KIA, Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda yeni modelleri ile şov yaptı. Yeni Kıa Sportage Dünya lansmanını gerçekleştirirken, Yeni Optima ise Avrupa’da ilk kez görücüye çıktı. KIA fuarda yenilenen cee’d modelinin yanı sıra yüksek motor teknolojilerini de tanıttı.

Başarı grafiğini her geçen gün yükselten KIA, dünyanın en büyük otomobil fuarı Uluslararası Frankfurt Otomobil Fuarı’nda Yeni Kıa Sportage ve Yeni Kıa Optima modelleri ile boy gösterdi.

Bu yıl 66’cısı düzenlenen Frankfurt Otomobil Fuarı‘nın (IAA) basın açılışı 15 Eylül’de yapıldı.  Fuarın odak noktasındaki markalar arasında yeni modelleriyle KIA da yer aldı. Yeni KIA Sportage dünya genelinde Frankfurt Otomobil Fuarı’nda görücüye çıktı. Bu yılın başlarında ilk kez tanıtılan Optima ise Avrupa modeliyle görücüye çıktı.

KIA, 17 – 27 Eylül tarihleri arasında düzenlenecek fuarda, bu yeni iki modelin yanı sıra cee’d modelini ve markanın en son geliştirdiği güç aktarma teknolojilerini sergileyecek. Bu teknolojiler arasında, 1,0 litrelik yeni T-GDI (turbo gaz doğrudan enjeksiyonlu) motor ve markanın yeni geliştirilen yedi vitesli DCT (çift kavramalı şanzımanlı) teknolojileri yer alıyor.

Yeni Nesil KIA Sportage’ın Global Lansmanı

Yeni Kıa Sportage

KIA, Frankfurt’ta Yeni Kıa Sportage’ın üzerindeki gizem perdesini kaldırdı. Dördüncü nesli geliştirilen Yeni Kıa Sportage kompakt SUV, alıcılara pazarın giderek rekabetçi hale gelen bir segmentinde yenilikçi ve sofistike bir paket sunuyor.

Yeni Kıa Sportage, üretimi biten modelin başarısına kapsamlı eklemeler yaparak, çekici ve tamamen yeni bir dış tasarım, gelişmiş bir dizi yeni teknolojik özellikler ve daha yüksek kalite sunarak otomobil sevenlerin karşısına çıktı.

Aracın içi modern tasarımıyla dikkat çekerken, daha yüksek kalitede malzemeler kullanıldı. Bununla birlikte konfor ve güvenliği iyileştirecek bir dizi teknoloji devreye alındı. Yeni Kıa Sportage’ın sürüş ve tutuş performansları iyileştirilirken, yenilenen motor ve şanzıman serisi verimlilik ve performans artışını beraberinde getirdi.

Frankfurt Otomobil Fuarı’nı ziyaret eden Sportage müşterileri, yeni bir “GT Line” versiyonu ile ilk kez tanıştı. Sportage araçlarında daha spor bir sürüş deneyimi arayanlara hitap etmek üzere tasarlanan ve geliştirilen GT Line modeli, standart Sportage’ın çok yönlülüğünü her anlamda sunarken görsel ve dinamik cazibe arzulayan müşterilere aradıkları keyfi yaşatıyor.

KIA’nın Avrupa’daki satışlarının dörtte birinden fazlasını teşkil eden Yeni Kıa Sportage, markanın Avrupa’da en çok satılan modeli olmaya devam ediyor. Yeni model Avrupa’da 2016’ın 1. çeyreğinde satışa sunulacak.

Yeni Optima’nın Avrupa Versiyonu Görücüye Çıktı

Kıa Optima

Avrupa’da ilk kez Frankfurt Fuarı’nda tanıtılan Yeni Optima, KIA’nın Avrupa ürün gamında önemli bir rol oynamaya hazırlanıyor. Yeni Optima ayrıca, giderek artan sayıdaki yeni müşterilere KIA’yı daha yakından tanıtacak.

KIA Optima, üçüncü nesil modelinin 2010 yılında lanse edilmesinden bu yana tasarımı konusunda göz doldurdu. Ayrıca kaliteli iç döşemesi ve yüksek teknoloji imajı ile D segmentinde fark yarattı. Yeni Optima mevcut model üzerinde geliştirildi ve modern dış tasarım, geniş ve cesur iç hacim, ve maksimum verimlilik sunan aktarma teknolojileri ile müşterilerle buluştu.

KIA’nın küresel ölçekte en çok satılan modellerinden biri olan Optima’nın bu başarısına katkıda bulunan sportif görünümü muhafaza edilmekle birlikte, aracı daha fazla iyileştirmek, daha iyi sürüş ve yol tutuş kazandırmak için yenilikler devreye alındı. Yeni KIA Optima Avrupa genelinde 2015’in 4. çeyreğinde satışa çıkacak.

