Yeni Renault Clio! Daha modern ve etkileyici bir dış tasarım

Giriş

Clio

Her açıdan daha şık ve dinamik olan Yeni Renault Clio, bir önceki neslin ana hatlarını taşıyor. Model, bir yandan şık görünümünü korurken, diğer yandan etkileyici tarzıyla öne çıkıyor. Kaporta üzerindeki çizgiler, modele daha kaslı bir görünüm kazandırıyor. Genişletilen radyatör ızgarası, Yeni Clio’ya daha belirgin bir görünüm kazandırırken, motora ise etkin bir soğutma sağlıyor. Yeni Clio, 14 milimetre kısa olmasına rağmen (uzunluk 4048 mm, genişlik 1798 mm) daha geniş bir iç mekana sahip. Ayrıca yeni Clio’nun karoserisi, aerodinamizmini ve sportif görünümünü artırmak için 30 milimetre alçaltıldı (yükseklik 1440 mm). 17 inç tekerlekler (versiyona göre) ise aracın dinamik duruşuna katkı sağlıyor. Köpekbalığı anten, full LED farlar ve yan camların çevresindeki krom detaylar, Yeni Clio’nun modern tarzına katkı sağlıyor. Bu sayede hem iç mekanda hem de dış tasarımda kalite algısını artırıyor.

Renkler

Renault CLIO

Valencia Turuncunun yanı sıra Vizon Kahverengi ve Seladon Mavi, Yeni Clio’da sunulan yeni renkler arasında yer alıyor. Ayrıca otomobil endüstrisinde Valencia turuncu renk ilk defa kullanılmıştır. Turuncu cila bazlı özel işlem, Yeni Clio’nun dinamizmini açığa çıkarıyor. Ayrıca modele derinlik ile birlikte benzersiz bir parlaklık kazandırıyor. Yeni Clio’da hem 11 farklı renk seçeneği hem de 3 dış kişiselleştirme paketi (kırmızı, turuncu ve siyah) sunuluyor.

Rüzgarlıklar

 Renault CLIO

İlk defa bir Clio’da ön çamurluklarda yer alan rüzgarlıklar, sürtünmeyi azaltıyor ve aerodinamik performansı artırıyor. Ek olarak yakıt tüketimini de azaltan rüzgarlıklar, tasarıma dinamizm ve sportif bir görünüm kazandırıyor.

Ön farlar

 Renault CLIO

Ön farlar ilk donanım seviyesinden itibaren full LED olarak sunulmuştur. Ayrıca bu farlar Renault modellerinin karakteristik özelliği olan C şeklinde imzaya sahiptir. Farlar, Yeni Clio’ya daha etkileyici bir görünüm kazandırır. Ayrıca ışığı destekleyen logo da şık bir görünüm sağlar.

Bagaj

 Renault CLIO

Bagaj tasarımı, mümkün olan en kübik forma sahip olacak şekilde gerçekleştirildi. Bu sayede BOSE premium ses sisteminin mükemmel biçimde entegre edilmiştir. Bagaj hacmi 391 litreye ulaşırken, iç saklama hacmi 26 litre artırılarak segmentinde en yüksek seviyeye ulaşıyor. Çift zemin, bagaja eşya koymayı kolaylaştırır. Ayrıca arka koltuklar yatırıldığında ise düz bir zemin ortaya çıkıyor.

Arka farlar

 Renault CLIO

Ön kısımda olduğu gibi arka farlar da, derinlik hissini öne çıkaran C şeklindeki imzaya sahiptir. Bu sayede yeni Clio daha etkileyici bir görünüme sahip olur. Arka camın üzerinde ise daha uzun ve daha ince bir stop lambası dikkat çekiyor.

Yeni Renault Clio! Profili

 Renault CLIO

Yan camlara entegre arka kapı kolları ile dikkat çeken önceki neslin şık profili, birkaç estetik detay ile geliştirildi. Ayrıca krom cam çerçeveler ve parlak siyah sütunlar dikkatleri üzerine çekiyor. Arka kollar, kapı altı gövde çıtaları ve kapı eşiğindeki krom CLIO imzası şık bir görüntü oluşturuyor. Özenle oluşturulmuş profil de dış tasarımın kalite algısını artırıyor.

Arka Bölüm

Profildeki krom detaylar, arkada da göze çarpıyor. Bagaj kapağının tampon ile mükemmel bir bütünlük oluşturması, yüksek bir kalite algısı yaratıyor. Bagaj kapağına uzanan farlar hem arka görünümüne genişlik hem de şık bir yapı kazandırıyor.

Yeni Renault Clio! Galerisi

Yeni Clio fiyatları için tıklayın! 

2.el Clio fiyatları için tıklayın!

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here