F1 İtalya GP Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

Formula 1’de sezonun 14. yarışı F1 İtalya GP ile gerçekleşecek. İtalya’nın Parco Di Monza kentinin yakınlarında bulunan, Autodromo Nazionale Monza pistinde gerçekleştirilecek yarış; 1 ay süren yaz arası sonrası üçüncü yarış olacak. Ayrıca Britanya’da yaşananların üzerine, Macaristan’daki kaos; Red Bull ve Mercedes arasındaki gerilimi çok arttırdı. Dolayısıyla sezonun ikinci yarısının üçüncü yarışı oldukça önemli. Peki sıralama turları saat kaçta? Formula 1’de yarış ne zaman yapılacak? F1 İtalya GP hangi kanalda yayınlanacak?

F1 İtalya GP Cuma Günü Programı

Hafta sonu gerçekleştirilecek olan yarış, 10 Eylül Cuma günü saat 15:30’da yapılacak olan 1. Antrenman Turları ile başlayacak. Ardından, ayı gün saat 19:00’da yapılacak olan 2. Sıralama Turları ile pilotlar kendilerini ve araçlarını test edecek. Ayrıca yarış için araçlarındaki gerekli ayarlamaları yaparak günü noktalayacak. İki seans da S Sport+ ekranlarında olacak.

F1 İtalya GP Cumartesi Günü Programı

Gün, saat 13:00’daki 3. ve son antrenman turlarıyla başlayacak. Pilotlar ikinci hafta üst üste burada yarışmadan önce pistte sınırları zorlayabilmek ve pistin gerekliliklerini anlayabilmek için son kez pistte olacak. Araçların maksimumunun görüleceği antrenman takımlar için oldukça önemli olacak. Son ayarlamalar yapılacak, yarış tempoları ve sıralama tempoları test edilecek.Formula 1 Belçika GP

Formula 1 İtalya Sıralama Turları Saat Kaçta?

İtalya’da pilotların start pozisyonunu belirleyecek olan sıralama turları, 11 Eylül Cumartesi saat 15:30’da başlayacak. Cumartesi günü gerçekleştirilecek olan antrenman ve sıralama turları Serhan Acar’ın anlatımıyla S Sport 2 ve S Sport+ ekranlarında yayınlanacak.

F1 İtalya GP Yarış Saat Kaçta?

Sürücüler ve markalar klasmanında Mercedes ve Red Bull rekabetinin zirvede yaşanacağı yarış, 12 Eylül Pazar günü Türkiye saati ile 16:00’da izleyenlerle buluşacak. Son iki yarışta yaşananlar sonrası Mercedes ve Hamilton, iki şampiyonada da liderliği ele geçirmişti. Bu sebeple İtalya’da işler daha da kızışabilir. Yarış, sıralama turlarında olduğu gibi Serhan Acar’ın anlatımıyla S Sport 2 ve S Sport+ ekranlarında olacak.

Formula 1 Hangi Kanalda Yayınlanacak?

Formula 1 İtalya GP her zaman olduğu gibi S Sport 2 ve S Sport+ ekranlarında izleyenlerle buluşacak. Ancak birinci ve ikinci antrenman turları sadece S Sport+ ekranlarında olacak. Yarışların ve sıralama turlarının anlatımında Serhan Acar olacak.

F1 İtalya GP Sıralama Turları Sonuçlarını Bottas kazandı

F1 İtalya GP sıralama turları tamamlandı. Bottas mükemmele yakın sürüş yeteneğini sergiledi. Böylece günün kazananı oldu. Ayrıca efsanevi turlar atarak güne damgasını vurdu. Tüm yarış boyunca Hamilton’ı arkasında tutmayı başaran Norris dördüncü olurken, günün kaybedeni Hamilton beşinci oldu. Lewis Hamilton çok kötü bir start aldı ve ilk viraja geldiğinde hem Max Verstappen hem de iki McLaren sürücüsüne birden geçildi.

 

Formula 1 İtalya Sıralamalarına Max ve Valtteri’nin Damga Vuran Fotoğrafı 

Formula 1 Yarış Saat Kaçta Hangi Kanalda?

 

Sürücüler ve Markalar Klasmanındaki Son Durum

Sezonun ilk yarısının son yarışı olan Macaristan GP’de, Mercedes ve Hamilton ciddi bir atakla öne geçtiler. Hamilton, 8 puan geride başladığı haftayı 8 puan önde tamamladı. Benzer bir durum Mercedes için de geçerliydi. Alman marka da 4 puan geride girdiği Macaristan GP’den 12 puan önde ayrıldı. Verstappen-Hamilton ikilisinin altındaki üç isim de yarış dışı kaldığı için orada herhangi bir değişim yaşanmadı. Ferrari pilotlarından Carlos Sainz, yarış dışı kalan takım arkadaşının 3 puan önüne geçti. Bu isimlerin altında ise Ricciardo ve Gasly, 50 puanla bulunurken; Ocon, takım arkadaşı Alonso’nun 1 puan farkla üstüne çıktı. Williams pilotları da puan sıralamasında ilk defa haneleri boş olmadan kendilerine yer buldu. Takımlarda bir başka önemli değişim, Ferrari’nin McLaren’ı geçmesi olurken; Alpine de beşinci sıraya yükseldi. Ancak güncel durumda, her yarış bir takımın diğerini geçebilmesine olanak sağlayacak durumda. İşte Formula 1 Dünya Şampiyonası Sürücüler ve Markalar Klasmanı’nındaki son durum;

Formula 1 Dünya Şampiyonası Sürücüler Klasmanı:
Formula 1 Dünya Şampiyonası Takımlar Klasmanı:

Motor Sporları Haberleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here