Güneşten Şarj Olan Sono Sion’la Tanışın!

0
5782

Güneş enerjisiyle çalışan araba var mı? Güneş enerjisiyle çalışan araba modelleri hangileri? Peki, güneş enerjisi araba bataryasını doldurabilir mi? Alternatif enerji konusa meraklı olanlar bir de yakıt fiyatlarının pahalılığından bıkmış olanlar için keyifli bir haber: Sono Motors güneşten şarj olan Sion modelini tanıttı.

Güneşten Şarj Olan Sono Sion’la Tanışın!

Sono MotorsAlternatif enerji işine kafayı takmış bir otomobil markası var: Sono Motors.Marka, geçtiğimiz günlerde bir duyuru yaptı, güneş enerjisi ile bataryasını şarj edebilen bir motor teknolojisi geliştirdiklerini duyurdu. Elektrik enerjisi ile çalışan arabalar için bu, gerçekten önemli bir gelişme.

Aslında Sono Motors, ilk güneşle batarya doldurabilen Sion modelini, 2017 yazında tanıtmıştı. Ama bu yeni tanıtım, onun daha fazla gelişmiş hali ile ilgili. Araç için seri üretime başlandı. Karoserinde bulunan 330 adet güneş paneli ile elektrik depolayan araç, 250km menzil sunacak. Maksimum hızı 140km/s. 109 HP güçteki motor, şebeke elektrikliği ile de şarj olan batarya öne çıkan özellikler.

Sono MotorsYosunlarla nem dengesi sağlanacak!

Çok daha çevreci yaklaşımlar otomobil üretme fikri, çok keyifli sonuçlar doğuruyor. Bunlardan biri de ya da en ilginç olanı belki de bir otomobilin içinde yosun kullanmak. Yosunlarla araç içindeki nemim yaklaşık %20 oranında azaltılması harika bir fikir değil mi?

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here