Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi Kapılarını Yeniden Açtı!

1
2521
tofas-anadolu-arabaları-muzesi-3

Türkiye’nin ilk ve tek Anadolu arabaları müzesi olan Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi, pandemi kapsamında ziyaretçilerini dijital ortamda ağırlıyordu. Üç aylık sürenin ardından alınan önlemlerle birlikte misafirlerini müze içerisinde de ağırlamaya başladı.

Sanal Ortamda Gezilebiliyor

tofas-muze-1

Koronavirüs salgını sonrasında alınan tedbirler kapsamında müzelerde kapılarını ziyaretçilere kapatmak durumunda kalan Tofaş Anadolu Arabaları müzesi, duyurduğu mobil uygulamasıyla meraklılarına müzeyi sanal ortamda gezme imkanı tanıdı. Ücretsiz sesli rehber eşliğinde müzenin tüm kısımları gezilebilir. Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi‘nde, 2600 yıl öncesine ait bir tekerlekten yola çıkılarak, Tofaş tarafından üretilen tüm motorlu araçlara kadar uzayan bir akışta misafirlerini zamanda yolculuğa çıkarıyor.

Tofaş Anadolu Arabaları Müzesi, Tedbirler Üst Seviyede Uyguluyor

2002 yılından bu yana misafirlerini ağırlayan müze, pandemi ile mücadele kapsamında  kapalı olan kapılarını, ziyaretçilerini hijyen koşulları çerçevesinde ağırlamaya başladı. Pandemi şartları nedeniyle, müze alanı dezenfekte edilerek, hijyenik koşullarının sürekli sağlanmasına yönelik düzenlemeler yapıldı. Müze girişine, zemine ve uygun mesafede görülebilir alanlara, maske kullanım talimatları ve alınabilecek önlemler hakkında bilgilendirme yazıları yerleştirildi. Müze personeli de pandemi süreci ve olası riskler konusunda geliştirilecek çözümlerle ilgili eğitimler aldı.

tofas-muze-2

Alınan tedbirler kapsamında müze girişinde ateş ölçümünün yapılması, ziyaretçilerin ise sosyal mesafe kurallarına uyması ve maske takması zorunlu hale getirildi. Ayrıca ziyaretlere “kapasite uyarısı kuralı” da getirildi. Bu kapsamda müze 20, sergi salonu ise 15 kişilik kapasite ile hizmet vermeyi sürdürüyor. Ayrıca grup ziyaretleri ve rehberli turların düzenlenmesi ile eğitim faaliyetlerinin gerçekleştirilmesine bir süreliğine ara verildi. Ziyaretçilere broşür dağıtılmaması ve hediyelik eşya satış bölümü, kafeterya, trafik eğitim pisti, atlıkarınca gibi ortak kullanım alanlarının kapalı tutulması da uygulanmaya başlanan değişiklikler arasında yer aldı.

2.el otomobil ilanları için hemen tıklayın

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here