Reklamın kapanmasına sn.
Kapat
İnternet tarayıcısı olarak
 kullandığınızı gördük. Arabam.com sitesini daha hızlı ve verimli kullanabilmeniz için tarayıcınızı güncellemenizi veya yeni bir tarayıcıyı ücretsiz olarak yüklemenizi tavsiye ederiz.

Kazalı otomobilin ikinci el fiyatı ne kadar düşer?

 Kazalı otomobilin ikinci el fiyatı ne kadar düşer?

Merhabalar. 1996 model, metalik bordo renkli, 69 bin km.'deki, orijinal boyalı, darbesiz ve temiz Doğan SLX otomobilimin 2. el değerini öğrenmek istiyorum. Aracımın üzerinde ekstra aksesuarlarda bulunuyor. Otomobilin ilk sahibiyiz. Şu anda hiç bir masrafı yok. Galerici bir arkadaşım son kullanıcıya 10 ile 11 milyar lira arasında satabileceğimi söyledi. Bu fiyat doğru mu?

Bunun yanı sıra babamın otomobilini de satmayı planlıyoruz. 2000 model, gümüş renk, 85.000 km.'de, Toyota Corolla 1.6 VVT-i Special Sol marka. İkinci el olarak satın aldığımız bu otomobili ilk olarak özel servise göstermiştik. Sorun olmadığını belirttiler. Bir ay sonra arıza ışığı yandı. Yetkili servise gittiğimizdeyse aracın darbeli olduğunu öğrendik. Bir hayli masraflı servis ücreti (3 milyarın üstü) ödedik. Şu anda bir sorunu yok. Bu aracı Haziran 2003'de aldığımızda 17 milyar lira ödemiştik. Şu an satmayı planlıyoruz. Fiyatı ortalama nedir? Emrullah Değirmenci Sayın Değirmenci, Galeri sahibi arkadaşınızın size ilettiği rakamlar hemen hemen doğru gibi. Bu otomobilin son kullanıcıya satılabileceği fiyatı 9.5-10.5 milyar lira arasında değişiyor. Esnaf tarafından alınabileceği fiyatsa 8 milyar lira civarında. Size aktarmış olduğum fiyat tahminlerinin otomobilinizin genel durumuyla yakından alakalı olduğunu unutmayın. Babanızın otomobiline gelince... Teknik özelliklerini iletmiş olduğunuz otomobille ilgili olarak yaşamış olduğunuz olaylar üzücü. Bu köşe yardımıyla tüm okurlarımıza ikinci el otomobil satın almaya karar verdiklerinde karar verdikleri markanın yetkili servisine başvurmaları gerektiğini belirtiyoruz. Yetkili servis departmanları teknolojinin de katkısıyla sizlere en doğru bilgeleri kısa sürede iletebiliyorlar. 2000 model Toyota Corolla 1.6 VVT-i Special Sol’ü şu an değerlendirebileceğiniz fiyat 17-18 milyar lira civarında. Otomobilinizin daha önce kaza yapması fiyatı bir miktar düşürecektir. Aracın yaşadığı deformasyon konusunda net bilgim yok. Bu nedenle 15-16 milyar lira gibi ortalama bir fiyatla aracınızı değerlendirebileceğinizi tahmin ediyorum.

YORUMLAR