Araç içi ön panel kamerası kullanmanın faydalarının neler olabileceğini sizler için derledik. Araba aksesuarları söz konusu olduğunda teknoloji hızlı bir şekilde gelişti. Böyle önemli bir aksesuar Araba Dash Cam’dır. Birçok ülkede araç kamerası kullanılması bir zorunluluk haline geldi birçok ülkede ise yoğun öneri olarak geçiyor. Ayrıca, arabanız için bir ön panel kamerası arıyorsanız, cep dostu bir fiyat etiketi ile birçok seçenek mevcut. Araba ön panel kamerasını kullanmanın tüm bilgilerini ve faydalarını öğrenmek için okumaya devam edin.

Araç İçi Ön Panel Kamerası / Dash Cam nedir?

Bir araç kamerası, meslekten olmayan kişinin dilinde çağrıldığı gibi bir görüntü yakalama cihazı veya kameradır. Bir araç gösterge paneli kamerası kompakttır ve aracın ön paneline veya ön camına (dikiz aynasının arkasına) kolayca takılabilir. Ön panel kamerası arabanın önündeki her şeyi kaydeder. Bazı üst düzey araç kameraları, arkaya bakan bir lens yardımıyla arka görüşü bile yakalar. Arabanız için bir araç kamerası takmak, sürüşünüzü yakalamanın basit ve etkili bir yoludur.

Başka bir deyişle, herhangi bir saçma olaya karışmanız durumunda bir araç kamerası ‘sessiz tanık’ görevi görür. Cihazın kompakt yapısı, bir gösterge panosuna sığdırmayı kolaylaştırır. Basit bir çalıştırma mekanizması, kullanımı da kolaylaştırır. Özetle, bir araç kamerası, bir sürüşe çıktığınızda önünüzdeki her şeyi kaydeden bir üçüncü gözdür.

Araç İçi Ön Panel Kamerası Kullanmanın Faydaları

Araç İçi Ön Panel Kamerası Nasıl Çalışır?

Genellikle, ön cama, yani iç dikiz aynasının arkasına bir araç içi kamera monte edilir. Bu konum, kameranın ileride neler olup bittiğini yakalaması için net bir görüş sağlar. Bir araç kayıt kamerası, otomatik olarak açılacak şekilde bağlanır. Ardından aracın kontağı açılır açılmaz kayda başlar. Böylece, aracınızı bir araç içi kamera ile sürerken hiçbir kaydı kaçırmayacaksınız.

Kaydedilen video dosyaları bir SD kartta saklanır. Ancak kartın boyutuna bağlı olarak eski dosyaları silmeniz gerekir. Hatta bazı pano kameraları dahili depolama ile birlikte gelir. Ancak araç içi kameranın döngü kaydı özelliği varsa, eski dosyaları otomatik olarak siler ve yeni dosyalar için depolama alanı açar. Bu nedenle, bir araç kamerası çalışmasında verimlidir ve herhangi bir kaydı kaçırma şansınız yoktur.

Araç kameralarının video yakalama özelliğine gelince, yolun ve çevrenin tüm genişliğini yakalayan geniş açılı bir lens ile donatılmıştır. Yani yolun kenarı ya da ortası fark etmez, her şey yakalanır. Hatta bazı araç kameralarında, arabanın içini yakalayan çift lens bulunur. Bunun dışında, araç içi kameralar, aracın hızını ve tam konumunu kaydeden bir GPS izleyici ile birlikte gelir. Bu, bir kazaya karışırsanız yardımcı olacaktır.

Araç İçi Ön Panel Kamerası Kullanmanın Faydaları

Araç İçi Kamera Kullanmanın Faydaları:

Aşağıda bir araba gösterge paneli kamerası kullanmanın faydaları verilmiştir:

  • Kanıt: Arabanıza takılan bir araç kamerası ile, herhangi bir olayın kanıtına sahipsiniz. Yolların öngörülemeyen doğası göz önüne alındığında, herhangi bir olayın kanıtına sahip olmak yardımcı olur.

  • Yolda Gerginliği Azaltın: Yolda herkesin acelesi vardır. Yol gerginliği her zaman çirkinleşebilir. Bir araç kamerası ile, suçluyla yüzleşmek veya ona karşı harekete geçmek için video kanıtına sahip olacaksınız. Bu şekilde, gereksiz yol gerginliğini önleyebilirsiniz.

  • Dikkatsiz/Kızgın Sürücüleri Bildirin: Kısa bir sürüşe veya uzun bir yolculuğa çıkıyor olsanız da, agresif/hızlı sürücüler bulacaksınız. Bu tür sürücüler size, çevrenize ve kendilerine zarar verebilir. Ön panel kamerası ile aracın plakasını not edebilir, gerekirse aracı trafik polisine ihbar edebilirsiniz.

  • Aracı Her Sürdüğünüzde Kamera Kaydediyor: Aracın kontağını açar açmaz bir araç kamerası kayıt yapmaya başlar. Böylece, her sürüşün kayıtlarına sahip olacaksınız. Ayrıca herhangi bir olayla karşılaşmanız durumunda, video kanıtı hem sizin hem de diğer yol kullanıcıları için kullanışlı olabilir.

  • Unutulmaz Olayları Yakalayın: Yollar tahmin edilemez. Köşede seni neyin beklediğini asla bilemezsin. Pano kamerası ile günlük sürüşleriniz sırasında inanılmaz ve unutulmaz anları yakalayabilirsiniz. Sosyal medya veya YouTube videolarının şu anki çağında, yakalamanız size milyonlarca görüntüleme de kazandırabilir!

  • Genç Sürücüleri İzleme: Çocuklarınız ve kardeşlerinizin sürüş tarzı hakkında endişeleriniz varsa bu kesinlikle işe yarar. Sürüş davranışını araç kamerası aracılığıyla izleyebilirsiniz. Ayrıca, en yeni gösterge paneli kameraları, akışı akıllı telefonunuza canlı olarak aktarabilir. Sizde böylece sürüş tarzlarını değerlendirebilirsiniz.

İkinci El Otomobil İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here