Hyundai’den Kendi kendine Giden Araba

0
8974
hyundai ne

Hyundai markası da günün trendini yakalıyor ve hem elektrikli motor teknolojisine hem de otonom sürüş teknolojisine ciddi yatırımlar yapıyor. Marka, geleceğe yön verecek konsept otomobiller üretmeyi önemsiyor.

Yıllık AR-GE bütçesinden ciddi bir pay ayırarak otonom sürüşe odaklanan Hyundai, geçtiğimiz ocakta önemli projeyi tanıtmıştı. İşte o projenin detayları ve Hyundai’nin otonom sürüş teknolojisinin prototipi hakkında bilgiler. Ama önce Nexo modelinin görsellerine bakalım:

Hyundai Nexo Görselleri

Hyundai’den Kendi kendine Giden Araba

Hyundai markası, 2018 Ocak başında Las Vegas’taki CES Teknoloji Fuarına Katıldı. Marka, 2018 Las Vegas CES Teknoloji Fuarında NEXO adlı bir modeli tanıttı. Hyundai NEXO modeli, yakıt hücreli elektrikli bir araç. NEXO ile yapılan ilk denemede Seul ve Pyeongchang arasında 190km’lik yolu katetmek oldu. Otonom sürüş teknolojisiyle Hyundai NEXO modeli, hatasız bir şekilde Seul ve Pyeongchang arasında 190km’lik yolu tamamladı. Yetkililer, aracın LEVEL4 otonom sürüş teknolojisine sahip olduğunu açıkladı. Araçla ilgili planlar ise 2021 itibariyle akıllı şehirlerde yola çıkması yönünde. 

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here