MOTUL ’ÜN ARAÇ ÜRETİCİ ONAYLI YAĞLARI İLE ARACINIZ GÜVENDE

2
2378
motul 8100

Dünyanın önde gelen madeni yağ üreticisi Motul, araç üreticileri ile yakın çalışarak, araç üretici onaylı %100 sentetik yağlarını tüketicinin kullanımına sunuyor. Otomobil sınıfına yönelik üstün kaliteli Motul 8100 ve Specific serisi yağlarındaki onaylar sayesinde araçlarda motor ömrü uzuyor ve yakıt tasarrufu sağlanıyor. Motul; üretici onaylı ürünleri ile araçlar için en doğru motor yağını sunarken araç sahipleri için de araç ömrüne olan katkısıyla tasarruf sağlıyor.

Motor Yağında Tavsiye Değil Onay Arayın!

Araç sahipleri için motor yağı seçiminde en önemli unsurlardan biri kullandıkları yağların üretici onaylarına sahip olmalarıdır. Üreticilerinin belirttiği şekilde doğru zamanda ve doğru özelliklere sahip motor yağıyla yapılan periyodik bakımlar sayesinde aracın motor ömrü uzadığı gibi; motor içi sürtünmeler azaldığı için yakıt tüketimi ve de buna bağlı olarak emisyon değerleri de düşmektedir.

Araç üreticileri uzun yıllardır motorun verimliliğini artırmak ve kirliliğe neden olan zararlı egzoz emisyonlarını azaltmak için çalışmaktadırlar. Madeni yağ üreticileri, bu yüksek standartları sağladığı takdirde üretici onay sertifikası almayı hak kazanır. Motul, araç üretici onayları konusunda dünyanın en önde gelen madeni yağ üreticileri arasında yer almaktadır.

Örneğin, Motul’un 8100 X-clean 5W40 ürünü, en çok araç üretici onayına sahip ürünlerden biridir. BMW, Fiat, Ford, GM-Opel, Mercedes-Benz, Porsche, Renault ve VW onaylarına sahip bu madeni yağ, ACEA C3 standartlarını da karşılıyor. Bu bilgiler ürün ambalajları üzerinde tüm kullanıcıların çok kolaylıkla görebileceği şekilde yer alıyor. Bunun dışında araç sahipleri aracına uygun yağı seçmek için web sitesindeki yağ seçici uygulamasından faydalanabiliyorlar. Böylelikle servis ve garajlarda kullanılan yağın doğruluğundan da emin olabiliyorlar.

motul oem bülten

Aracınızı Risklerden Koruyun

Bakım esnasında tavsiye niteliğinde piyasaya sunulan motor yağları kullanıldığı takdirde, araç üreticisi yaşanabilecek sorunlar ile ilgili sorumluluk kabul etmemektedir. Onaysız bir yağ kullanımı sonucu olası herhangi bir motor arızasında, üreticiler, araç garanti süresinde olsa dahi aracı garanti kapsamına almama hakkına sahiptir. Ancak doğru üretici onaylı yağların kullanımı ile araç garanti kapsamında kalır. Bu sebeple Motul; ürünleri için araç üreticisi onay sertifikası almayı öncelik olarak görmektedir.

Motul ürünleri son nesil uluslararası standartlara uygun olmanın yanı sıra araç üreticileri tarafından da test edilip resmi olarak onaylandığı için; servisler ve araç sahipleri tarafından güvenle tercih ediliyor. Aynı anda birden çok markanın onayına sahip üstün teknolojili ürünler, servislerin işlerini kolaylaştırırken lojistik sorunlarının da önüne geçiyor.

Motul ürün gamına ve tüm araç, marka ve modelleri için doğru ürünlere motul.com.tr adresinden ulaşabileceğiniz gibi 81 ilde bulunan yaygın satış noktalarında aracınıza en uygun Motul yağın hangisi olduğunu öğrenebilirsiniz.

MOTUL HAKKINDA

Motul, 100’den fazla ülkede faaliyet gösteren, madeni yağ alanında uzman, Fransa merkezli bir üreticidir. Otomotiv, motosiklet, ağır vasıta, marine yağları ve Tech birimi aracılığı ile endüstriyel yağların formülasyonu, üretimi ve dağıtımında uzmanlaşmıştır.

165 yıldan uzun süredir ürünlerinin kalitesi, yenilikçiliği ve motorsporlarındaki etkinliği ile tanınan Motul, ayrıca sentetik yağ uzmanı olarak da bilinmektedir. 1971 yılında Motul; havacılık endüstrisinden kaynaklanan ester teknolojisini kullanarak otomobil motorları için – 300V olarak ünlenen – %100 sentetik yağ formülasyonunu ilk kez üreten yağ üreticisi olmuştur. Yıllar içinde Motul; yarış dünyasındaki birçok takım ve üreticinin resmi tedarikçisi olarak geniş tecrübe kazanmış ve onun bu bağlılığı, motorsporlarının teknolojik gelişimine katkıda bulunmuştur.

Motul bugün birçok uluslararası yarış takımı için resmi bir tedarikçi olarak yatırım yapmaya devam etmektedir: Le Mans 24 Saat Yarışı (otomobil ve motosiklet), FIA Dünya Dayanıklılık Şampiyonası (WEC), Super GT, Dakar, MotoGP,   World Superbike, World MX, Endurance World Championship, Supercross, IOM TT, Rallycross, F1 Boat yarışı bunlardan sadece bazılarıdır.

motul

2 YORUMLAR

  1. Motul ve mobil1 markaları gerçekten çok kaliteli ama reklamlarını az yaptıkları için diğer markalar daha çok tercih ediliyor gibi görünüyor.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here