BMW iX3 Yola Çıkmaya Hazırlanıyor

1
14996
BMWS iX3

BMW iX3, test aşamasından geçerek yola çıkmaya hazırlanıyor. Tamamen elektrikli modelin 2021’in ilk aylarında Türkiye’de olması bekleniyor.

Markanın çatısı altındaki tamamen elektrikli i3 modelinin ardından, BMW’nin tamamen elektrikli ilk SAV modeli olacak yeni iX3, seri üretimden önceki son testlerini de tamamladı. Haziran ayının ilk günlerinde üretimine başlanan aracın banttan inerek, dört haftada 7.700 kilometre ve 340 saatten fazla süren test sürüşleriyle homologasyon sürecini tamamladı. Beşinci nesil BMW eDrive teknolojisiyle geliştirilen ve yaklaşık 440 kilometrelik menzil sunan araç, 2021 yılı ilk çeyreğinde ise Türkiye’de yollarla buluşmaya hazırlanıyor.

BMW iX3, BMW İ4 ve BMW İNEXT Modellerine Işık Tutuyor

BMW iX3, 2021’den itibaren üretimlerine başlanması planlanan BMW i4 ve BMW iNEXT modellerine de ışık tutuyor. Yeni yüksek voltajlı bataryası ve yapay zeka gibi en son teknolojileri de barındıran araç, X3 ile birlikte Çin’deki tesislerde üretilecek.

2.el BMW ilanları için hemen tıklayın

“Seçim Gücü” ile Her İhtiyaca Çözüm Hedefleniyor

BMW iX3 ile ürün gamına tamamen elektrikli bir model daha ekleyecek olan BMW, elektrifikasyon stratejisini adım adım hayata geçiriyor. BMW iX3, markanın benzinli, dizel, ve tamamen elektrikli motor seçeneklerinin bir arada sunulduğu ilk model. BMW’nin “Seçim Gücü” olarak adlandırdığı bu yaklaşım, şirketin dünya çapındaki kullanıcılarının farklı ihtiyaçlarına yönelik çözümler üretebilmesine ve küresel CO2 emisyonlarını azaltma yolundaki etkisini de güçlendirmeyi hedefliyor.

Geçtiğimiz günlerde BMW i8 üretimini durdurmuştu. Haberimizi hemen okuyabilirsiniz.

1 YORUM

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here