1Benzine Zam Üstüne Zam Gelmeye Devam Ediyor!

Bu dönemde üzülerek peş peşe zam haberleri yapmak durumunda kalıyoruz.

Ne yazık ki bu geceden itibaren geçerli olmak üzere 28 kuruş daha zam yapılması bekleniyor.

Henüz resmi bir açıklama gelmemesine karşın, bugün sosyal medya platformlarında oldukça popüler konulardan birisi olan zam haberi, akaryakıt sektöründeki bazı kaynaklardan alınan bir bilgi olarak söyleniyor ve kulislerde konuşuluyor.

Benzin litresine yansıyacak bu zam, dün gelen 44 kuruşluk zam üzerine tekrar eklenecek bir zam olarak karşımıza çıkıyor.

Dolarda ki sürekli artık trendi bu sefer sert bir eylem olarak Türk lirasında ciddi bir değer kaybına neden oldu.

Bunun ekonomik olarak yansımalarını da ne yazık ki akaryakıt fiyatlarında  zam furyası olarak görmeye devam ediyoruz.

Sosyal medyada önemli bir gündem olan bu akaryakıt zamlarının sonuncusu olan 28 kuruşluk zam miktarı platformlar üzerinden konuşuluyor.

L.P.G 20 günde 93 kuruş zam alırken, motorin ise 10 günde 87 kuruş zam aldı.

2Ö.T.V Desteği Limitlerini Doldurdu.

Dizel, Benzin ve L.P.G için Eşel mobil sistemi kapsamında Ö.T.V sıfırlanmış durumda, bu sebeple dolar artışı ile beraber gelen akaryakıt zamları da artık pompa fiyatlarına yansıyor.

Uzun bir dönemdir, stabil giden akaryakıt fiyatları son dönemde hızla artmaya başladı ve her gün yeni zam haberleri geliyor. Bunun en önemli sebebi, Ö.T.V desteğinin limitlerini doldurması ve artık pompaya yansıması.

Elbette artan döviz kurlarının da bu konuda büyük bir pay sahibi olduğunu unutmamak gerek.

3Çift Haneli Akaryakıt Fiyatlarına Hazır Mısınız?

Zam durumundan sonra pek çok akaryakıt istasyonunu tabelalarında çift haneli pompa litre fiyatı düzenlemesi yaptığı görülüyor.

Demek o ki akaryakıt sektörü Türkiye için çift haneli fiyatların yakın zamanda geleceğini göz önünde bulunduruyor.

Bu hızlı artışlar ve döviz kurundaki artış neticesinde çift haneli akaryakıt pompa fiyatı bir beklenti olarak bugünlerde konuşulan önemli bir detay.

Önümüzdeki saatlerde “EPGİS” Enerji Petrol Gaz İkmal İstasyonları İşveren Sendikası resmi Twitter hesabı üzerinden 28 kuruşluk zam haberini teyit etmesi bekleniyor.

Benzine Zam

İkinci El Otomobil İlanları

TRİNK SAT!

Arabam Kaç Para?

Tekerinize taş değmesin.

Kaynak-1

EPGİS Twitter Hesabı

2 YORUMLAR

  1. Bu fiyatlar biraz daha yükselirse millet kontak kapatmak zorunda kalacak herşey paradan mı ibaret bu Türkiyede dolar yükseliyor diye benzin varil fiyatı neden yükseliyor buna başka bir yöntem bulmak lazım arabam o zaman kapı önünde çürüsün hiç binmeyelim

  2. Bu fiyatlar biraz daha yükselirse millet kontak kapatmak zorunda kalacak herşey paradan mı ibaret bu Türkiyede dolar yükseliyor diye benzin varil fiyatı neden yükseliyor buna başka bir yöntem bulmak lazım arabam o zaman kapı önünde çürüsün hiç binmeyelim devletimizin buna çözüm yolu bulması gerekiyor

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here