Peugeot 207 2007 İncelemesi: Asfaltlar onun

1
2060
2007 peugeot 207 gt

Bu haftaki test konuğumuz da THP teknolojisiyle asfalt ustası haline gelen Peugeot’nun küçük devi Peugeot 207 GT. Yüksek basınçlı turbo anlamına gelen THP teknolojisiyle düşük yakıt tüketimi ve 2.0 litrelik bir otomobilin ürettiği güçten fazlasını 1.6 litrelik bir motordan üreten mühendisler oldukça iyi bir iş başarmış gözüküyorlar.

Peugeot 207 Sportif Ruh

Peugeot 207 GT’nin kaputunun altındaki güce geçmeden önce tasarımcıların üzerine fazlaca düşmelerinin sonuçlarına bakmak gerekiyor. Test aracımızın kırmızı dış kabuğu onu heryerden dikkat çeken bir otomobil haline getirirken, dış tasarımda GT ismine yakışır farklılıklar göze çarpıyor. 17 inçlik alaşım jantlarıyla oldukça dinamik bir görüntü çizen Peugeot 207 GT, geniş ön ızgarası ve ön sis farlarıyla kendine has bakışlara sahip. Kapı içlerinde kullanılan krom kaplamalar ve yine krom egzoz GT’ye farklı bir hava katmış. Panaromik cam tavan ile birlikte sürüş keyfini arttırmayı amaçlayan tasarımcılar iç mekanda klasik Peugeot çizgilerini korumuşlar. Otomobilin sürücü koltuğuna oturduğunuzda sizi oldukça iyi kavrayan deri koltuklar, deri vites topuzu ve spor pedallar GT’nin hedef kitlesine uygun bir karakter taşıyor. Daha çok dinamik, sportif kullanımı seven kullanıcıları hedefleyen 207 GT’nin iç mekanı oldukça sade. Spor krom çerçeveli göstergeler 150 HP’nin gücünü yansıtacak netlikte ve oldukça şık. Ön konsolda bulunan 5’li CD çalar otomobilde müziksiz olmaz diyenler için.

peugeot 207 gt 2007

GT’nin iç mekanında küçük boyutlarından dolayı özellikle arka koltuklarda oturan yolcular için biraz diz mesafesi problemi bulunuyor. Arkada oturanlar uzun boylu yolcular için yolculuk biraz sıkıntılı geçebilir.

Peugeot 207 Performans Tutkunlarına

Peugeot’nun sporcusu Peugeot 207 GT, üzerine sportiflik konusunda oldukça sıkı bir gömlek giymiş. Test esnasında direksiyon tepkileriyle oldukça dinamik bir sürüş sunan GT, 150 HP’lik gücü sunarken kullanıcısına da keyif veriyor. 1.6 litrelik THP benzinli motoruyla 150 HP güç üreten ve 1400 d/d ile 3500 d/d arasındaki 240 Nm’lik tork verileriyle göz dolduran GT, 1000 d/d gibi düşük bir devirde de 156 Nm’lik torkuyla dikkat çekiyor. 5000 d/d’de bile halen 208 Nm’lik tork üretebilen bu yeni teknoloji motoruyla GT, sürüşün her anında keyif veriyor. Sürekli Değişken Valf Zamanlaması (VVT), sistemiyle oldukça tutumlu bir karaktere sahip olan GT, 7 lt/100km yakıt tüketim verileriyle de performanslı tutumlulukla birleştirmek isteyen kullanıcılar için

207

Maksimum 210 km/s hıza ulaşabilen GT, 0-100 km/s hızlanmasını da 8.1 saniyede tamamlıyor. Özellikle yol tutuşuyla dikkatimizi çeken GT, performanslı kullanım sırasında istediğiniz tepkileri alabildiğiniz keyifli sporculardan. Oldukça geniş bir güvenlik donanımına sahip olan GT’de ESP gibi olmazsa olmaz donanım da standart ve özellikle otomobilin kayma durumlarında ESP’nin tekrar sizi çizginizde tuttuğunu görmek de güvenlik açısından GT’nin artılarından. Son nesil ESP, ABS, fren destek sistemi, 6 hava yastığı ve ASR GT’nin standart güvenlik donanım listesinde bulunuyor.

Volkan DEMİRKUŞAK

Genel Değerlendirme

Genel Değerlendirme
İşçilik  7 Malzeme kalitesi tatminkar
Görüş  7 Çapraz görüş sıkıntısı
Performans  8 THP ile GT oldukça keyifli
Tüketim  7 Gücüne oranlar tutumlu bir karaktere sahip
Konfor  7 Spor kullanım konfor öğelerii geri planda tutuyor
Frenler  8 207 GT’nin güvenlik artısı frenleri
Yalıtım  7 Ses yalıtım ideal seviyede.
Donanım 6 Donanım seviyesi daha iyi olabilirdi
Fiyat  8 Makul fiyat
Sonuç  7.2

Peugeot’nun küçük sınıftaki temsilcisi 207’nin sportif oyuncusu GT,  özellikle düşük hacimli bir motordan yüksek verim üreterek kullanıcısını memnun ediyor. 2.0 litrelik bir motorun üreteceği güçten fazlasını daha az yakıt tüketimiyle sunan THP teknolojisiyle GT, sportif kullanım, şehir içi kullanım kolaylığı ve uygun fiyat gibi artılara sahip. Uygun fiyatıyla GT az parayla çok keyif almayı düşünenler için iyi bir alternatif oluşturuyor.

 

İkinciel

Test ve Teknik Verileri

2007 model peugeot 207 verileri

İkinci El Otomobil Fiyatları

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here