2018 Honda Civic Sedan 1.6 Dizel Otomatik Detaylı İnceleme

2
23626
Honda Civic Sedan Dizel Otomatik

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik yorumları nasıl; diye merak ediyorsanız, şimdiden çok olumlu deneyimler paylaşılıyor. Deneyimli test pilotu Murat Tosun, 2018 Honda Civic Sedan Dizel Otomatik alınır mı sorusuna yanıt aradı.  Çok keyifli bir Honda Civic sedan dizel otomatik testi oldu. Sahibinden Honda Civic Sedan ilanları nasıl incelenmeli? Detaylı bir Honda Civic Sedan Dizel Otomatik testi arayanlara…

Murat Tosun uzun süredir merakla beklenen Honda Civic Sedan Dizel Otomatik modelini test etti. Yeni şanzımanıyla dizel motorun uyumu nasıl, yakıt tüketimi düşük mü, dış tasarımı nasıl görünüyor… İşte Yeni Honda Civic Sedan Dizel Otomatik hakkındaki tüm detaylar…

“Liderlik için eksiği kalmadı”

Ülkemizde üretilen Honda Civic, uzun bir bekleyişin ardından kavuştuğu otomatik vites kutusu sayesinde bu yıl en çok tercih edilen modellerden olacaktır.

2018 Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Tasarım Özellikleri Nasıl?

Honda Civic 10. nesli ile ülkemizde üretiliyor. Model ilk satışa sunulduğunda özelikle arka tasarımı nedeniyle yoğun olarak eleştirildi. Ancak artık gözler ona alıştı ve arkadaki liftback tasarım kimseyi rahatsız etmez hale geldi. Önde Japon karakterini öne çıkartan çekik farlar ve yayvan bir gövdeye sahip olan otomobil, profilden ise büyük camlar ve nispeten geniş çamurlukları sayesinde güçlü görünümünü devam ettirmeyi başarıyor. Aracın arkasında ise liftback bagaj kapağı ve iki parçalı stoplar dikkat çekiyor.

Dizel otomatik versiyonun tasarımında diğer modellerden bir fark bulunmuyor. Sadece manuel versiyonda olduğu gibi dizel motorun logosu arkada yer alıyor.

Genel olarak bakıldığında öncülerinden daha sportif bir tasarıma sahip olan güncel nesil bu çizgileri sayesinde de büyük boyutlarını saklamayı başarıyor. Honda Civic Sedan 4648 mm’lik uzunluğu ile hiç de küçük bir otomobil değil.

Honda Civic Sedan Fotoğraflarına Bakalım!

2018 Honda Civic Sedan Dizel Otomatik İç Mekanı Nasıl?

Önceki nesillerinde kullanılmaya başlanan dijital gösterge paneli ve teknolojik ekipmanlar sayesinde alışılagelmiş klasik Japon sadeliğinden kurtulan Civic Sedan, güncel nesilde de oldukça iddialı bir yaşam alanına sahip. İki versiyonla alınabilen otomobilin giriş modelinde de sunulan donanımların sayısı hiç az değil. Bunun dışında 2698 mm’lik dingil mesafesi sayesinde oldukça bonkör bir iç mekan sunan aracın arkasında da 519 litrelik oldukça geniş ve kullanışlı bir bagaj yer alıyor. Bagaj kapağının geniş açılması sayesinde yükleme yapmak kolay.

Her ne kadar Japon otomobillerinin çoğunda koyu renklerle hazırlanan orta konsol olsa da Civic’deki büyük camlar ve ortadaki multimedya ekranı sayesinde ferahlık hissi yüksek tutulmuş. Aracın hem ön hem de arkadaki diz mesafesi oldukça genişken, daha önceki versiyonda olmayan şaft tünelinin kullanılması nedeniyle arkada 3 kişi yolculuk yapmak bu versiyonda kolay değil.

Honda Civic Sedan İç Mekan Görsellerine Bakalım!

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Motor Özellikleri Nasıl?

2018 Honda Civic Sedan ülkemizde zengin motor seçeneklerine sahip. Aracın giriş motoru 1.6 litrelik atmosferik nite iken, bu motoru isteyen tüketiciler LPG’li olarak da alabiliyor. Ayrıca bir de 182 HP güç üreten RS versiyon da sunuluyor ki bu da ülkemizde üretilen en güçlü motorların başında yer alıyor. Şubat ayında sunulmaya başlanan dizel motorsa 1.6 litre hacme ve 120 HP güce sahip. Standart olarak manuel şanzımanla alınan motor, artık 9 ileri oranlı otomatik vites kutusu ile de alınabiliyor. CR-V modelinde kullanılan vites kutusunun adapte edildiği otomobil bu kombinasyon sayesinde 100 km’de ortalama 4,1 lt/100 km’lik tüketime ulaşıyor. Testler esnasında elde ettiğim değer ise 5 lt civarındaydı ki bu da oldukça iyi bir sonuç.

