Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

En Prestijli Audi, A8 Long Satışa Sunuldu!

 En Prestijli Audi, A8 Long Satışa Sunuldu!

Audi amiral gemisinin en üst versiyonu olan ve dünyanın ilk kablosuz erişim sağlayan otomobili A8 Long Türkiye’de satışa sunuldu.

Audi’nin amiral gemisi olarak nitelenen ve markanın en prestijli modeli olan A8L Türkiye’de satışa sunuldu. Audi’nin Vorsprung durch Technik (Teknoloji ile bir adım önde) ilkesinin en somut örneği A8 L, serinin en üst versiyonu.

A8L ilk etapta, 3.0 TDI 250 hp quattro tiptronic, 3.0 TFSI 290 hp quattro tiptronic ve 4.2 FSI 372 hp quattro tiptronic olmak üzere, biri dizel olmak üzere üç farklı motor seçeneğiyle satışa sunuldu. Dizel seçeneği 157.359 Euro’dan başlayan anahtar teslim fiyatlarla satılan A8L’un 3.0 TFSIbenzinli seçeneği 159.878 Euro, 4.2 FSI 372 hp quattro seçeneği ise 189.395 Euro’dan başlayan fiyatla sunuluyor.

Klasik, zaman ötesi şıklığa sahip Audi A8 L’nin, Alüminyum Audi Uzay Kafesi (ASF) gövdesi, muadil bir çelik yapıya göre yüzde 40 daha hafif. Tüm aydınlatma işlevleri için opsiyonel olarak sunulan LED farlar, hem teknoloji hem de görünüm itibarıyla aydınlatma teknolojisinde bir devrimi temsil ediyor.

A8L’nin motor seçenekleri iki adet üç litrelik V6 üniteyle başlıyor: 250 hp gücündeki 3.0 TDI ve 3.0 290 hp güç üreten TFSI. 6 silindirli, 290 hp’lik turbo benzinli model, 2500-4850 devir arasında 420Nm/dd tork sağlarken, 0’dan 100km/s hıza 6,2 saniyede ulaşabiliyor. Maksimum hızlanma değeri 250km/s olan bu seçeneğin ortalama yakıt tüketimi 100km’de 9,3 lt ve CO2 emisyonu değeri ise kilometrede 217 gr. 3 litrelik dizel seçenek ise yine 6 silindirli ve 250hp’lik güç üreten TDI motor; 1500-3000 devir arasında 550Nm tork sağlayan bu motor da 100km/s hıza 6,2 saniyede ulaşıyor ve 250km/s azami hıza sahip. Ortalama yakıt tüketimi 6,6lt/100km olan bu versiyonun CO2 emisyon değeri ise 176g/km.

Yelpazedeki V8 motorlu versiyon ise, 4.2 litre kapasiteye sahip olup, 372 hp güç üretiyor. 3500 devirde 445Nm/dd tork sağlayan bu motor, aracı 100km/s hıza sadece 5,8 saniyede çıkarıyor. 250km/s maksimum hıza sahip olan bu versiyon, 100km’de ortalama 9,7lt yakıt tüketirken, km’de 224gr CO2 emisyon değeri veriyor.

A8 L’nin tüm motorlarının, güç ve tork değerleri artırılırken, geri kazanım sistemi ve yenilikçi ısı yönetimi gibi Audi verimlilik teknolojileri sayesinde yakıt tüketiminde yüzde 22’ye varan oranda iyileşme sağlandı. A8 L’nin verimliliğinde önemli rol oynayan sekiz ileri tiptronic, çok yüksek genel vites oranına sahip ve şık vites koluyla elektronik olarak ya da direksiyon üzerindeki vites değiştirme kollarıyla kontrol ediliyor. Opsiyonel olarak alınabilen spor diferansiyel tahrik kuvvetlerini arka tekerlekler arasında dinamik şekilde dağıtıyor.

Benzersiz iç mekan kalitesi
A8 L’nin iç mekânı, detaylı el işçiliği, kaliteli malzemeleri ve en küçük ayrıntılara verilen önemle birlikte yeni ve ince çizgileri ile büyülüyor. Ambiyans aydınlatmasından dört bölgeli otomatik klima kontrol sistemine kadar araç, sunduğu konfor kalitesini hemen hissettiriyor.

