’da Yeni Type R ve Autoshow ile birlikte Türkiye’de satışına başlanan NSX olmak üzere iki yeni modelini lanse etti. Honda ayrıca Formula 1 aracını standın performans bölümünde fuar ziyaretçilerinin beğenisine sundu.

Yeni Honda Modelleri

Bir süper spor otomobil ikonu yeniden doğuyor: Honda NSX 

Dünyanın önde gelen otomobil üreticilerinden Honda, efsane NSX’in ikinci nesli ile süper spor otomobil arenasına yeniden giriyor. İlk kez 1990 yılında yollara çıkan ilk nesil gibi yeni nesil NSX de ortadan motorlu yapıya, ancak bu sefer çok daha fazlasına sahip. NSX, bünyesinde barındırdığı hibrit teknolojisi sayesinde Honda’dan alıştığımız yakıt tüketimi ve verimliliğini yüksek performansla aynı potada eritiyor. Yeni Honda modelleri dikkat çekti.

Honda, 1990 yılında radikal bir kararla ortadan motorlu, arkadan itişli bir süper spor otomobil olan NSX’i satışa sundu. “New Sports eXperience” kelimelerini temsil eden NSX, 2005 yılına kadar üretimde kalırken, Japon otomobil devi 10 yıl aradan sonra süper spor otomobil efsanesi NSX’in ikinci neslini yollara çıkardı.

Süper spor otomobil kategorisinde farklı bir tercih olan NSX, alçak ve geniş bir tasarım geometrisine sahip. Son derece agresif burun tasarımı heyecan uyandırırken, arka stop gurubu ise ilk nesil NSX’e gönderme yapıyor. Arka tekerleklerin önünde yer alan ve C sütununa kadar yükselen geniş hava girişi arka aksın önünde konumlandırılan motora hava sağlarken diğer yandan da kuyruk kısmına, arka spoylere hava ileterek yere basma kuvveti sağlıyor. Sadece yan hava girişleri değil, yeni NSX’in dış tasarımındaki her bir detay motora hava iletmek ve yere basma kuvveti sağlamak üzere tasarlandı.

Yeni Honda Type R, daha önceki Type R modelleri gibi spor otomobil geleneğine bağlı kalarak yüksek performanslı kompakt hatchback sınıfının en dinamik ve en hızlı otomobillerinden biri olmayı sürdürüyor.

Bugüne kadar üretilen en güçlü Civic Sedan: Honda Civic Sedan RS 

Honda 1997 yılından bu yana Gebze’de ürettiği Civic Sedan modelinin 10’uncu neslini de yine Gebze’de üretiyor ve iç pazarın yanı sıra yurtdışı pazarlarına Türkiye’den ihraç ediyor. Honda Civic Sedan, marka tarihinin en geniş kapsamlı tek model geliştirme programından yararlanıyor ve Honda’nın C segmentindeki ileriye dönük önemli bir adımını temsil ediyor.

Yeni Honda Modelleri

Honda Civic Sedan silueti ile sportif karakterini gözler önüne seriyor. Önceki nesil ile kıyaslandığında daha geniş, daha uzun ve daha alçak olan yeni Civic Sedan, kısa ön ve arka aks uzantılarıyla sportif bir duruş sergilerken gergin hatlar yüksek aerodinamik verimliliği destekliyor. Sert hatlara sahip agresif yüz ifadesi, şişkin ve belirgin çamurluk kuşakları ve köşeli tasarıma sahip hava girişleri yeni Civic Sedan’ın sportif karakterine vurgu yapıyor.

Yeni Honda Civic Sedan geliştirilirken atak ve dinamik bir karakter hedeflendi. Modern ve yenilikçi mühendislik çözümlerini bünyesinde barındıran yeni Civic Sedan hafif yapı, rijit gövde, düşük ağırlık merkezi ve son derece gelişmiş bir süspansiyon sistemi ile keyifli ve eğlenceli bir sürüş deneyimi sunuyor.

