Lewis Hamilton

Eski Formula 1 takım patronu Eddie Jordan : “Lewis Hamilton Red Bull’a geçmeli”

Formula 1’de yeni sezon yaklaşırken takımlar pilot avını giderek hızlandırdı. Bu dönemde en çok merak edilen ise F1’in en başarılı iki takımı olan Mercedes-Benz ve Red Bull’un birer boş koltuğuna kimlerin oturacağı. Rekordan rekora koşan başarılı pilot Hamilton’un Mercedes-Benz ile olan sözleşmesi bu sezonun sonunda bitiyor. Dolaşan söylentilere göre Lewis Hamilton kontratını yenileyerek takımıyla devam edecek.

Söylentiler bu yönde olsa da eski Formula 1 takım patronu Eddie Jordan, başarılı İngiliz pilot için Red Bull’a geçmenin çok daha cazip bir fırsat olduğunu düşünüyor. Jordan’a göre Hamilton ve Verstappen önümüzdeki sezon pistin yenilmez takımını oluşturacak potansiyele sahipler. Ziggo Sport’a konuşan Jordan:

“Şahsen Lewis’in Ferrari’ye değil, Red Bull’a gitmesi gerektiğine inanıyorum.”

“Bunun size mükemmel olduğunu söyleyebilirim, çünkü şu an F1’deki en iyi genç sürücü Max Verstappen. Buna şüphe yok.”

“Tarzı, hızı, zekası, pistteki kontrolü… Ve kibri. Tüm yarış galiplerinin ve şampiyonların bir miktar kibri olması gerek. Bu çok net. Ve o, buna sahip.”

“Bunları Jos’tan mı aldı bilmiyorum, hiçbir fikrim yok. Ancak gerçek şu ki, o inanılmaz bir yetenek. Ve Lewis Hamilton gibi bir takım arkadaşı olsaydı, onu yenebileceğine inanıyorum.”

Eddie Jordan

“Bu sene sonunda Lewis’in herkesten daha iyi olacağını düşünüyorum. Lewis’in Alain Prost, Ayrton Senna ve Michael Schumacher ile aynı seviyede olduğunu söylemeliyim. Ve Max kendini bulana kadar, onları geçmek üzere.”

“Max, şansı yanında olduğunda ise aynı onun gibi olacak. Red Bull’un çok uzakta olduğunu düşünmüyorum. Aşırı yakınlar. Ama bu sene pek şanslı değiller.”

“Max’in birkaç kez yarış dışı kaldığını ve sorunlar yaşadığını gördük. Alex Albon son yarışta üçüncü oldu. Honda motorunun Mercedes’e eşit olduğunu ya da yakın zamanda eşit olacağını düşünüyorum.”

“Adrian Newey’e de dediğim gibi: Daha iyi bir araç yapmalısınız, çünkü Max’in performans gösterebileceği gibi bir performans sergilerseniz, Red Bull’la bir şampiyonluk alabilirsiniz.” ifadelerini kullandı.

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here