MOTUL’DEN YAKIT EKONOMİSİ SAĞLAYAN MOTOR YAĞLARI

0
226
MOTUL’DEN YAKIT EKONOMİSİ SAĞLAYAN MOTOR YAĞLARI

Araç üreticileri, uzun yıllardır motorun yakıt sarfiyatını ve çevre kirliliğine neden olan egzoz emisyonları azaltmak için çalışıyor. Madeni yağ uzmanı Motul hem araç üreticilerinin hem de araç sahiplerinin bu beklentilerini üstün özellikli 8100 serisi ürünleri ile karşılıyor.

Madeni yağ uzmanı Motul’ün dizel ve benzinli otomobillere uygun olarak ürettiği, yakıt ekonomisi ve yüksek koruma sağlayan 8100 serisi ürünleri, sahip olduğu özelliklerle tam bir İsviçre çakısını andırıyor.

8100 serisi, birden fazla OEM onayına sahip ürünleri ile bir çok farklı araç modelinin gereksinimlerini karşılamasının yanı sıra; bir madeni yağdan beklenen düşük yakıt tüketimi sağlaması özelliği ile de ön plana çıkıyor.

Motul 8100 serisi ürünleri tam size göre!

Araç sahiplerinin düşük yakıt tüketimine ihtiyaç duyduğu pazar şartlarına uygun olarak Motul tarafından geliştirilen, yakıt ekonomisi ile yüksek koruma özelliklerini birlikte sağlayan 8100 Eco-clean, Euro 4, Euro 5 ve Euro 6 emisyon yönetmeliğine göre en yeni nesil benzinli ve dizel motorlar için uygun motor yağı olarak araç sahipleri ve oto servisler tarafından tercih ediliyor.

 Motul, Düzensiz ve İstenmeyen Yanma Sorununun Önüne Geçiyor

 General Motors, bir süre önce Dexos1 – GEN2 özelliklerini düzensiz ve istenmeyen yanma sorunun önüne geçmek için yükseltti. General Motors tarafından doğrudan enjeksiyon, turbo şarjlı benzinli motorlar için geliştirilen Dexos1 spesifikasyonunun ikinci nesli (Dexos1 – GEN2), LSPI (Düşük Hızlı Ön Ateşleme) ile mücadele etmeyi mümkün kılıyor. Yanma odasında, normal zamanından önce gerçekleşen, oluşan ciddi motor hasarlarının önüne geçmeyi amaçlayan bu iyileştirme için Motul yeni nesil 8100 ECO-lite 5W-30 motor yağını geliştirdi. Motordaki bu performans iyileştirmesinin sonucu olarak da yakıt tasarrufu sağlanmış oldu.

Tüm yeni nesil motorlarda yakıt ekonomisi için…  

Motul 8100 ECO-nergy ise atmosferik veya turbo şarjlı, direk enjeksiyonlu olan veya olmayan, benzin veya dizel motorlu araçlar için özel olarak geliştirildi. 0W30 ve 5W30 viskozitelerinde raflarda.

 Üst segment araçların tercihi 8100 X-clean EFE!

Hem yakıt ekonomisi hem de korumayı aynı anda sağlayabilecek olan ACEA’nın C2 ve C3 standartlarını birlikte sunan ve birçok OEM onayına aynı anda sahip olan piyasada bulunan benzersiz bir üründür.

Motor Yağı Değişimi ve ÖnemiMotul yağları, MOTUL’DEN YAKIT EKONOMİSİ SAĞLAYAN MOTOR YAĞLARI Araç yağ uyarısı

Aracın marka ve modeline göre değişmekle birlikte 5.000 ile 30.000 kilometrelik sürüş süresi sonunda motor yağı zamanla işlevselliğini kaybeder. Yenilenen motor yağı uzun vadede motordaki aşınmaları ve aşırı ısınmaları azaltır. Yağ değişimi motorun ömrünü uzatır, aracın performansını iyileştirir ve sonuç olarak yakıt tasarrufu da sağlar. Bu sayede araç sahipleri araçlarını daha uzun süre kullanarak ve yakıt tüketimini optimize ederek bütçelerine de katkı sağlamış olurlar.

Aracınız için doğru Motul ürünlerinin bilgisine Motul’ün web sitesindeki yağ seçici bölümünden ya da mobil uygulamasından ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here