Arabanızın Değerini Biliyoruz!

1
8932

Araba satmaya kararı verildiğinde, ilan yayınlarken en çok sorulan soru “arabam ne kadar eder?” sorusudur. Arabanın değerini belirlerken, ikinci el piyasasının değerlendirmesini doğru yapmak, arabanın hasar durumu, yaşı, donanımı gibi özelliklerini dikkate alarak fiyat belirlemek gerekir. Eskiden doğru fiyat vermek için aracını satacak kişiler ilan sitelerinde kendi araçlarına benzer araçları filtreler ve listelenen ilanların ortalama fiyatı üzerinden bir fiyat belirlemeye çalışırlardı. Artık bunu yapmaya gerek yok. Çünkü, arabam.com`un Arabam Ne Kadar Eder özelliği ile artık satıcılar arabalarının bilgilerini girerek araçlarını satışa koyabilecekleri en uygun değeri kolayca bulabiliyorlar!

Başa dönelim, ilan verirken dikkat etmeniz gerekenleri en baştan toparlayalım istedik. İkinci elde araba satmayı ya da hızlı bir biçimde ama avantajlı fiyatlarla araba satmayı kolaylaştıracak ipuçlarına göz atalım:

Hızlı ve Değerinde Araba Satmak

Arabanızı mümkün olan en hızlı biçimde ve gerçek değerinde satabilmek için bunlara dikkat edin:

1Online Platformlara İlan Verin!

Arabanızı hızlı ve değerinde satmak için ilk yapmanız gereken şey, geniş bir alıcı kitlesine ulaşmak. Bu amaçla online ikinci el araba ilanı verebileceğiniz çok sayıda platform var. Online ikinci el ilan platformları, sizin bireysel çevrenizden çok daha fazla kişiye üstelik de söz konusu ilanla ilgilenecek kişilere ulaşır. Bu amaçla sistemsel gelişime sürekli yatırım yaparlar. arabam.com arabasını satmak isteyenleri daha fazla kişiye ulaştırmak, daha fazla araç alıcısının güvenle araç almasını sağlamak, ilanları düzenli, kolay ulaşılır ve kolayca kategorize edilir kılmak üzere sürekli çalışıyor. arabam.com web sitesi veya mobil uygulamaları üzerinden ücretsiz olarak ilanınızı sadece 2 dakikada yayınlayabilirsiniz.

2İlanda Net Bilgi Paylaşın!

Arabanızı hızlı ve değerinde satmanın bir diğer ipucu da vereceğiniz ilanın net, doğru ve detaylı bilgi içeriyor olmasına dikkat etmektir. Yanlış bilgi verirseniz ilana istinaden arayarak aracı görmeye gelen ancak araç başında vazgeçenlerle epeyce zaman kaybetmek zorunda kalabilirsiniz. Eksik bilgi de gerekli gereksiz aranmanıza neden olarak yine bolca zaman kaybettirir. Araçla ilgili tüm bilgileri doğru, detaylı biçimde paylaşın ki, gerçekten ilgilenen kişilerle görüşün. Aracınızı arabam.com`un ilan verenlere ücretsiz sunduğu Temel Ekspertiz hizmetini kullanarak ekspertize götürebilirsiniz. Ekspertiz raporunuz objektif olarak hazırlanır ve ilanınıza otomatik olarak eklenir. Böylece ilanda verdiğiniz bilgileri bağımsız ve profesyonel OtoRapor aracılığı ile doğrulamış olursunuz. 

3Kaliteli Fotoğraf Kullanın!

Arabanızı hızlı ve değerinde satmak için vereceğiniz ilandaki fotoğrafları da önemseyin. Her ne kadar alıcılar ekspertiz raporu olmadan ya da detaylıca incelemeden zaten almayı düşünmese de arabanın ilandaki fotoğrafı önemlidir. Arabanızı iç dış yıkattıktan sonra ve içinde gereksiz çanta, poşet, pet şişe gibi ıvır zıvır olmadan aydınlık bir ortamda farklı açılardan fotoğraflarını çekin. Önden, arkadan, yanlardan dış cepheyi ve ön konsol, koltuklar ve bagaj hacmini gösteren iç mekan fotoğrafları ile binlerce ilan arasında fark yaratabilirsiniz. 

4Piyasa Değerine Uygun Fiyatla İlan Verin!

Aracınızı hızlı ve değerinde satmak için dikkat etmeniz gereken bir diğer konu da aracın gerçek piyasa değerine uygun fiyatla ilan vermek olmalıdır. Eğer değerinin çok üzerinde bir rakamla ilan çıkarsanız ilanınıza ilgi az olacaktır. Değerinin çok altındaki bir rakam da hem sizin için üzücü bir sonuç doğurur hem de ikinci el araç dolandırıcısı olduğunuz şüphesine sebep olabilir. Peki, aracınızın gerçek piyasa değerini nereden bileceksiniz? 

5İkinci El Araba Piyasa Değeri Nasıl Hesaplanır?

