Lütfen bekleyiniz...

Kategori
Fiyat
Seçimleri Kaldır
İl
Seçimleri Kaldır
İlçeler ({{self.getCityNameWithKey(key)}})
Seçimleri Kaldır
Yıl
Seçimleri Kaldır
Vites Tipi
Seçimleri Kaldır
Yakıt Tipi
Seçimleri Kaldır
Kilometre
Seçimleri Kaldır
Kasa Tipi
Seçimleri Kaldır
Renk
Seçimleri Kaldır
Boya, Değişen Parça
Seçimleri Kaldır
Donanım
Seçimleri Kaldır
Motor Hacmi
Seçimleri Kaldır
Motor Gücü
Seçimleri Kaldır
İlan Sahibi
Seçimleri Kaldır
Fotoğraflı İlanlar
Seçimleri Kaldır
Takasa Uygun
Seçimleri Kaldır

Anahtar Kelime

Şanlıurfa Porsche Otomobil

(1 Sonuç)
{{item.DisplayName}}
Görünüm:
İlan BaşlığıYıl Kilometre Renk Fiyat Tarih İl / İlçe
HATASIZ BOYASIZ ORJINAL
{{self.isHidden(11544245) ? "Göster" : "Gizle"}} {{self.isFavorited(11544245) ? "Favorilerimde":"Favoriye Ekle"}} Karşılaştır

Bu ilanları da incelemek ister misiniz?
Beğeneceğinizi düşündüğümüz ilanları aşağıda listeledik.

{{advert.name}}

Porsche

 

Alman otomotiv endüstrisinin dünyaya armağan ettiği en keyifli tasarımlardan biri olan Porsche, prestij ve konfor odaklı bir otomobildir. Performans otomobili olarak da değerlendirilebilen Porsche, lüks sınıftadır. Spor araba olarak üretilen Porsche’ler 911’le başlayan yarış maceralarında da büyük başarılar kazanmıştır. Bugün markanın yönetim hisselerinin %51’i Volkswagen Grubuna aittir.

 

Porsche Tarihçesi

Dünyanın en ünlü otomobil markalarından biri olan Porsche, Almanya’nın Suttutgart kentinde 1947’de kurulmuştur. İlk üretilen Porsche 356’nın ardından marka hızla büyümüş, bugün dünyanın en prestijli otomobil markalarından biri haline gelmiştir.

 

Porsche Adı Nereden Geliyor?

Markanın kurucularının soy adından gelen Porsche, yaygın kullanımı olan “porş” telaffuzunun aksine “porşe” şeklinde telaffuz edilir.

 

Porsche Ambleminin Anlamı Nedir?

Porsche Almanya’da doğmuş bir marka olmasının etkilerini adından, tasarımına ve amblemine kadar her detayında hissettiren bir otomobildir. Amblemindeki siyah at figürü markanın üretildiği Suttutgart kentinin simgesidir. Ayrıca amblemdeki siyah ata eşlik eden diğer detaylar da Almanya’ya özgüdür.

 

Porsche Modelleri

Markanın ürettiği tüm modeller efsane otomobiller listesini adını yazdırmayı başarmıştır. Her biri ulaşılması güç, zirvede, performans sembolü etkisine sahiptir. Porsche sahibi olmayı ayrıcalıklı kılan bu detaylarla marka, geniş iç hacimli modellerden cabrio’lara, yüksek SUV’lara kadar hemen segmentte kendini göstermiştir. Porsche Boxster, Porsche Cayman, Porsche 911, Porsche  Panamera, Porsche  Cayenne, Porsche 911 GT3 gibi popüler modellere ek olarak elektrikli Porsche ve performans otomobili Porsche’ler de markanın önem verdiği alanlar.

 

Porsche Türkiye

Marka Türkiye’de Doğuş Otomotiv tarafından temsil edilmektedir. Porsche 718, Porsche 911, Porsche Panamera, Porsche Macan, Porsche Cayenne ülkemizde en popüler Porsche modelleridir.

 

Porsche Boxster Hakkında

Porsche Cars adıyla tüm dünyada yıllardır popülaritesini asla kaybetmeyen markanın en keyifli modellerinden biri Boxster’dır. 1996’dan beri üretilen spor otomobil Porsche Boxster   coupe, cabriolet, roadster karoser tipindedir. 2.5- 3.4 litre motoruyla gerçek bir performans modelidir.

 

Porsche Turbo Hakkında

Markanın 911 modelinin bir versiyonu olan Porsche Turbo, iki kapılı coupe bir araçtır. Balina kuyruğu tasarım detayıyla markanın en çok dikkat çeken modellerinden olan Porsche Turbo, 1970’lerden beri üretiliyor. Porsche Turbo 964, Porsche Turbo 930, Porsche Macan Tufbo öne çıkan örnekleridir.Porsche Macan Hakkında

Markanın 2014’ten beri ürettiği lüks sınıf SUV otomobilidir. 5 kapılı kompackt SUV bir araçtır.

 

Porsche Cayenne Hakkında

2002’den beri satışa sunulan SUV tipte 4x4 Porsche otomobil, Volkswagen fabrikalarında üretilmektedir.

 

Porsche Hibrit Çalışmaları

Markanın çevreye duyarlı olma konusunda da önemli çalışmaları var. Ayrıca bugünün otomotiv trendi olan elektrikli ya da hibrit motorlar konusunda ARGE uygulamalarına yatırım yapan Porsche Cayenne modelini hibrit versiyonunu satışa sunuyor.

 

Porsche videoları izlemek, test sürüşleri sonrasında yazarların deneyimlerini okumak, ikinci el ilanlarına bakmak için arabam.com sayfaları arasında gezinmeniz yeterli. 911 Carrera GTS, Carrera 4GTS, Carrera GTS Cabriolet gibi modeller için hazırlanan içeriklerle otomotiv tutkunuzu keyifle yaşayabilirsiniz.