Dinamik Yapısıyla Civic Hatchback 

10. nesil Honda Civic Hatchback, Honda’nın tek bir modeli kapsayan en geniş kapsamlı global ürün geliştirme programından yararlanıyor ve “herkes için bir otomobil, dünya için bir otomobil” felsefesini devam ettiriyor. Mühendisler yeni Civic Hatchback’i geliştirirken, en başından itibaren premium segment de dahil olmak üzere kompakt sınıfın en iyi otomobilini hedeflediler. Yeni Civic Hatchback; yol tutuş, direksiyon sistemi, gürültü seviyesi, titreşim seviyesi, rijitliği ve iç mekan kalitesiyle kompakt sınıfa yeni standartlar getiriyor. Hafif yapı prensibi ve üstün aerodinamik yapının da katkısıyla ortaya benzersiz bir sürüş deneyimi çıkıyor.

Yeni Honda Modelleri

Düşük ağırlık merkezi ve rijit gövdeyle birlikte yeni süspansiyon sistemi Civic Hatchback’e üstün sürüş özellikleri kazandırıyor. Alçak oturma pozisyonu daha sportif bir sürüş hissini beraberinde getiriyor. Gelişmiş süspansiyon sistemi üstün bir yol tutuş sağlarken ön ve arka aksta kullanılan hidrolik dolgulu burçlar titreşim ve sese karşı iyi bir izolasyon sağlıyor.

Yeni Honda modellerine sadık bir tasarıma sahip olan yeni Civic Hatchback, güçlü ve dinamik siluetiyle sportif bir karakter ortaya koyuyor. Civic Hatchback tasarım detaylarıyla sınıfının en yüksek aerodinamik verimliliğine sahip otomobili olarak öne çıkıyor. Kısa ön ve arka aks uzantıları kadar uzun dingil mesafesi de dinamik bir görünümü beraberinde getirirken aynı zamanda geniş ve ferah bir yaşam alanı için zemin oluşturuyor.

Sınıfının standartlarını yeniden belirliyor: Honda Jazz 

Honda’nın küçük sınıf temsilcisi Jazz, B Segmentinin standartlarını daha yükseğe taşıyor. Honda’nın global B-Segmenti platformu üzerine yükselen Jazz, bir yandan ileri seviyede iç mekan genişliği ve kullanışlılığı sunarken, diğer yandan ise bünyesinde barındırdığı yeni teknolojilerle güvenlik ve konfor konularında B segmentine yeni standartlar getiriyor.

Güncel Honda modelleriyle ortak tasarım dilinin kullanıldığı Honda Jazz son derece geniş bir yaşam alanı sunuyor. Akıllıca tasarlanan yeni platform ve Magic Seats® koltuklar sayesinde yeni Honda Jazz sadece sınıf lideri bir iç mekan genişliği sunmakla kalmıyor, aynı zamanda ileri seviyede fonksiyonellik ve kullanışlılık vaat ediyor. Bu sayede kargo ve yolcu alanları kullanım amacına göre, üstelik son derece pratik bir şekilde dönüştürülebiliyor. 354 litrelik (VDA) bagaj arka koltukların katlanmasıyla 884 litreye kadar artıyor.

Yeni Honda Modelleri

Geniş cam alanlar sadece daha ferah bir kabin sunmakla kalmıyor aynı zamanda sürücüye daha fazla görüş alanı sağlıyor. Dokunma hissi uyandıran kaliteli yumuşak malzemelerle bezenen iç mekan tasarımıyla görsel bir şölen sunuyor. Giriş seviyesi donanım paketinde sunulan orta konsola entegre 5 inçlik geniş bilgi ekranı, okunaklı yapısıyla sürücünün hayatını kolaylaştırırken donanım paketine bağlı olarak sunulan 7 inç büyüklüğündeki dokunmatik ekranlı Honda Connect bilgi ve eğlence sistemi de kullanıcıya eşsiz bir multimedya deneyimi yaşatıyor.

1,3 litrelik i-VTEC benzinli motor performans ile yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor. 6.000 d/d’de 102 BG güç ve 5.000 d/d’de 123 Nm tork üreten motor, altı vitesli manuel şanzımanla veya opsiyonel olarak CVT otomatik şanzımanla satışa sunuluyor.

