Volvo S60 ve V60 Euro NCAP Testlerinden 5 Yıldızla Çıktı!

2
8968
Volvo S60 and V60 secure 5-star safety rating by Euro NCAP

Volvo S60 ve V60 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız güvenlik derecesi aldı. Yeni Volvo V60 sedan Euro NCAP testlerini başarıyla tamamladı. Volvo S60 Euro NCAP çarpışma testlerini de aynı şekilde 5 yıldızla tamamlandı. Detaylar şöyle…

Volvo S60 ve V60 Euro NCAP Testlerinden 5 Yıldızla Çıktı!

Yeni Volvo V60 sedan ve V60 estate, 2018 Euro NCAP güvenlik testlerinden maksimum beş yıldız derecesi alarak, Volvo model serisinin beş yıldız çizgisini sürdürdü.

Sonuç, Volvo Cars’ın yollarda yer alan en güvenli otomobilleri üretme konusundaki itibarını tutarlı bir şekilde ve bir kez daha vurguluyor. Kompakt V40 hatchback’ten büyük XC90 SUV’a kadar, şu anda satışta olan tüm test edilmiş Volvo modelleri, beş yıldızlı bir güvenlik teknolojisi sunuyor.

2018 Euro NCAP Testleri

Bugüne kadarki testlerin en zoruydu diye adlandırılan 2018 Euro NCAP testleri, bisikletlileri algılayan otomatik frenleme ve acil durum şerit koruma gibi sistemler de dahil olmak üzere güvenlik teknolojisindeki birçok yeni ve talepkar standartları içeriyordu.  Bu yeni standartlarla yapılan testlerde V60 ve S60, test edilen en güvenli otomobiller arasında yer aldılar.

2. el Volvo fiyat listesi için buraya tıklayın!

Volvo S60 and V60 secure 5-star safety rating by Euro NCAPVolvo Cars Güvenlik Merkezi Başkanı Malin Ekholm, “Bu sonuç, sürekli olarak ileri teknolojiler geliştirmek için sınırları zorlayan Volvo Cars’ın güvenlik konusunda endüstri lideri olmaya devam ettiğini kanıtlıyor” dedi. “Hangi Volvo’yu seçerseniz seçin, sizin ve değer verdiklerinizin piyasadaki en güvenli otomobillerden birinde seyahat ettiğinden daima emin olabilirsiniz.”

S60 ve V60, daha büyük kardeşleri XC60 ve 90 sınıfının en üst modelleriyle birlikte Volvo Cars’ın kendi Ölçeklendirilebilir Ürün Mimarisi (SPA) platformu üzerinde üretiliyor ve aynı güvenlik teknolojilerini paylaşıyorlar.

Sıfır km Volvo fiyat listesi için buraya tıklayın!

Volvo Cars’ın aktif güvenlik paketi Autobrake teknolojili City Safety, tüm Volvo’larda standart olarak yer alıyor. City Safety, S60 ve V60’da dünyada bir ilk olarak, artık yaklaşan çarpışmalardan kaçınmak için otomatik olarak fren yapılmasını da sağlıyor. City Safety, yayaları, bisikletlileri ve büyük hayvanları algılayan piyasadaki tek güvenlik sistemi olmaya devam ediyor.

Volvo S60 ve V60 Euro NCAP testlerinden 5 yıldız V60’ın lansmanı, bu yılın başlarında, doğal ortamında gerçekleştirildi ve Volvo Cars’ın modern aile hayatının farklı ihtiyaçlarını ve gerçeklerini karşılayan family estate modelleri üretmekte ne kadar köklü bir geçmişe sahip olduğunu öne çıkarttı.

Volvo Cars, bu yaz S60 spor sedanın yeni neslini piyasaya sürdü. Dinamik S60, dizel seçeneği olmadan satılan ilk Volvo otomobil olarak şirketin endüstri lideri elektrifikasyon taahhüdünü ve geleneksel yanmalı motorun ötesinde uzun vadeli bir geleceği işaret ediyor. Şirketin ABD’deki ilk üretim tesisi olan Güney Carolina, Charleston’ın dışında yer alan fabrikasında üretilen S60, aynı zamanda Amerika Birleşik Devletleri’nde üretilen ilk Volvo olma özelliği de taşıyor.

2 YORUMLAR

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here