IDC CIO Ödülü Nedir?

IDC CIO ödülleri, Türkiye’nin önde gelen IT firmalarının dijital girişimlerini kavramsallaştırılması;sunumunun başarılı bir şekilde yapılması çabalarını takdir etmek için tasarlanmıştır. Bu sene IDC CIO 2020 ödülüne layık görülen firma ise Mercedes Benz Otomotiv A.Ş. bünyesinde faaliyetlerini sürdüren, Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi oldu.

Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi, “Ürün Veri Yönetimi Sistemlerinde Süreç Test Otomasyonu” ile “IT Maliyet Verimliliği Kategorisi”nde birinci oldu.

“Faaliyetlerimizin sağladığı fayda tescillendi.”

IT Maliyet Verimliliği Kategorisi”nde birincilik ödülünü almaktan mutluluk duyduğunu ifade eden Daimler Küresel IT Çözümleri Merkezi Direktörü Özlem Vidin Engindeniz:  “Daimler’in dünyada ikinci olarak, 2013 yılı sonunda Türkiye’de kurulan Mercedes-Benz Küresel IT Çözümleri Merkezi, görev ve sorumluluklarını her geçen gün arttırırken, bu alandaki başarılarına yenilerini eklemeyi sürdürüyor. IDC CIO Ödülleri 2020’nin ‘IT Maliyet Verimliliği Kategorisi’nden aldığımız yeni ödülümüz ile faaliyetlerimizin ortaya çıkardığı fayda ve verimlilik bir kez daha tescillenmiş oldu. Bu ödülü ‘Ürün Veri Yönetimi Sistemlerinde Süreç Test Otomasyonu’ ile kazandık. Almanya’daki IT Engineering birimleri ve SDC Türkiye IT Engineering ekibinin ortak çalışması ile projemiz tamamen şirketimizin dâhili personeli ile yürütüldü. Bu ödülü kazanmamızda emeği geçen tüm çalışma arkadaşlarımıza teşekkür ediyorum.” dedi.

IDC CIO
Özlem Vidin Engindeniz

Amaç değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt verebilmek.

Ödüllü sistemin detaylarını dinleyicilerle paylaşan Engindeniz; “Mercedes-Benz Ar-Ge birimlerimizin değişen ve gelişen müşteri ihtiyaçlarına en hızlı şekilde yanıt verebilmeleri için kullandıkları ürün veri yönetimi sistemlerinin aynı hızda geliştirilmesi ve değişmesi gerekiyordu. Kullandığımız ürün veri yönetimi sistemi oldukça kapsamlı ve karmaşık bir mimariye sahip. Ar-Ge ekiplerimiz tarafından bu sistem üzerinde çalışılan ve kalitesi garanti altına alınması gereken yaklaşık 5.000 iş süreci bulunuyor; bu süreçler bir yılda 2 defa gerçekleşen sistem güncellemelerinde toplamda 7 ay boyunca, yaklaşık 200 test mühendisi tarafından test ediliyordu. Biz ‘Ürün Veri Yönetimi Sistemlerinde Süreç Test Otomasyonu’ projemiz ile, yazılım problemlerini erken fazlarda tespit ederek kalite iyileştirmesi ve düşük riskli sık versiyon güncellemelerini gerçekleştirmeyi hedefledik. Bunun yanında da yılda 7 ay boyunca test aktivitelerine katılan 200 test mühendisinin kapasitesini açığa çıkararak yıllık bazda yüzde 60 oranında sürekli bir efor optimizasyonunu sağlamış oluyoruz.” açıklamasında bulundu.

İkinci El Mercedes-Benz Fiyatları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here