BMW iNEXT Seri Üretime Yaklaşıyor

0
6587

BMW iNEXT, seri üretime geçmeden önce Arjeplog Kış Test Merkezi’ndeki zorlu koşullarda son testlerini gerçekleştiriyor.

BMW iNEXT

BMW, gelecek vizyonuna ışık tutan en yeni ve en teknolojik modeli BMW iNEXT’in 2021 yılı itibari ile seri üretimine hazırlanıyor.

En zorlu hava şartlarında denenen otomobil elektrikli mobilite, otonom sürüş ve akıllı bağlantı kavramlarına yeni bir boyut getirmeye hazırlanıyor.

BMW iNEXT

BMW iNEXT, tamamen elektrikli motoru, akıllı dört tekerlekten çekiş sistemi ve kendine özgü süspansiyon teknolojisiyle. BMW’nin alışılagelmiş sürüş keyfini yeniden yorumlayarak modern Spor Aktivite Aracı’nın (SAV) da temellerini atıyor.

Zorlu kış koşullarında, çok düşük sıcaklıklarda, karlı ve donmuş zeminde test edilen BMW iNEXT bu testlerden yüksek performansla geçmeyi başarıyor.

BMW iNEXT

eDrive enerji yönetim sistemini sıfırın altındaki zorlu hava koşullarında deneyen BMW mühendisleri enerji depolama, yeniden şarj, elektriğin motora aktarımı gibi konularda analizlerini Arjeplog’da sürdürürken aynı zamanda güç aktarım, süspansiyon, direksiyon ve fren sistemlerinin de testini gerçekleştiriyor.

Karlı zeminden buz kaplı pistlere kadar her şartta üstün performans gösteren BMW iNEXT, Arjeplog testinden başarıyla geçmenin gururunu yaşıyor.

BMW iNEXT

Yorum Yap

Please enter your comment!
Please enter your name here