Tüm Honda modelleri gibi yeni Jazz da bir dizi aktif ve pasif güvenlik ekipmanlarıyla donatılıyor. Gelişmiş sürüş destek sistemleri bünyesinde bir dizi gelişmiş güvenlik teknolojisini barındırıyor. Bu teknolojik güvenlik öğeleri kamera ve orta menzilli radarla çalışıyor ve Şehir içi Aktif Fren Sistemi, Akıllı Hız Sabitleme Sistemi, Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Uzun Far Destek Sistemi gibi güvenlik ekipmanlarını içeriyor.

2017 Model Honda HR-V 

Honda HR-V bir SUV’un güçlü ve sağlam duruşu ile bir coupenin sportifliği ve dinamizmini bir araya getirerek görsel bir şölene imza atıyor. Sınıfının en geniş iç mekanını sunan Honda HR-V aynı zamanda MPV fonksiyonelliği sunuyor. Honda’nın global B segmenti platformu ve Magic Seats® isimli koltuk sistemi fonksiyonel ve çok yönlü bir kullanımı beraberinde getiriyor. Gerektiğinde ön koltuk sırtlıklarını da öne doğru katlayarak bagaj kapağından konsola kadar tamamen düz bir zemin elde etme imkanı olurken standart kullanımda 453 litre (VDA) olan bagaj, arka koltukların katlanmasıyla 1026 litreye kadar arttırılabiliyor.

Zengin konfor ve güvenlik ekipmanlarıyla yollara çıkan HR-V’de donanım seviyesine bağlı olarak; Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Akıllı Hız Sabitleme Sistemi, Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi ve Uzun Far Destek Sistemi olmak üzere gelişmiş sürüş destek sistemleri görev yapıyor.

Honda HR-V performanstan ödün vermeden tutumlu ve çevreci olunabileceğini gösteren biri benzinli ve diğeri dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneğiyle yollara çıkıyor. 1.5 i-VTEC 130

BG güç üretirken 1.6 i-DTEC ise 120 BG güç üretiyor. Her iki motor da 6 vitesli manuel şanzımanla kombine edilirken, 1.5 i-VTEC’te CVT otomatik şanzıman opsiyon olarak sunuluyor.

Yeni Honda Modelleri

Sınıfının en popüler kompakt SUV’u: Honda CR-V 

Satışa sunulduğu 1997 yılından bu yana 750.000 adetlik bir satışa imza atan Honda CR-V dünyanın en popüler kompakt SUV’u olarak haklı bir üne sahip. Dördüncü nesil Honda CR-V; tasarımı, dizel motoru, otomatik şanzımanı ve yenilenen teknolojileriyle selefinden devraldığı mirası sürdürüyor.

Yeni Honda CR-V, modern ve dinamik tasarımıyla görsel bir şölen sunarken LED gündüz farları ve LED stop lambaları bünyesinde barındırdığı teknolojiyi müjdeliyor. Honda CR-V, sadece dış tasarımıyla değil iç mekan tasarımıyla da modern teknolojinin gereklerini yerine getiriyor. 7 inçlik dokunmatik ekrana sahip Honda Connect bilgi ve eğlence sistemi kokpiti domine ederken CR-V’nin iç mekanı fonksiyonel ve kullanışlı bir yapı sunuyor. 60 mm ileri-geri hareket eden iki koltuğun arasındaki orta konsol ise yaşam alanının daha kullanışlı olmasını sağlıyor. Fonksiyonellik tek bir hareketle katlanan arka koltuklarla devam ediyor. Normal kullanımda 589 litre olan bagaj hacmi 60:40 oranında iki parça halinde arka koltukların katlanmasıyla 1648 litreye kadar çıkıyor. Arka koltukların katlanmasıyla ortaya çıkan 1570 mm’lik yükleme uzunluğu ise iki adet dağ bisikletini taşıma imkanı sunuyor.

Honda CR-V 1,6 litre hacimli dört silindirli i-DTEC dizel motorla yollara çıkıyor. Bu motor 120 BG güç ve 350 Nm tork üretiyor. 100 km’de ortalama 4,9 litre yakıt tüketimine sahip olan motor kadar yeni otomatik şanzıman da övgüyü hak ediyor. 9 kademeli otomatik şanzıman kısa oranları sayesinde seri bir sürüş sunmakla kalmıyor, aynı zamanda düşük tüketim ve emisyon değerlerinin elde edilmesine önemli oranda katkı sağlıyor.

2.El Otomobil İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here