EDAG, TOGG İçin Türkiye’de Ofis Açtı

2
15046

Bağımsız Alman mühendislik firması EDAG, mühendislik projesi için Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) için Türkiye’de ofis açtı.

Alman mühendislik firması EDAG, Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’nde ofis açtı. Türkiye’de açılan yeni ofis ile uluslararası mühendislik ofisi 60’ın üzerine çıktı.

Bağımsız Alman mühendislik firması EDAG, Mayıs 2019’dan bu yana Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG) ile ilk Türk yerli elektrikli otomobil markası için iş birliği içinde çalışıyorlar. EDAG, Kocaeli’nde bulunan Bilişim Vadisi’ndeki ofisiyle çalışmalarına devam edecek.

Yerli Otomobil TOGG Çin’de de Tescillendi!

1Yetkililerin Konuyla İlgili Yaptığı Açıklamalar

EDAG CEO’su Cosimo De Carlo; “Mayıs 2019’dan bu yana sorumlu mühendislik ortağı olarak TOGG’la başarılı bir iş birliği yürütüyoruz. Bu iş birliğinin geldiği noktada Türkiye’de de bir ofisimizin olması gerektiğine karar verdik. Çünkü TOGG’un Türkiye ve Avrupa’nın elektrikli ulaşımına (e-mobility) önemli katkı sağlayacağından eminiz” dedi.

TOGG CEO’su Gürcan Karakaş ise “TOGG için yola çıkarken, ‘varsa Türkiye’den firmalarla, henüz Türkiye’de yoksa da dünyadaki en iyilerle çalışacağız’ demiştik. Dünyada 60 noktaya ulaşan bir ağ içinde çalışan mühendislik şirketi EDAG’ın TOGG’un çekim alanına girerek Türkiye’ye ve Bilişim Vadisi’ne gelmiş olmasını ‘Mobilite Ekosistemi’ oluşturmak olan ana hedefimize doğru bir adım daha attığımızın kanıtlarından olarak görüyorum” dedi.

EDAG Grubu COO’su (Operasyonlardan Sorumlu Üst Düzey Yöneticisi) Harald Keller, “TOGG ile iş birliğimizle, Türkiye’nin geleceğin otomotiv pazarında önemli bir rol oynayacağına inanıyoruz. Bu nedenle 360 derece araç mühendisliği yetkinliklerimizi Türkiye’deki otomotiv endüstrisine sunmaya karar verdik. Türkiye’deki potansiyel müşterilere EDAG’ın uluslararası ağına erişim imkânı sağlayarak küresel ulaşım mühendisliği uzmanı olarak konumumuzu güçlendiriyoruz” dedi.

Yerli Otomotiv Fabrikasının Temelleri Atılıyor

2Yerli Otomobilin Temel Atma Tarihi Belli Oldu

Türkiye’nin Otomobil Girişim Grubu (TOGG), temel atma tarihini açıkladı. Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın katılımıyla 18 Temmuz 2020 Cumartesi günü açılması bekleniliyor. Koronavirüs salgınından dolayı sınırlı sayıda davetli katılacak.

arabam.com’dan araç kiralamak çok kolay! Sistem, aradığınız kiralık aracı hızlı ve kolay bir biçimde bulmanıza yardım ediyor. Uygun fiyata araba kiralamak için arabam.com’u kullanabilirsiniz.

Araç almayı düşünüyorsanız en yeni ikinci el sahibinden satılık araba ilanlarına bakmadan geçmeyin. Eğer aracınızı satmayı düşünüyorsanız aracınızı arabam.com üzerinden ücretsiz ilan vererek hızlıca satabilirsiniz.

 

2 YORUMLAR

  1. Elektrikli yerli arabamızdan dolayı gurur duyuyorum. Türkiyenin çağı yakalama çabaları ve özgün eserleri bütün halkımıza umut veriyor. Bilimin ve aklın yolunda nice eserlere inşallah

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here