Yeni Volvo S90 2016’da Çağdaş Sanatla Buluştu

0
4024

2016’ya Güçlü Hedefler Koyan Volvo Car Turkey Yeni Volvo S90’ı Çağdaş Sanatla Buluşturdu. Volvo Cars, gelecek vizyonundaki en önemli adımını temsil eden yeni modeli S90’ı, Karadeniz’in yeşille iç içe yollarından, Anadolu’da Bayburt’a kadar uzanan sıra dışı bir rotada tanıttı. S90, test sürüşündeki yolculuğunu, Volvo Cars’ın 2020 Vizyonu’ndan ilham alarak Bayburt’taki Baksı Müzesi’nde tamamlandı. Yeni S90 tanıtım toplantısında Volvo Cars’ın yılın ilk yarısında geçen yıl aynı döneme oranla yüzde 10,5 ivme yakaladığını söyledi. Ayrıca oldukça güçlü bir 2016 beklentisi olduklarını vurguladı.

Yeni Volvo S90

“2020 yılı itibariyle yeni bir Volvo içinde kimse ciddi şekilde yaralanmayacak veya hayatını kaybetmeyecek.” dedi. Hedefinde hızla ilerleyen Volvo her yıl, her yeni modeliyle bu hedefine bir adım daha yaklaşıyor. Volvo, ‘2020 Vizyonu’ndan aldığı bu ilhamla, Volvo’nun en yeni modeli S90’ı çıkardı. Anadolu’da sanat alanında iddialı bir hayalin gerçeğe dönüştüğü ve Bayburt’ta şehir merkezinden kilometrelerce uzakta. Dünyaca ünlü sanatçıların eserlerinin sergilendiği Baksı Müzesi’nde gazetecilerin deneyimine sundu. Volvo S90 basın toplantısı, Baksı Müzesi’nde Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel’in ev sahipliğinde gerçekleştirildi.

Volvo Car Turkey Genel Müdürü Frank Versaevel Volvo’nun yeni sedanı S90’ı “Sınıfına meydan okuyan bu yeni modelimizi tasarladık. Buradaki amacımız; sedan sınıfına yeni bir değer katmaktır. Ayrıca alanında liderliğin ve görsel tasarımın göstergesi olan bir model yaratmaktı. Yeni S90, sürüş dinamikleri, performans ve sürüş anlamında ileriye doğru atılmış önemli bir adımı oluşturuyor. Volvo sürüş deneyimini değerlilik hissi sunma, kontrolü ele alma ve konfor anlamında yeniden tasarladık.” diyerek tanıttı.

Yeni Volvo S90 2016'da Çağdaş Sanatla Buluştu

İlk 6 Ay Rakamlarında Yüzde 10,5 Büyüme

Frank Versaevel, Volvo’nun yeni dönem stratejisinde altını çizdiği en önemli modelin S90 olduğunu vurguladı. Ayrıca “Yılın ikinci yarısında Yeni S90, premium segmentin son dönemdeki en ciddi oyuncularından biri. Sahip olduğu Volvo teknolojileri, tasarımındaki sadelik ile buluştu. Ayrıca bulut tabanlı uygulama ve hizmetleri sadece bizi değil, tüm dünyadaki otomobil kullanıcılarını da heyecanlandırdı. Hem globalde, hem de Türkiye’de en az kardeşi XC90 kadar ilgi gördü” dedi. Versaevel Volvo Cars’ın 2016 beklentilerinden de bahsetti. Ayrıca, “Volvo Cars, 2016’nın ilk 6 ayında geçen yılın aynı dönemine göre satışlarında yüzde 10,5 oranında artış yakaladı.

Volvo Car Turkey’in 2016’nın ilk yarısındaki satışlardaki lokomotif modeli S60 oldu. İlk 6 ayda en çok ilgi gören ve segmentinde başarılı olan modelimiz ise XC90’dı. Volvo Car Turkey, yüzde 14,3 Pazar payı ile premium SUV segmentinde ikinci sıradaki marka oldu. Yılın kalan yarısında gerek globalde gerekse Türkiye’de Yeni S90’ın da Premium segmentte ilgi gördü. Ve satış rakamlarında etkin olacağını ön görüyoruz” dedi.

Yeni Volvo S90 2016'da Çağdaş Sanatla Buluştu

Frank Versaevel 2016 yılında global anlamda büyümeyi öngördüklerini anlattı. Ayrıca, “Türkiye’de yılın ilk yedi ayına bakıldığında ise satışlar yüzde 3.7 azalması yılın geri kalanına dair sektörün umutlarını tüketmemeli. Yılın geri kalanına dair, tüm dünyadaki beklentiler umut verici. Otomotiv Sanayicileri Derneği ve Otomotiv Distribütörleri Derneği’nin raporlarından derlenen bilgiler aşağıda mevcut. 2016 yılının ilk yarısında Dünya Otomotiv Sanayinde yüzde 3,2 büyüme olduğu görülmekte.

Otomotiv sektörünün lokomotifi olan Amerika’daki büyüme hızının ise 2016 yılı itibariyle yüzde 2,4 olacağı tahmin ediliyor. Volvo Car Turkey olarak biz yılın geri kalanında da bu yıla dair hedeflerimizi rahatlıkla yakalayacağımız. 2015 yılına kıyasla güçlü bir karlılık oranı yakalayacağımıza dair pozitif beklentilerimiz de bulunmakta. Bu, en az modellerimiz kadar güçlü bir hedef” şeklinde konuştu.

Neden Baksı Müzesi?

Volvo Car Turkey Pazarlama ve PR Direktörü Ebru Ekşi Akınoğlu ise test sürüşü için neden Baksı Müzesi’ni tercih ettiklerini şu sözlerle özetledi. Ayrıca, “Bir yanda 2020 Vizyonu hedefindeki Volvo Cars Diğer yanda Anadolu’da az nüfuslu bir şehirde. Şehirden uzak, bozkırın ortasında imkansızı hayata geçirmiş olan bir çağdaş sanat müzesi. Otomotiv dünyası için iddialı olan söylemimizden ilham aldı. Volvo S90’ın test sürüşünü Anadolu’da iddialı bir hayalin gerçeğe dönüştüğü Baksı Müzesi’nde gerçekleştirmek istedik. Volvo’nun gelecek teknolojilerinin başlangıç noktası olan Yeni S90, Anadolu’nun uçsuz bucaksız topraklarında. Sadeliğin içindeki bir mücevher gibi başrolde olmasını arzu ettik.” dedi.

İkinci El Volvo İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here