Bir aracın ikinci eldeki piyasa değerini hesaplamak çok zordur. Burada aracın markası, modeli, yaşı, vites, yakıt seçenekleri, rengi, segmenti, kaçıncı sahibinden satılık olduğu, plakası, bulunduğu il, hasar durumu gibi pek çok detay bir bütün olarak değerlendirilir. Ancak bir aracın ikinci eldeki değeri sadece bu verilerle ölçülmez. Burada arz-talep dengesi de oldukça fazla etkilidir. Bu nedenle ikinci el piyasasında söz konusu aracın ve muadillerinin hangi fiyatlarla satışa sunulduğu da dikkate alınmalıdır. İşte gerçek piyasa değeri diğer araçların fiyatlarıyla yapılan bir optimizasyonla elde edilebilir. Peki, optimizasyonu siz nasıl yapacaksınız?

Arabam Ne Kadar Eder?

6Aracınızın İkinci El Fiyatını Biliyoruz!

Arabam.com, Arabam Ne Kadar Eder ile, sizin için diğer ilanlarla sizin aracınızın özelliklerini karşılaştırdığı bir sistemle aracınızın piyasa değerine en yakın sonucu bulmanızı sağlıyor. Sistemi kullanmak çok kolay. Ana sayfadaki Arabam Ne Kadar  Eder bağlantısını tıklamanız yeterli. Açılan sayfada aracınızın markası – modeli, yaşı, yakıt ve vites türü ile birlikte hasar durumunu da girebiliyorsunuz. Arabam.com son 1,5 sene içerisinde, sizin arabanız ile aynı özelliklere sahip araçların ikinci el satış fiyatlarını karşılaştırıyor ve günümüz değerine göre size arabanızın kaç para üzerinden satışa sunulabileceğini öneriyor. 

7Arabanızı Satmak Artık Daha Kolay!

arabam.com ailesi olarak arabasını satmak isteyenin ve yeni bir araba almak isteyenin güvenli bir online ilan paylaşım platformu üzerinden avantajlı, keyifli ve kolay bir biçimde aradığı sonuca ulaşmasını önemsiyoruz. Tüm sistemimizi bu hedefe göre inşa ediyoruz.

Daha güvenli bir ortamda ilan tepkileri almanız için ilanları güvenli kılacak teknik optimizasyonlar üzerinde çalışıyor, sizi sürekli olarak yaşanmış örneklerle ikinci el araç alım- satım sürecindeki dolandırıcılık olayları konusunda bilgilendiriyoruz.

İlanları kolayca filtreleyerek sadece arama kriterlerinize göre listeleme almanızı ve zaman kazanmanızı amaçlıyoruz.

İlanları en yeni ikinci el araç ilan listesi, son bir günün sahibinden satılık araç ilanları listesi gibi sıralamalar yaparak avantajlı olanı ilk gören olma şansını kaçırmamanızı önemsiyoruz.

Hangi arabayı alacağınıza karar vermekte zorlandığınızda en doğru sonuca en fazla bilgiyle ulaşabileceğinizi biliyor, yeni çıkan modelleri test sürüşü içerikleriyle detaylı olarak inceliyoruz. Peki, ilan verenler için neleri kolaylaştırıyor, arabanızı daha hızlı satmanız için nasıl bir optimizasyon yapıyoruz?

  1. arabam.com, araba almak isteyenlerin güvenle takip ettiği oldukça kalabalık bir alıcı ağını arabasını satmak isteyen ilan verenlere sunar.
  2. Sistem, ilanları daha fazla kişinin görebileceği şekilde işlemek üzere teknik optimizasyona yatırım yapar.
  3. İlanınızı çok daha fazla kişinin görmesinden çok gerçek alıcı kitlesinin nasıl göreceği ya da mutlaka göreceği konusuna odaklanır. Bu amaçla sistemde arama yapanların davranışlarını analiz aderek sizin ilanınızla ilgilenebilecek olanların ilanı ıskalamamasını sağlar.
  4. İlanların en doğru bilgilerle çıkılması için sizi doğru şekilde yönlendirir.
  5. İlanınızı inceleyenlerle ilgili ve diğer bildirimler konusunda size sürekli bilgi sunar.
  6. En önemlisi ilanınızı doğru piyasa fiyatıyla sunmanız için arabanızın gerçek değerini görebileceğiniz bir araç sunar. Arabam Ne Kadar Eder kullanarak hızlı bir biçimde satmak üzere ilan vermek istediğiniz arabanın marka-model-yaş – hasar durumu gibi özellikleriyle ortalama piyasa değerini öğrenebilirsiniz.

“Arabam kaç para eder”, “arabamın değer ne”, “arabamı ne kadardan ilana koymayalım” sorularının cevabı için hemen aşağıdaki bağlantıyı tıklayın:

Arabam ne kadar eder?

1 YORUM

  1. Yeni bir arabanın değerini tesbit edemiyor. Örneğin: 2017 Seat Leon 1.0 ecomotive style’ın değerini tesbit edemedim…
    Abdullah Şevki

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here