MotoGP Styrian GP Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

MotoGP’de sezonun 10.ayağı MotoGP Styrian GP ile gerçekleşecek. Avusturya’da düzenlecek ilk yarış olan Styrian GP, Red Bull Ring Pistinde gerçekleşecek. Yarış öncesi; şampiyona lideri Fabio Quartararo rakiplerinin önündeki yerini koruyarak devam ediyor. Geçtiğimiz yarış Fransız pilot, oldukça kuvvetli bir performansla ilk sırayı almış ve rakipleriyle farkı açmıştı. Ancak pilotlar güncel form durumu da göze alındığında, sezonun ikinci yarısı için iddiası olan fazlasıyla pilot var diyebiliriz. Peki MotoGP Styrian GP sıralama turları ne zaman yapılacak? MotoGP yarış saat kaçta? Styrian GP hangi kanaldan yayınlayacak?

MotoGP Styrian GP Cuma Günü Programı

06-08 Ağustos hafta sonunda gerçekleştirilecek olan MotoGP Styrian GP; 06 Ağustos Cuma günü saat 10:55’de yapılacak olan 1. Antrenman Turları ile başlayacak. Ardından, aynı gün saat 15:10’da yapılacak olan 2. Antrenman Turları ile pilotlar kendilerini ve motorlarını test edecek, pisti tanıyacak. Maalesef MotoGP ilk gün antrenmanları Türkiye’de herhangi bir kanal tarafından yayınlanmıyor. Ancak MotoGP internet sitesi üzerinden üyelik satın alarak antrenman turlarına erişebilirsiniz.MotoGP Styrian GP Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta 2

Cumartesi Günü Programı ve Sıralama Turları

Gün, saat 10:55’de yapılacak olan 3. antrenman turu ile başlayacak. Doğrudan sıralama turlarının Q2 seansına katılacak pilotları belirleyecek olan 3.antrenman seansı oldukça önemli olacak. Ardından, saat 14:30’da yarım saatlik bir antrenman seansı daha olacak. Son seans için bir nevi ısınma turu da diyebiliriz. Ancak maalesef bu antrenman seanslarını da yayınlayan herhangi bir Türk yayıncı bulunmuyor.

MotoGP Styrian GP sıralama turları ne zaman?

Styrian’da yarışın başlangıç sıralamasını belirleyecek olan ilk seans Türkiye saati ile 15:10’da başlayacak ve toplam 12 pilotun katılacağı seans 15 dakika sürecek. Ardından 15:35’te ikinci 15 dakikalık seans başlayacak. İlk seansta ilk 2 sırayı alan pilotlar, ikinci seansa çıkma hakkı kazanacak. Q1’de yarışan pilotlardan, ilk 2’ye giremeyenler 13-22 sıralarından başlayacakları oluşturacak. Ardından Q2’deki sıralama, ilk 12 sırayı belirleyecek. Bu iki seans sonucunda yarışın başlangıç sıralaması belli olacak. Sıralama turları, 07 Haziran Cumartesi saat 15:10 itibariyle kesintisiz şekilde S Sport ve S Sport + ekranlarından, İzge Can Günal’ın anlatımıyla yayınlanacak.

MotoGP Styrian GP Yarış Saat Kaçta?

Sürücüler klasmanında Fabio Quartararo önderliğinde toplam 6 pilot arasında; markalar klasmanında ise Yamaha Fabrika Takımı ve Ducati arasında; alt grupta ise Pramac, KTM ve Suzuki takımları arasında kıyasıya çekişme yaşanacak. Heyecanın oldukça üst seviye olacağı yarış, 08 Temmuz Pazar günü saat 15:00 itibariyle S Sport ve S Sport+ ekranlarından yayınlanacak. Ayrıca MotoGP’nin alt serileri Moto 3 ve Moto 2 yarışları da sırasıyla 12:00 ve 13:20’de S Sport ve S Sport+ ekranlarında olacak.

MotoGP Dünya Şampiyonası Sürücüler Klasmanı:
MotoGP Dünya Şampiyonası Takımlar Klasmanı:

İkinci El Motosiklet İlanları

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here