Yerli Şarj Edilebilir Hibrit Ford Custom PHEV Ankara’ ya Teslim Edildi.

2
1755
Hibrit Ford

 

Hibrit Elektrikli Araçlar Teslim Edildi.

Türkiye’ nin ilk ve tek yerli, hibrit elektrikli aracı Ankara yollarına çıkıyor. Ford Otosan Ankara kalesinde gerçekleşen törende 2 adet Ford Custom PHEV Hibrit ticari aracı Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş’ ın da katılımıyla Ankara Büyükşehir Belediyesi`ne teslim etti.

Hibrit Araçların Önemi Vurgulandı!

Valensiya, Köln ve Londra’nın ardından Ankara’ da ilk kez yollara çıkacak olan Ford Custom PHEV hakkında konuşma yapan Büyükşehir Belediye Başkanı Mansur Yavaş “Ankara’yı akıllı bir başkent yapmak, daha temiz, sürdürülebilir ve çevreci uygulamalarla vatandaşımızın hayatını kolaylaştıracak teknolojileri şehrimizde kullanmak için çalışmalarımıza devam ediyoruz. Nisan 2019’da teslim aldığım bu görevde Ankara halkının sağlığı ve çevre dostu uygulamalar için gerekli adımlarımızı atıyoruz. Bu konuda Avrupa’daki örnekleri inceledik. Avrupa Birliği’nin iklim değişikliği ile mücadele kapsamındaki politikaları ile uyumlu çalışmaları halkımız için hizmete almayı hedefliyoruz. Ford Otosan’ın Türkiye’de ürettiği, hibrit elektrikli Custom PHEV araçları Ankaramızın hizmetine sunmak ve test etmek için sabırsızlanıyoruz. Valensiya, Köln ve Londra’nın ardından geleceğin teknolojilerini barındıran bu elektrikli araçların test amaçlı olarak Ankaramızda kullanılacak olmasından büyük bir memnuniyet duyuyoruz,” Sözleriyle hibrit araçların şehir içi kullanımdaki önemini vurguladı.

Ford-Otosan Genel müdürü Haydar YenigünOtomotiv sektörü, tüm dünyada akıllı ve temiz şehirlere yönelik, çevreci ve teknolojik bir dönüşüm geçiriyor. Avrupa’daki emisyon sınırlamaları, emisyonsuz şehir merkezleri gibi uygulamalar giderek yaygınlaşıyor. Akıllı ve çevreci ulaşım sistemlerine yönelik yapılacak geliştirmeler; gelecekte artan nüfus ve şehirleşmenin yarattığı iklim değişikliği gibi çevresel konularda mücadelede önemli bir iyileştirme sunuyor. Türkiye’nin ticari araç lideri Ford Otosan olarak, sürdürülebilir bir yaşam, çevreci ve ekonomik ve teknolojik sürüş konusunda da ülkemizde öncü olma misyonumuz olduğuna inanıyoruz. Bu doğrultuda; Ford’un ‘Akıllı Şehirler’ vizyonu ile paralel olarak, Türkiye’de de şehir içi taşımacılığında daha çevreci, verimli ve sessiz bir taşımacılık için kritik rol üstlenecek yatırımlarımız ile ülkemize ve çevreye katkı sunmaya devam ediyoruz. Ankara Büyükşehir Belediyesi’nin ‘Temiz şehir’ uygulamaları çerçevesinde gerçekleştirdiğimiz iş birliğini bu sebeple çok değerli görüyoruz. Ford Otosan Kocaeli Fabrikası’nda banttan inen Custom Plug-In Hybrid modelimizi Ankaralıların hizmetine sunacağımız için büyük mutluluk duyuyoruz.” dedi.

2. El Ford Transit Custom ilanları için Tıklayınız >>>

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here