Küçük SUV sınıfının ilk temsilcisi Honda HR-V yeniden Türkiye’de. 89.9 bin TL ile 110 bin TL arasında değişen fiyatlı araçtan yıl sonuna kadar 1000 adet satılması hedefleniyor.

İlk kez 1999 yılında satışa sunulan ve küçük SUV sınıfını yaratan Honda HR-V, 89 bin 900 TL’den başlayan fiyatla Türkiye’de satışa sunuldu.

Bir MPV kadar geniş ve fonksiyonel iç mekan sunan Honda HR-V ayrıca birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor. Soichiro Honda tarafından 1948 yılında kurulan ve sadece 2015 yılında 27 milyondan fazla müşteriye ulaştı. 4.7 milyon otomobil, 17.1 milyon motosiklet ve 6 milyon güç ürünü satışı gerçekleştirdi.

‘Her şey şimdi başlıyor’ Sloganı İle Fuar’da Tanıtıldı

Son iki yılda yeni ürünleriyle otomobil severlere ulaşan Honda, Autoshow 2015 Fuarı’nda bu heyecanını ‘Her şey şimdi başlıyor’ sloganıyla müşterilerine duyurdu. Daha sonra yeni Civic Type R, Jazz, HR-V, dizel otomatik seçeneğiyle yeni CR-V ve NSX modellerini sergilemişti.

Dinamik tasarımıyla dikkat çeken yeni Honda HR-V, Honda markasının 1999 yılında yarattığı küçük SUV segmenti’nin ilk temsilcisi olmuştu. Daha sonra üretiminin 2007 yılında sona ermesine kadar sadece Avrupa’da 110 bin adedin üzerinde satışa ulaşarak efsane haline gelmişti.

Yeni Honda HR-V, Honda’nın modern yüzü, gelişmiş teknolojileri ve fonksiyonel özellikleriyle farkını ortaya koyuyor. Honda HR-V basın toplantısında açıklamalarda bulunan Honda Türkiye Başkan Yardımcısı ve Yönetim Kurulu Üyesi İsmail Sümer, “Kuruluşumuzdan bu yana Honda olarak teknolojiyi insanların hayatını kolaylaştırmak ve eğlenceli hale getirmek için kullanarak, tutkuyla, farklı ürünler üretiyoruz.

Honda HR-V

Son iki yıldır yeni ürünlerimizle de pek çok heyecana şahitlik ettik. Bu heyecanı tüm Honda sevenlerin paylaştığını görüyoruz. Markamız 2015 yılından bu yana tam 6 yeni modelle tarihinde en özel dönemi yaşıyor.

Sunduğumuz bu ürünlerin her biriyle de müşterilerimizin tüm beklentilerini karşılamış oluyoruz. Küçük SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V’nin bir SUV kadar güçlü olduğunu düşünüyoruz.

Ayrıca bir coupe kadar dinamik tasarımıyla crossover segmentine yeni ve benzersiz bir seçenek olacağına inanıyoruz. Yeni Honda HR-V, bir MPV kadar geniş ve fonksiyonel iç mekan sunuyor. Ayrıca birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eritiyor.

Görüldüğü üzere Honda’nın yeni nesil araçlar serisinin bir parçası olan HR-V yeniden müşterilerimizin beğenisine sunuluyor. Bunun yanı sıra Honda, hayata geçirdiği yenilikler, müşterilerinin yaşamını daha iyi kılmak için çalışmalar yapıyor. Bu çalışmalar geliştirdiği teknolojilerle Honda sahibi olmaktan gurur duyan müşteriler yaratmaya devam ediyor” dedi.

Honda HR-V: 2 motor, 2 şanzıman ve 3 donanım seçeneği

Yaşamın hiçbir anından ödün vermeyi gerektirmeyen HR-V, tek kapılı bir otomobilin sportif hatlarıyla bir SUV’un kullanışlılığını ve güven veren sağlam yapısını bir arada sunuyor.

Yeni Honda HR-V’nin giriş seviyesi olan Premium versiyonunda iyi özellikler bulunuyor. Lastik Basınç İkaz Sistemi, Şehiriçi Aktif Fren Sistemi, Elektrikli Park Freni, Start&Stop Sistemi, bluetooth telefon kiti, hız sabitleyici, otomatik klima ve sihirli katlanan arka koltuklar standart olarak yer alıyor.

