BMW Elektrikli Araç Satışlarını İkiye Katladı!

0

Alman otomobil devlerinden biri olan BMW, 2022 için hedeflediği şeylere oldukça yaklaştı. Marka, BMW i serisi ile ülkemizde de başarılara imza atmıştı. Bir diğer yandan 2022 yılına tamamen elektrikli modelleri ile oldukça damga vurdu. BMW elektrikli araçlar arasında en çok tercih edilenler: i3, iX ve iX3.

Elektrikli otomobil piyasasına iddialı bir giriş yapıp bu iddiasını devam ettiren BMW, 2022 yılının ilk çeyreğinde elektrikli araç satışlarını iki katına çıkardı.

BMW Elektrikli Araçlar

BMW i3

bmw i3/bmw elektrikli araçlar

İlk bakıştan itibaren sportif ve şık bir görünüm sergileyen BMW i3, iki versiyon ile satışa sunuluyor. Standart modeli, 168 beygir gücünde. i3s versiyonu ise 181 beygir gücünde daha sportif bir model. Standart model i3’ün 0-100 km/s hızlanması 7,3 saniye. Bir diğer yandan modelin oldukça etkileyici ve ferah iç tasarımı daha ilk bakışta nefes kesiyor. Aynı zamanda kapıları da otobüs tipi olarak iki yana açılıyor.

BMW iX

BMW iX

BMW’nin ülkemizde satışa sunduğu ikinci elektrikli SUV olan iX, BMW X5’e benzer bir segmentte konumlu. Model, xDrive 40 ve xDrive 50 olmak üzere iki farklı versiyona sahip. Üstelik BMW iX, teknik özellikleri ve sahip olduğu fiyat aralığıyla Tesla Model X ve Jaguar I-PACE modellerine rakip oldu.

xDrive40, Elektrik, 326 HP Yakıt Tüketimi Vites Tipi Fiyat
First Edition Essence 0 Lt/100 Km Otomatik 2.744.800 TL
First Edition Sport 0 Lt/100 Km Otomatik 2.764.000 TL

 

BMW iX3

BMW iX3/bmw elektrikli araçlar

Yeni BMW iX3, yeni tasarımıyla standart olarak sunulan M Sport seçeneğiyle her zamankinden daha sportif. Model, tasarım ve boyut olarak da yollarda gerçekten cüsseli bir duruş sergiliyor. iX3’ün ilk bakışta dikkat çeken detayı büyük böbreklerinin kapalı olması. Üstelik bu böbrekler aynı zamanda mavi detaylara sahip.

BMW iX3 Sürüş Destek Sistemleri

  • Şerit değiştirme asistanı,
  • Şerit takip sistemi,
  • Arkadan çarpışma önleyici sistem,
  • Çapraz trafik uyarısı,
  • Şehir içi fren asistanı ve
  • Dur&kalk işlevli aktif Cruise control

Yeni BMW iX3, WLTP verilerine göre günlük kullanımda 459 kilometre menzil sunuyor. Üstelik model, 80 kWh batarya kapasitesine sahip. iX3’ün elektrikli motoru 286 beygir güç ve 400 Nm tork üretiyor. Ayrıca diğer elektrikli otomobillerden farklı olarak arkadan çekiş sağlıyor. Otomobilin 0-100 km/s hızlanması 6.8 saniye.

iX3 80kWh, Elektrik, 286 HP Yakıt Tüketimi Vites Tipi Fiyat
Impressive Otomatik 2.044.500 TL

 

Sıfır Km BMW Modeleri ve Fiyatları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here