Yeni Jaguar XE Türkiye’de

0
2817
Jaguar XE

Jaguar’ın sedan modeli 2020 Jaguar XE, yenilenen dış ve iç tasarımı, geliştirilen güvenlik teknolojileriyle Türkiye’de satışa çıktı.

Jaguar xe 2

Yeni Jaguar XE, yenilenen dış tasarımıyla daha iddialı bir tasarıma kavuşurken, sportif görünümünden de vazgeçmedi. Aerodinamiği kuvvetlendirmek için daha geniş bir ön panjura sahip olurken, yatay ‘J’ harfi şeklindeki LED gündüz farlarıyla geniş ve kaslı bir duruş sergiliyor. Arka tarafta ise yeni tampon ve yeni LED stoplar dikkat çekiyor. Yeni Jaguar XE’nin R-Dynamic tasarım paketinde ise uçak kanatlarından esinlenerek özel olarak işlenmiş yüzeyler, siyah renkli arka difüzör ve yeni jant seçenekleri sunuluyor.

Teknolojinin Sınırlarını Zorluyor

jaguar xe3

Jaguar’ın iki kişilik spor otomobili F-TYPE’da kullanılan SportShift’in yanı sıra, JaguarDrive Control butonu sunulan özellikler arasında yer alıyor. Yeni direksiyon simidi ve gösterge panelinde Jaguar’ın ilk tamamen elektrikli modeli I-PACE’den izler taşıyan Yeni Jaguar XE, aynı zamanda en akıllı bağlantı sistemlerini de bünyesinde barındırıyor. Ayrıca, Touch Pro Duo bilgi-eğlence sistemi ve kablosuz şarj teknolojisi de Yeni Jaguar XE’de standart olarak sunuluyor. Segmentinde ilk defa sunulan ClearSight dikiz aynası, sürücünün arkadaki yolu engelsiz bir şekilde görmesini sağlarken, güvenliği ve konforu daha yüksek bir seviyeye taşıyor. Arkasında yer alan geniş açılı kamera ile görüntü tek bir hareketle dikiz aynası içinde yer alan yüksek çözünürlüklü ekrana yansıtılabiliyor.

Akıllı Dört Tekerlekten Çekiş

Yeni Jaguar XE’nin dört tekerlekten çekiş sistemi, Intelligent Driveline Dynamics teknolojisi ile tüm hava koşullarında performansı ve çekişi artırıyor. Yeni Jaguar XE’nin arkadan itişli bir otomobilin sürüş keyfini de korumasını sağlıyor. Yeni Jaguar XE, verimli 2.0 litrelik 180 BG ve 430 Nm tork üreten Ingenium dizel motoruyla ülkemizde sunuluyor. Performanslı olduğu kadar verimli de olmayı başaran Ingenium dizel motor ortalama 100 kilometrede 5.2 litrelik yakıt tüketimine sahip.

Türkiye Fiyatı

Jaguar XE 2.0 D180 AWD Dynamic S’in fiyatı 720.011 TL olarak açıklanırken, Jaguar XE 2.0 D180 AWD Dynamic SE’nin fiyatı 758.688 TL.

2.el ilanlarımızı hemen inceleyebilirsiniz

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here