Elegance ve Executive Donanımları

Honda HR-V

Elegance ve Executive donanımlardaysa Çarpışma Uyarı Sistemi, Şerit Takip Uyarı Sistemi, Trafik İşareti Tanıma Sistemi, Akıllı Hız Limitleyici, 7 inçlik dokunmatik ekranlı Honda CONNECT multimedya sistemi, navigasyon, katlanan yan aynalar, çift bölgeli otomatik klima ve Aktif Uzun Far Kontrol Sistemi standart olarak yer alıyor.

Özel bir HR-V’ye sahip olmak isteyenlere Executive seviyesinde anahtarsız giriş sistemi ve çalıştırma düğmesi, ışığa duyarlı otomatik kararan dikiz aynası, geri görüş kamerası, ısıtmalı ön koltuklar, deri-kumaş kaplı koltuklar, gündüz yanan LED farlar, tavan rayları, açılabilir panoramik cam tavan, karartılmış arka camlar ve 17 inçlik jantlar sunuluyor.

Performans ve Yakıt Ekonomisini Birlikte Sunan Motorlar

Yeni Honda HR-V’de 130 HP gücünde 1.5 i-VTEC benzinli ve 120 HP gücünde 1.6 i-DTEC dizel olmak üzere iki farklı motor seçeneği yer alıyor. Her iki motor da 6 ileri manuel şanzımanla donatılıyor.

Tüm bunlarla birlikte 1.5 i-VTEC motor seçeneği için, sürüş hızına bağlı olarak motoru ideal devirde tutan, sürekli değişken CVT otomatik şanzıman da sunuluyor. 1.6 i-DTEC dizel motor ise sadece 6 ileri manuel şanzımanla birlikte geliyor.

Honda HR-V

Benzinli motor seçeneğinde manuel şanzımanla karma kullanımda 5,6 lt/100 km’lik tüketim değerlerine erişilebilirken otomatik şanzımanda 5,2 lt/100 km’lik tüketime ulaşılabiliyor.

Dizel motorla donatılmış yeni HR-V, 4,0 lt/100 km’lik tüketim değerine sahip. Önden çekişli HR-V’nin manuel şanzımanlı versiyonları 192 km/s’lik maksimum hızda seyredebiliyor. CVT otomatik şanzımanlı versiyonlar maksimum 187 km/s’lik hıza çıkabiliyor.

HR-V: Küçük SUV Pazarına Yeni Bir Yaklaşım

Küçük-SUV pazarına yeni bir yaklaşım kazandıran yeni Honda HR-V, bir SUV kadar güçlü ve bir coupe kadar dinamik ve çekici yapısıyla Crossover segmentine yeni ve benzersiz bir alternatif getiriyor.

MPV kadar geniş ve fonksiyonel bir iç mekan sunan bu yapı, tasarım açısından ise SUV gücü ile coupe karizması ve dinamizmini bir araya getiriyor. Yine bu yapı birbirine tamamen zıt iki kavram olan sürüş keyfiyle yakıt verimliliğini aynı potada eriten bir performans sunuyor. Taze ve yenilikçi bir ürün olarak geliştirilen yeni HR-V, aynı zamanda kullanıcıya ve ailelere günlük kullanım kolaylığı da sunuyor.

Coupe benzeri bir siluet ortaya koyan yeni Honda HR-V, güçlü burun tasarımı ve kaslı yan gövde detaylarıyla güçlü ve karakteristik bir görünüm ortaya koyuyor.

Ayrıca tasarıma ve stile önem veren hedef kitlede heyecan uyandırıyor. Honda tasarımcıları sınıf lideri genişlik ve kullanışlılık ile heyecan uyandıran görsel dinamizm ve estetiği bir arada sunan bir iç mekan geliştirmek üzere hareket etti.

İç mekan yapısıyla MPV segmentine has genişlik ve kullanışlılık özelliklerini crossover segmentine taşıyan Honda HR-V, aynı zamanda son derece atak ve dinamik bir his uyandırıyor.

Ortalama bir sedan ile kıyaslandığında 100 mm kadar daha yüksek olan göz hizası sayesinde güven duygusunu artırıyor. Aynı zamanda geniş görüş açısıyla sürüş güvenliğine de katkı sağlıyor. Yüksek zemin ve oturma pozisyonu sayesinde biniş-inişler de kolaylaşıyor.

İkinci El Honda HR-V İlanları

MEHMET ALİ KANTARCI

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here