Arka koltuktaki konfor
Lüks, dinamik unsurlar ve verimlilik açısından standartları belirlieyen Audi A8 L’nin, standart versiyona göre dingil mesafesi 13 cm artırıldı ve uzunluğu da 5,27 m oldu. Audi A8 L, arka kısımda opsiyonel olarak sunulan, geniş eşya saklama bölmeli, şık tasarımlı orta konsolla eşleştirilmiş iki adet, elektrik ayarlı ve ısıtmalı bağımsız koltukla da alınabiliyor. Bağımsız koltuklar ayrıca opsiyonel havalandırma ve masaj işlevleriyle de donatılabiliyor, katlanır masa ve soğutucu bölme gibi unsurlar da yolcuların araç içinde daha da keyifli zaman geçirmelerini sağlıyor. Elektrikli ayak dayamalı dinlenme koltuğunun yer aldığı A8L’un en üst versiyonunda arka koltuk eğlence sistemi de dâhil olmak üzere mevcut her türlü lüks seçenek sunuluyor.

Dünyanın ilk kablosuz erişim sağlayan otomobili
Bang & Olufsen’dan, yüksek teknoloji ürünü bir ses sistemi ile gelişmiş çevrim içi hizmetler gibi bir dizi cazip multimedya modülünün de bulunduğu Audi A8L, bütünleşik WLAN hotspot (Kablosuz erişim alanı) özelliğine sahip, dünyadaki ilk otomobil.

Parmakla yol gösterin
Sezgisel özellikli basit çalıştırma sistemini yeni bir teknik zekâ düzeyiyle birleştiren A8 L’de sunulan multimedya arayüzü (MMI) öncü bir yeniliği içeriyor. Opsiyonel olarak sunulan MMI navigasyon plus sisteminde yer alan touchpad sürücünün, pek çok işlevi sezgisel olarak kontrol etmesine imkân veriyor; örneğin nagivasyon hedefi pad üzerinde harfleri parmakla takip ederek girilebiliyor. MMI navigasyon plus, yeni Audi A8 L’nin destek ve güvenlik sistemleriyle sıkı bir şekilde bütünleşmiş. Yolu takip eden sistem, otomatik şanzıman, farlar ve stop&go özellikli gelişmiş uyarlanabilir hız sabitleyici sistemin kontrol birimlerine veri temin ederek aracın en ideal seyrini sağlıyor.
 

YORUMLAR

Burak Yavuz 4.9.2010 19:54:01
AUDI'NIN ŞIK VE PRESTİJLİ OTOMOBİLİ:YENİ A8
Alman Otomotiv Devi Volkswagen AG bünyesinde bulunan Alman Otomotiv Devi Audi AG'nin 2011 Model yılı için tepeden tırnağa yenilediği Lüks Amiral Gemisi olan A8 bize Alman Otomotiv Devi Audi AG'nin (Vorsprung Durch Technik-Teknoloji ile bir adım önde) felsefesini bizlere yansıtan en iyi örneklerden biri olan Yeni A8.Ayrıca bizlere Alman Otomotiv Devi Audi AG'nin Teknoloji konusunda da ne kadar aşama kaydettiğini gösteren en iyi örneklerden biri olup.Bununla birlikte Alman Otomotiv Devi Audi AG'nin 2011 Model Yılı için tepeden tırnağa yenilediği Lüks Amiral Gemisi olan A8'de ayrıca Sunulan bir diğer Üstün Teknoloji özelliği ise şu anda sadece Alman Otomotiv Devi Audi AG'nin Lüks Amiral Gemisi olan Yeni Nesil A8'de sunularak Dünya'nın İlk kablosuz erişim Teknolojisini sunan Yeni Nesil Audi A8 Şık ve Gözalıcı Tasarım Dizaynı,Üstün Teknoloji ile Yüksek Kalitesiyle Sınıfında Yepyeni bir çağ yaratan Yeni Nesil Audi A8 Dünya'nın İlk kablosuz iletişim Teknolojisi'ni sunmasıylada rakiplerinden hemen ayrılıyor.Ve sınıfında fark yaratıyor.Yeni Audi A8.
1 1