OYAK Renault , Üniversite Öğrencilerinin Gözdesi

2
2222
Oyak Renault

Oyak Renault Gençlerin En Beğendiği İlk 50 Firmadan Biri Oldu.

Universum tarafından Türkiye’de bu yıl sekizincisi düzenlenen ‘En Çekici İşverenler’ araştırmasının sonuçları yayımlandı. Sonuçların içinde son iki yılda tam 29 basamak yükselen OYAK Renault, ilk 50 şirket arasında büyük sıçrama yaptı.

Araştırma Türkiye’nin önde gelen 55 üniversitesinin İktisadi İdari Bilimler, Mühendislik, Bilişim Teknolojileri, Fen Bilimleri, Sağlık, Tıp, Edebiyat, Hukuk, Eğitim ve Sosyal Bilimler alanlarında eğitim gören 54 bin 597 öğrencisinin katılımıyla gerçekleşti.

Tolga Görgülü: “Genç yeteneklere yatırım yapıyoruz “

Oyak Renault İnsan Kaynakları Direktörü Tolga Görgülü konuyla ilgili yaptığı açıklamada; “Oyak Renault’ya katılmak; gücünü çeşitlilikten ve inovasyondan alan, dünyanın en büyük otomotiv organizasyonuna adım atmak anlamını taşıyor. Bu çerçevede gençlere değişen ve dönüşen otomotiv sektöründe; yüksek teknolojiye sahip ürünler, üretim ve iş süreçleri üzerinde çalışma fırsatı sağlayarak her zaman güncel kalabilecekleri bir ortam sunuyoruz. Gençlerle ile ilk teması kurduğumuz yetenek kazandırma uygulamalarımız, geçtiğimiz yıl uluslararası Stevie ödüllerinde “En iyi Yetenek İşe Alım Stratejisi” ödülüne layık görülmüştü. Pandemi sürecinde uygulamalarımızı yeni normale çevik bir şekilde uyum sağlayarak güncelledik ve bu dönemde sektörümüzde öncü firmalardan biri olduk. dedi.

“Gençler Edindikleri Tecrübenin Karşılığını Görüyor”

Staj programlarıyla birçok genç yeteneğe ulaştıklarının altını çizen Görgülü; “Geçtiğimiz yıl yeni nesil ORVILLE kısa dönem, uzun dönem ve 1 yıllık proje bazlı staj programlarımız ile öğrencilere ulaştık. Dijitalleştirilmiş kampüs aktivitelerimiz, uluslararası Twizy öğrenci inovasyon yarışmamız, dijital tersine mentörlük, kadın üniversite öğrencilerine yönelik gerçekleştirdiğimiz womentoring@campus mentörlük programı genç yetenekler tarafından ilgi ile takip edildi ve çokça beğenildi.Öğrencilere sunduğumuz bu pozitif deneyimin, kurum içinde de devam ettiğini görebiliyoruz. Yeni çalışanlarla adaptasyon programı kapsamında gerçekleştirdiğimiz buluşmalarda Oyak Renault olarak vaat ettiğimiz deneyimin karşılığını gördüklerini iletiyorlar. Gerçekleştirdiğimiz tüm bu çalışmaların olumlu yansımalarını, iş ilanlarımıza yapılan başvuruların niteliğinin yükselmesinden, iş başvurusu sayısının artmasından ve en iyi işverenler sıralamalarında kaydedilen ilerlemeden görebiliyoruz. Uluslararası standartlara ulaştırdığımız yetenek kazandırma uygulamalarımızı daha iyiye taşımak üzere çalışmalarımıza devam edeceğiz” ifadelerini kullandı.

2. El Renault Otomobil İlanları

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here