Çoğu dizel motorun sarsıntılı ve gürültülü ilk çalıştırmalarına kıyasla Civic Sedan’ın motoru oldukça sakin ve gürültüsüz start alıyor. Isınmaya başladıkça da motorun sesi daha da azalıyor. Motorun şanzımanla uyumunun yüksek olması da kullanım keyfinin artmasını sağlamış durumda.

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Modelinin Konfor & Yol Tutuş Özellikleri Nasıl?

Honda ürettiği başarılı yol tutuş karakterli modelleri ile bilinen bir marka. Civic Sedan’da da durum farklı değil. Yola sağlam basan bir otomobil olan Civic Sedan, hem virajlarda hem de yüksek süratli otoyol kullanımlarında sürücüsüne o istediği güveni verebiliyor. Aracın direkt direksiyon sistemi ve şasinin sürücüden gelen isteklere hemen cevap verebilen yapısı sayesinde performanslı kullanımlarda da bir eksiklik hissedilmiyor.

İç mekana yansıyan düşük gürültü sayesinde de konforun arttığı iç mekanda sürüş esnasında en çok dikkatinizi çekense alışma süresine ihtiyaç duyacağınız yeni nesil vites kumandaları. NSX modelinde de kullanılan sistemin bir benzeri olan yeni nesil vites kumandalarında alışagelmiş bir vites körüğü ve yuvası yer almıyor, onun yerine dokunmatik vites butonları ile aracı hareket ettiriyorsunuz.

Göze çok hoş gelen bu tasarım iç mekandaki ferahlığı da artıran bir seçim olmuş. Ancak ilk anda özellikle şehir içinde manevra yaparken veya aracı bir noktada döndürmeye çalıştığınızda vitesin konumunu el yordamıyla bulamadığınız için sürekli bu alana bakmak zorunda kalıyorsunuz.

Honda Civic Sedan 2018 Güvenlik Donanımı Nasıl?

2017 yılında HB versiyonla Euro NCAP çarpışma testine alınan Honda Civic, ilk girdiği testten 4, ikinci sefer girdiği testten ise 5 yıldız almaya hak kazandı. Araç ikinci testinde yetişkin korumasından yüzde 92, çocuk güvenliğinden  yüzde 75, yaya güvenliğinden yüzde 75 ve elektronik yardımcılarından da yüzde 88 puan almaya hak kazandı.

Modelin standart donanımında çok zengin aktif ve güvenlik elemanları yer alıyor.

2018 Civic Sedan Hakkında Yorumlar

Murat Tosun’un Honda Civic Sedan Dizel Otomatik yorumları şöyle;

Honda Civic Sedan ülkemizde en çok tercih edilen modellerden biri konumunda. Aracın hem iddialı tasarımı hem de güçlü motorları modelin neden bu kadar tercih edildiğini ortaya koyuyordu. Şimdi de ülkemizde popüler olan dizel-otomatik versiyonun sunulması ile Honda bu yılı rekor bir satış hedefiyle kapatmak istiyor. Bu birliktelik gösteriyor ki bu hedef hiç de uzak değil.

Yeni Civic Sedan Dizel Otomatik Teknik Özellikleri

 • Motor: 1.6 lt
 • Motor Hacmi: 1597 cc
 • Silindir Adedi: 4
 • Maksimum Güç: 120 HP
 • Maksimum Tork : 300 Nm

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Performans Verileri

 • 0-100 km/s Hızlanma: 10.2 sn
 • Maksimum Hız: 200 km/s

Frenler

 • Ön: Hava kanallı disk
 • Arka: Disk

Honda Civic Sedan Dizel Otomatik Yakıt Tüketimi Miktarı

 • Yakıt Türü: Dizel
 • Şehir İçi: 4.7 lt/100 km
 • Şehir Dışı: 3.8 lt/100 km
 • Karma: 4.1 lt/100 km
 • Test: 5.0 lt/ 100 km
 • CO2 Emisyonu: 108 gr/km

Boyutlar:

 • Uzunluk: 4648 mm
 • Genişlik: 1799 mm
 • Yükseklik: 1407 mm
 • Dingil Mesafesi: 2698 mm
 • Bagaj hacmi: 519 lt
 • Yakıt Depo Kapasitesi: 46 lt
 • Boş Ağırlık: 1408 kg
 • Lastik Boyutu: 215/55 R16

2018 Honda Civic Sedan Dizel İkinci El İlanları

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here