MotoGP Britanya GP Sıralama Turları ve Yarış Saat Kaçta?

MotoGP’de sezonun 12. ayağı MotoGP Britanya GP ile gerçekleşecek. Yarış, İngiltere’de Londra ve Birmingham arasında kalan ünlü Silverstone pistinde gerçekleştirilecek. Geçtiğimiz yarış, yağmur etkisi ile büyük heyecana sahne olmuş ve yarışı Brad Binder kazanmıştı. Yarış öncesi; şampiyona lideri Fabio Quartararo rakiplerinin önündeki yerini koruyarak devam ediyor. Geçtiğimiz yarış Fransız pilot, Yamaha’ya pek uygun olmayan Red Bull Ring’de; podyum pozisyonunda giderken yağmur sebebi ile yarışı yedinci sırada tamamlasa da şampiyonada farkı açtı. Bu yarış özellikle şampiyonada iddiasını korumak isteyen Ducati motorlu sürücüler için çok önemli olacak. Peki MotoGP yarış saat kaçta? Britanya GP sıralama turları ne zaman yapılacak? MotoGP hangi kanaldan yayınlayacak?

Britanya GP Cuma Günü Programı

27-29 Ağustos hafta sonunda gerçekleştirilecek olan MotoGP Britanya GP; 27 Ağustos Cuma günü saat 11:55’te yapılacak olan 1. Antrenman Turları ile başlayacak. Ardından, aynı gün saat 16:10’da yapılacak olan 2. Antrenman Turları ile pilotlar kendilerini ve motorlarını test edecek, pisti tanıyacak. Maalesef MotoGP ilk gün antrenmanları Türkiye’de herhangi bir kanal tarafından yayınlanmıyor. Ancak MotoGP internet sitesi üzerinden üyelik satın alarak antrenman turlarına erişebilirsiniz.

Cumartesi Günü Programı ve Sıralama Turları

Gün, saat 11:55’te yapılacak olan 3. antrenman turu ile başlayacak. Doğrudan sıralama turlarının Q2 seansına katılacak pilotları belirleyecek olan 3.antrenman seansı oldukça önemli olacak. Ardından, saat 15:30’da yarım saatlik bir antrenman seansı daha olacak. Son seans için bir nevi ısınma turu da diyebiliriz. Ancak maalesef bu antrenman seanslarını da yayınlayan herhangi bir Türk yayıncı bulunmuyor.MotoGP Britanya GP Saat Kaçta

MotoGP Britanya GP Sıralama Turları Ne Zaman?

Britanya’da yarışın başlangıç sıralamasını belirleyecek olan ilk seans Türkiye saati ile 16:10’da başlayacak ve toplam 12 pilotun katılacağı seans 15 dakika sürecek. Ardından 16:35’te ikinci 15 dakikalık seans başlayacak. İlk seansta ilk 2 sırayı alan pilotlar, ikinci seansa çıkma hakkı kazanacak. Q1’de yarışan pilotlardan, ilk 2’ye giremeyenler 13-22 sıralarından başlayacakları oluşturacak. Ardından Q2’deki sıralama, ilk 12 sırayı belirleyecek. Bu iki seans sonucunda yarışın başlangıç sıralaması belli olacak. Sıralama turları, 28 Ağustos Cumartesi saat 16:10 itibariyle kesintisiz şekilde S Sport ve S Sport + ekranlarından, İzge Can Günal’ın anlatımıyla yayınlanacak.

MotoGP Britanya GP Yarış Saat Kaçta?

Sürücüler klasmanında Fabio Quartararo önderliğinde toplam 5 pilot arasında; markalar klasmanında ise Yamaha Fabrika Takımı ve Ducati arasında; alt grupta ise Pramac, KTM ve Suzuki takımları arasında kıyasıya çekişme yaşanacak. Heyecanın oldukça üst seviye olacağı yarış, 29 Ağustos Pazar günü saat 15:00 itibariyle S Sport ve S Sport+ ekranlarından yayınlanacak. Ayrıca MotoGP’nin alt serileri Moto 3 yarışı saat 13:20, Moto 2 yarışı saat 16:30’da S Sport ve S Sport+ ekranlarında olacak.

MotoGP Dünya Şampiyonası Sürücüler Klasmanı:
MotoGP Dünya Şampiyonası Takımlar Klasmanı:

Motor Sporları Haberleri

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here