Yenilenen Cee’d Dünya Otomotiv Sahnesinde

Kıa Cee’d

KIA, Avrupa’daki son yıllardaki başarısının merkezinde yer alan ve dünyanın en popüler otomobil modellerinden biri olan cee’d modelini kapsamlı bir şekilde güncelledi.

KIA cee’d’in yenilikleri, Avrupa müşterilerinin talep ettiği kalite ve tasarım standartlarını karşılamak üzere inşa edildi. 1.6 litre CRDI dizel motor, 128 PS’den 136 PS’ye motor gücündeki artış, 7 ileri DCT şanzıman ve %35’e varan yakıt ekonomisi, yenilenen cee’d’de en önemli değişiklikler olarak dikkat çekiyor. KIA cee’d, Avrupa’da müşterilerle buluştu.

Teknoloji vitrini: Yeni 1,0 litrelik T-GDI motor ve yedi vitesli DCT KIA’nın 2015 Frankfurt Otomobil Fuarı’ndaki sergilediği teknolojiler, markanın Kore’deki Namyang R&D Merkezi’nde yakın dönemde geliştirilen yüksek verimli güç aktarma organlarına odaklanıyor.

KIA’nın yeni 1,0 litrelik “T-GDI” motoru yakıt tüketimini ve emisyonları iyileştirirken, sürücüye güçlü bir performans ve hızlı tepkiler sunuyor. Bu model Kıa’nın sonraki dönemlerde kulanacaı motorun ilk örneğini taşıyor.

1,0 litrelik yeni T-GDI, yeni yüksek basınçlı doğrudan enjeksiyon sistemi, gelişmiş motor soğutma sağlıyor. Bunun yanında verimli turboşarj ile anlık hızlandırma etkilerinin yanı sıra yüksek yakıt verimliliği de sağlıyor. Yeni 1,0 litrelik T-GDI motoru, KIA’nın sürdürülebilir motor küçültme stratejisini yerine getirirken markanın gelecekte Avrupa gamındaki diğer araçlarına da uyumlu olacak.

İkinci El Kıa İlanları

İkinci El Otomobil İlanları

8 YORUMLAR

  1. Peter Schreyer’in kafasına taş düşmüş sanırım.
    Sen kalk tasarımı ile efsane olan bir aracı Subaru Tribeca’ya çevir. Gerçekten yazık olmuş.

  2. tasarımda geriye gitmiş olumlu tarafı 1.6 dizel motorun seçenek verilmesi tabi bakalım bu motoru kaça verecekler benzinli modelle arasında fark olmamalı müşteri tercihine bırakılmalıdır.

  3. aracın ön tasarımı bana göre berbat olmuş hiç değiştirmeseler daha iyidi. Ayrıca aşağıda mehmet bey 1.6 dizel motor demiş ancak o motor sportage’a değil kia ceed’e konulacak zaten varolan 1.6 dizelin gücünü arttırıp şanzımanını değiştirmişler. Kia, sportage ile güzel bi çıkış yakalamıştı ancak bu rekabetçi segmentte bu tasarımla çok fazla satış yapacaklarını sanmıyorum.

  4. 2012 Modelini kullanıyorum, manuel vitesini aldım, içinde yok yok.. sonra koreliler baktılar ki iyi satış yapıyor bu Türkiye de , neredeyse her özelliğini bu yıldan sonra ki yıllarda para ya çevirdiler yada bizimkiler. Arabamda ki bi sürü özellik fiyatın üzerine ekle babam ekle moduna döndü. Bu kafa ile giderlerse millet ikinci el araba almaktan birinci ele fırsat kalmayacak, muadillerine bir bakın yok elit yok elit plus yakında elitin mega eliti diyip milleti soyup soğana cevirecekler, uyanın millet… almayın 3 ay sonra kampanya üstüne kampanya ile istediğinize yakın fiyata alırsınız

  5. her üründe oldugu gibi kimine iyi kimine kötü gelecektir! ama yenilik herzaman iyidir dünüsenize evinizi heryıl aynı renge boyuyorsunuz ya da her gün aynı seyleri giyiyorsunuz! mantık olarak radikal olmuş tutacaktır…

  6. Arabam.com ekibi galiba bayram tatiline çıkmış. Volkswagen in emisyon hilesiyle ilgili haber göremedim ben. Bu kadar büyük haberin günlerce büyük puntolarla ana sayfada kalması lazımdı. Bunu yapan başka bir marka olsaydı ana sayfayı kaplatırdınız. Size bir kez daha tebriklerimi sunuyorum objektif yayıncılığınızdan dolayı!? Dünya bunu konuşuyor ama burada 1 tane haber yok bununla ilgili inanılır gibi değil.

  7. vw tiguan almanya fiyatı 30000 euro türkiyede 75000 tl kia sportage almanya fiyatı 19900 euro türkiye fiyatı 79900 tl yani oranlarsak kianın 50-55000 tl olması gerekirken 25000 tl lik fark nereden geliyor almana atamadığı kazığı bizemi atıyor buraya bakan bir kia yetkilisi varsa bizi aydınlatabilirse memnun oluruz.

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here