Xpeng Türkiye ilk mağazasını açtı. Dünyaca ünlü elektrikli otomobil üreticisi Xpeng, geçtiğimiz aylarda ülkemize de giriş yapacağını açıklamıştı. Bunun ardından ise Çinli otomobil üreticisi ülkemizdeki ilk mağazasını açtı. Xpeng Türkiye’nin sosyal medya hesabı üzerinden yapılan paylaşıma göre, şirketin ilk showroom’u İstanbul, Topkapı’da açılışını gerçekleştirdi. Gelen diğer bilgilere göre ise şirketin Türkiye’de G3i ve P7 modellerini satışa sunacağı öğrenildi. Bunlar haricindeki modellerin ise ülkemize gelip gelmeyeceği konusunda henüz bir bilgi yok. Şimdi gelin siz değerli okuyucularımız için derlediğimiz tüm detaylara bir göz atalım.

Xpeng Türkiye Fiyatları Şubat Ayında Belli Olacak

Dünyaca ünlü Çinli otomobil üreticisi Xpeng, ülkemizdeki ilk mağazasını İstanbul’da açtı. Buna göre ülkemizde, şirketin G3i ve P7 modellerinin satışa çıkacağı aktarıldı. Modellerin fiyatları hakkında ise henüz bir açıklama bulunmuyor. Şirketin fiyat listelerini Şubat ayında paylaşması bekleniyor. Bunun ardından ise ülkemizde resmi olarak Xpeng satışı başlayacak.

Xpeng Türkiye, G3i
G3i

Xpeng’in de Türkiye’ye gelişi ile birlikte ülkemizdeki Çinli otomobil üreticisi sayısı artmaya devam ediyor. Buna göre Çinli üreticilerin sundukları özelliklerle ve fiyat avantajlarıyla ülkemizde ilgi çektiklerini ve tutulduklarını söylemek mümkün. Bu ilgi ile birlikte diğer otomobil üreticileri de ülkemize gelmeye ikna oluyor. Bakalım ilerleyen yıllarda diğer otomobil üreticileri de ülkemize gelecekler mi? Diğer yandan ise Xpeng Türkiye yol haritasını da ilerleyen dönemlerde şirketten gelen açıklamalarla beraber öğrenmiş olacağız. Peki sizce Xpeng modelleri ülkemizde başarılı olabilecekler mi?

Xpeng’in 2023 Yılında Üretmeyi Planladığı Modeller Hakkında Detaylı Bilgi Alın⇒

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here