2007 Chevrolet Captiva: Hedefi Büyük

0
5141
Chevy 016

Opel Antara’nın platform kardeşi olan Chevrolet Captiva, GM’nin Güney Kore’deki tesislerinde bantlardan inmesine rağmen Avrupalı tüketicilerin beklentileri göz önüne alınarak tasarlanmış. Herkesin zevki farklı olsa da 2007 Chevrolet Captiva gergin ve uyumlu hatlarıyla sınıfının en şık araçlarından biri olduğu gerçek

 

2007 Chevrolet Captiva Neler Vaat Ediyor ?

Radyatör ızgarasından kaputun üstüne doğru akan kat izi, plastik çamurluk dodikleri ve ön çamurluktaki havalandırma ızgarasından geriye doğru akan çizgi otomobile dinamik bir görüntü vermiş. 2007 Chevrolet Captiva iç mekan olarak son derece geniş olsa da, koyu renk kaplamaların ve döşemelerin kasvetli bir hava yarattığı söylenebilir. Orta konsolda bulunan kapaklı eşya gözleriyle ufak-tefek eşyaların yaratacağı dağınıklığı önlemek için düşünülmüş. Bu gözlerin içi kumaş benzeri malzemeyle kaplanarak, metal eşyaların ses yapması engellenmeye çalışılmış. Orta konsolda eleştirilebilecek tek şey düğmelerin biraz ufak olması. Orta sıradaki koltukların sırt eğimleri ayarlanabiliyor.

2007 Chevrolet Captiva

İlginç tasarımlı el frenini indirip yola koyulduğumuzda, soğuk motordan çıkan sesi fark ediyoruz. Motor ısındıktan sonra sesi azalan motorun sunduğu çekiş, çok etkileyici olmasa da yeterli. Sonuçta boş ağırlığı 1835 kg olan ve 150 HP’lik motora sahip bir araçtan kimse daha fazlasını beklememeli. Alt devirlerde gaz pedalına biraz gecikmeli tepki veren motor, gerçek anlamda 2000 d/d civarında, yani maksimum torkun ortaya çıkmasıyla kendisine geliyor. Test sürecinde elde edilen 10.6 litrelik tüketim değeri ilk başta fazla gibi gelse de, yüksek ağırlık ve otomatik şanzıman gibi faktörleri unutmamak lazım. Ayrıca en yakın rakipleri de benzer seviyede tüketim sunuyor. Süspansiyon sistemi bozuk yollarda biraz sesli çalışan Captiva’nın yol tutuşu bu sınıftaki rakipleri olan Kia Sorento ve Hyundai Santa Fe gibi araçlardan daha iyi. ESP ve devrilmeye karşı koruma sistemi ARP gibi donanımların standart olarak sunulması olumlu.

Gerçek bir arazi aracı olmayan 2007 Chevrolet Captiva, normalde önden çekişli olarak ilerliyor. Aracın Toyota RAV4’ten uyarlanan aktarma sistemi, ön tekerleklerin patinaja düşmesi durumunda gücü arka tekerleklere aktarıyor. Bunun dışında araçta herhangi bir arazi vitesi veya düğmesi yok. Fakat eğim iniş kontrolü var.

2007 Chevrolet Captiva

Standart Donanım

2007 Chevrolet Captiva için standart donanım şu şekilde:

ABS, EBD, ESP, çekiş kontrol sistemi, fren destek sistemi (HBA), eğim iniş kontrolü HBA), ARP, ön-yan ve perde havayastıkları, immobilizer, uzaktan kumandalı merkezi kilit, sis farları, tavan rayları, elektrikli- ısıtmalı ve katlanır yan aynalar, 18 inç alaşım jantlar, elektrikli sürücü koltuğu, deri döşemeler, ısıtmalı ön koltuklar, elektrokrom dikiz aynası, yol bilgisayarı, dijital pusula, hız sabitleyici, yağmur sensörü, soğutmalı torpido gözü, yükseklik ve derinlik ayarlı hisrolik direksiyon, bagaj filesi, radyo-CD-MP3 çalar

İkinci El Chevrolet Captiva İlanları

 

2007 Chevrolet Captiva

Yazar: Tarık Akagün

Düzenleme: Ahmet Alperen Yıldırım

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here