Ford Otosan Dev Hamlelerini Sürdürüyor.

0
623
Ford Otosan

Ford Otosan dev hamlelerini tam gaz sürdürüyor. Son açıkladığı bildiri ile birlikte üretim miktarı ve işçi sayısını kat ve kat artırmaya yönelik yatırımlarını açıkladı. Şirket tarafından bugün gönderilen basın bülteni ile müthiş gelişme tüm Türkiye’ye ve dünyaya duyuruldu. Volkswagen Ticari Araçları da Türkiye’de üretecek olan Otosan dev planlamayı açıkladı. Otosan tarafından bugün yapılan açıklama: ” Türkiye’nin öncü sanayi kuruluşu Ford Otosan olarak 60 yıldır olduğu gibi ülkemizin geleceğine olan inancımızla yatırımlarımıza devam ediyoruz. Bu doğrultuda, 2026 yılına kadar yapmayı planladığımız 20,5 milyar TL yatırımı kapsayan Cumhurbaşkanlığı Kararı’nın bugün Resmi Gazete’de yayınlanmasından mutluluk duyuyoruz. Önümüzdeki 6 yıl boyunca hayata geçireceğimiz ve etkisi 10 yılı aşacak ileri görüşlü bu yatırım ile hem şirketimizi hem de Türkiye otomotiv sanayiini geleceğe taşıyacağımıza ve global arenada rekabet gücümüzü artıracağımıza inanıyoruz.”

Otosan

Ford Otosan Yaptığı Yatırım İle İstihdam Sağlayacak!

Ford Otosan yaptığı 25 milyar TL’lik yatırım ile büyük bir kitleyi barındıracak istihdam sağlamayı amaçlıyor. Türkiye ekonomisini de yakından ilgilendiren bildiride son derece önemli bilgiler yer almakta, Bildirinin devamında şöyle deniliyor: ” 20,5 milyar TL tutarındaki bu yatırım ile elektrikli ve bağlantılı yeni nesil ticari araç projelerinin hayata geçirilmesini, bununla birlikte üretim tesislerimizdeki modernizasyon ve otomasyon çalışmalarının geliştirilmesini, yanı sıra Ford’un Avrupa’da devam eden ticari araç pazar liderliğine ve artan pazar payı başarısına istinaden büyüyen ticari araç pazarındaki talebi karşılamak için kurulu kapasitemizi artırmayı öngörüyoruz.

Bu kapsamda, Kocaeli Fabrikalarımızdaki araç üretim kapasitemizi 650 bine çıkarmayı ve batarya montaj fabrikası kapasitesini de 130 bin adede ulaştırmayı amaçlıyoruz. Aynı zamanda 3 bin kişilik ek istihdam sağlamayı da hedefliyoruz. Yatırımlarımıza ilişkin detayları önümüzdeki dönemde paylaşmaya devam edeceğiz. Çalışanlarımız, bayilerimiz, tedarikçilerimiz başta olmak üzere tüm paydaşlarımızla birlikte büyük Ford Otosan ailesi olarak heyecan duyduğumuz bu yatırım döneminin, memleketimiz için hayırlı olmasını temenni ediyoruz.”

İstihdam Hamlesi!

Yapılacak olan 25 milyar TL’lik dev yatırım sadece ülkemiz yurt içi hasılasına değil Alınacak olan 300 kişilik işçi grubunun ailelerine kadar uzanmakta. Bu denli büyük yatırımlarında ülkemiz genelinde görülmesi yabancı otomotiv şirketlerinin daha ilgisini çekebilir.

2. El Ford İlanları İçin Tıklayın!

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here